1. domino
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. دوشنبه, 01 تیر 1394
با سلام

شرکت ما یک سرور مرکزی در کرمانشاه دارد که الستیکس بر روی آن نصب شده و 4 خط شهری داریم.متاسفانه کسی که این سیستم رو راه اندازی کرده در دسترس نیست و این کار به من داده شده و منم خیلی آشنایی ندارم با بعضی از مفاهیم VoIP ، تا اونجایی که تونستم سعی کردم سرچ کنم و با مفاهیم آشنا شم.مشکلی که من باهاش رو به رو هستم اینه :

شرکت چندین شعبه داره تو شهرهای دیگه ( تهران، اصفهان و ... ) و می خواییم برای هر شهر 2 خط شهری بگیریم ولی قصد نداریم که در شهرهای دیگه اپراتور قرار بدیم. در واقع می خواییم وقتی کاربران شهرهای دیگه با شماره ها تماس می گیرند به سرور مرکزی کرمانشاه وصل شوند ( شرکت قصد داره برای هر شهر از شماره های خود اون شهرها استفاده کنه، در واقع کاربران نمی خواهیم که متوجه شن دارند با کرمانشاه تماس می گیرند )
طبق بررسی که ما انجام دادیم باید در شعب دیگر شهرها gateway با پورت های FXO قرار بدیم که تماس های دریافتی رو از طریق اینترنت یا اینترانت به سرور الستیکس مرکزی انتقال دهند.

حالا چنتا سوال دارم

1.لطفا راهنمایی کنید که در شعب های شهرهای دیگه باید از gateway های FXO استفاده کرد یا FXS چون مطمئن نیستم و اگر مقدوره یه مدل خوب رو بم معرفی کنید ؟
2.برای انتقال تماس ها از gateway های شعب دیگه میشه از VPN بر بستر اینترنت استفاده کرد ؟کیفیتش تضمین میشه ؟ ( چون به ما پیشنهاد شده که از بستر اینترانت استفاده کنیم )
3.من با یک نفر صحبت کردم گفتند که میشه در الستیکس مرکزی یک سری Route تعریف کنید که همین کار رو بدون خرید Gateway انجام بدیم ؟ درست گفته ؟ امکان همچین کاری هست ؟ در این مورد هم اگه میشه یه توضیحی بدید ممنون میشم
4. و سوال آخرم اینه که در قسمت سرور مرکزی از چه gateway بهتر که استفاده شود ؟ با چند پورت ورودی و ...
پیشاپیش تشکر می کنم
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
با سلام،
1. در شعب های شهرهای دیگه باید از gateway های FXO استفاده کنید چون قراره خط تلفن بهش وصل کنید نه گوشی تلفن. بنده با gateway های FXO برند دینستار کار کردم و راضی هستم. کانفیگش راحته و قیمتش هم در مقایسه با سایر بندها مناسبتره.
2. از بستر اینترنت هم میتونید استفاده کنید چون الان دیگه اگر آی پی مقصد در ایران باشه روتینگ در داخل ایران انجام میشه و پینگ زیر 50ms هست. حتی به نظر من VPN هم لازم نیست، فقط اینترنت یا اینترانت + 1 عدد آی پی ولید + گیتوی کفایت میکنه.
3. بدون خرید گیتوی، خطهای شعبتون رو میخواین به چی وصل کنین؟!
4. در این سناریو در سرور مرکزی نیازی به گیتوی نیست.
نظر
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام دوست عزیز این سئوالات وسناریوی شما یک پروزه ی کاری محسوب میشه؟اگر جسارت نمیشه از باب تجربه میگم ایندفعه اینکار رو خودتون انجام ندین و از یک متخصص استفاده کنین چون بعضی مواقع ضرر ناشی از تنظیمات و تجربه پایین مخصوصا در حوضه انتقال صدا باعث خیلی زیاد میشه؟
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز هیچ پاسخی برای این پرسش ارسال نشده است
همچنین شما برای ارسال پاسخ به این پرسش مجاب نیستید

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 101 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 54 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیستم تلفنی FreePBX
  1. 33 پست
  2. 0 زیرمجموعه
شبکه و زیرساخت
  1. 62 پست
  2. 0 زیرمجموعه
تازه واردین دنیای ویپ
  1. 913 پست
  2. 0 زیرمجموعه

آخرین مباحث انجمن

نصب دانگل 4G به عنوان fxo
10 بازدید
0 رای
1 پاسخ
ارسال در دوشنبه, 30 مهر 1397 05:22
نصب بر روی VNC
19 بازدید
0 رای
2 پاسخ
ارسال در شنبه, 28 مهر 1397 14:21
ضبط تماس
21 بازدید
0 رای
2 پاسخ
ارسال در پنج شنبه, 26 مهر 1397 09:19
عدم دسترسی به وب ایزابل، واک
132 بازدید
0 رای
4 پاسخ
ارسال در شنبه, 20 مرداد 1397 14:54
ارتباط بین شعب
36 بازدید
0 رای
1 پاسخ
ارسال در دوشنبه, 16 مهر 1397 10:11
مشکل کال بک
28 بازدید
0 رای
1 پاسخ
ارسال در شنبه, 21 مهر 1397 06:48
مشکل در ضبط صدای ورودی
39 بازدید
0 رای
1 پاسخ
ارسال در شنبه, 21 مهر 1397 06:44

آمار انجمن

تعداد موضوع ها: 6440
تعداد پست ها: 24809
موضوعات حل شده: 37
تعداد کاربران: 13342

ورود نسترن خدایی عزیز را به جمع کاربران ویپ ایران تبریک می گوییم.