1. pooly
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. شنبه, 16 مهر 1390
با سلام

من تعدادی داخلی فعال دارم که مشکلی باهاشون ندارم.

اما میخواستم یه داخلی دیگه اضافه کنم که به مشکل برخوردم.
مشکلمم این هست که داخلی با موفقیت ساخته میشه و حتی تی فوپ هم دیده میشه. اما وقتی توی freepbx میرم و قسمت Peers استریسک رو نگاه میکنم اصلا شماره داخلی توی این قسمت نیومده. حتی جالبه که یه داخلی که چند وقت پیش پاکش کرده بودم رو توی لیست داخلی ها دیدم که البته status : UNKNOWN بود. وقتی هم که یوزر پسوردشو دادم به یه تلفن دیدم کار میکنه !!!!

فکر میکنم مشکل از عدم آپدیت کردن استریسک توسط الستیکس باشه. حالا نمیدونم چطوری این مشکل بوجود اومده و چطوری باید حلش کنم ؟؟؟؟

با تشکر
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام شما سه تا دستور هست توی کامند بزن ببین مشکل حل میشه
reload
sip reload
دوتا دستور بالا مشخصه که چکار میکنن اما دستور های بعدی سرویس Https رو فعال و غیر فعال میکنه و این عمل باعث بارگذاری مجدد صفحه وب الستیکس میشه
service httpd stop
service httpd start
امیدوارم مشکلتون حل بشه دوست عزیز :)
نظر
0
رای
بازگشت
دستورات رو امتحان کردم اما نتیجه ای در بر نداشت. ؟؟
مشکل از کجاست بنظرتون ؟
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

داخلی ها و مشخصات و خصوصیات آنها در فایل sip.conf و sip_additional.conf در مسیر /etc/asterisk/ ذخیره می شوند. تغییراتی اعمال کنید و بعد از هر تغییر این فایل ها را چک کنید ببینید در چه حالاتی تغییر می کنند یا نمی کنند. در ضمن احیانا permission های این فایل ها را تغییر ندادین که!؟
نظر
0
رای
بازگشت
با تشکر از پاسخ دوستان

فایلهایی که فرمودید رو chmod 777 کردم اما بازهم محتوای آنها تغیر نمیکند و با اون خروجی که از صفحه peers میبینم تطابق دارد. اون داخلی که گفتم پاک کردم اما میاد تو صفحه peers هم هنوز توی این فایل مونده.
بنظرتون باید چیکار کنم ؟

مرسی
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

نمی دونم تا حالا به همچین مشکلی بر نخوردم! می خواین دستی این فایل هارو تغییر بدین! البته قبلش حتما اگه به مفاهیم محتویات فایل ها مسلط نیستید مطالعه کنید و قبل هرگونه تغییر ازین فایل ها پشتیبان بگیرید.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه