1. maknez
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. چهارشنبه, 13 مهر 1390
با سلام بنده نیاز به برقراری ارتباط هات لاین بین دو FXS دارم. یعنی به محض برداشتن گوشی(FXS) اول ، گوشی دوم شروع به زنگ خوردن کند و بالعکس. آیا کسی از دوستان در این مورد تجربه ای دارد؟
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
درود بر شما
این کار با مفهوم PLAR انجام میشه صفحه 80 از کتاب استریسک هم توزیحاتی راجع به تنظیمش داده
من خودم هنوز روش کار نکردم اما اگه وقت کردی یه نگاهی بنداز اگر هم من زودتر انجام دادم نتیجشو میگم خدمتتون
موفق باشی
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

برای این کار احتیاج به الستیکس نیست.

می توانید از ipphone استفاده کنید و یا از Voip gateway

با تنور می شه این کارو کرد و به port mapping معروف هستش
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام من هم این مشکل رو دارم تو صفحه 80 چیز به درد بخوری نبود که توی الستیکس به کارم بیاد توی تنظیمات zap ، immediate=yes رو زدو اما گوشیو که برمیدارم بوق اشغال میزنه هرکاری کردم فعال نشده خواهش میکنم کمک کنید :'( :'(
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

در مورد hotline باید ipphone شما این قابلیت رو داشته باشه ولی dahdi این قابلیت رو ساپورت می کنه یعنی شما
با immediate=yes در مورد داخلی zap می توانید این کار رو انجام بدید.

من با یک مثال کار شما رو تکمیل میکنمcontext داخلی رو تغییر بدید مثلا بزارید hotline بعد برید در مسیر extension_custom.conf ، تنظیمات زیر را اضافه کنید.

include=>hotline

[hotline]
s,1,answer
s,2,Dial(SIP/100)
s,3,hangup

amportal restart کنید حال به محض برداشتن داخلی zap باید extension sip 100 زنگ بخورد.
موفق باشید. ;D
نظر
0
رای
بازگشت
سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییتون من این کارارو کردم اما بازم فرقی نکرده جهت اطلاعتون عرض کنم که من میخوام بین دو تا FXS توی محیط الستیکس ارتباط هاتلاین برقرار کنم یعنی بین دو تا گوشی زپ معمولی اما تو محیط الستیکس.
تمام راهنمایی هایی که دیدم تو محیط استریسک بودن که البته با نرم افزار Winscp اعمالشون کردم اما بازم جواب نمیده خواهش میکنم یکم دقیق تر و بیشتر راهنماییم کنید. :( :( :(
خیلی خیلی ممنون :-[
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

فرقی نمی کنه تفاوت در command dial میباشد.دقیقا log چک کنید ببینید بعد از برداشتن گوشی سراغ context میرود.اگر داخلی sip زنگ بخورد شما می توانید به جای s,2,Dial(SIP/100 از s,2,Dial(ZAP/1 استفاده کنید دقت کنید 1 شماره کانال داخلی zap میباشد.
نظر
0
رای
بازگشت
سراغ context نمیرود هیچ تغییری ایجاد نشد لطفا توضیح کامل دهید :'( :'(
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است