1. محسن غلامرضائی
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. شنبه, 09 مهر 1390
سلام دوستان من چند وقتی بود که دنبال این بودم که سیستم تلفنی که دارم را روی اینترنت به یه شبکه خصوصی تبدیل کنم اما مشکلم این بود که گوشیها و گیتوی که داشتم پروتکل PPTP و L2TP رو ساپورت نمیکردن برای همین دنبال یه راه چاره گشتم.

1-تهیه یه سوییچ مدیریتی یا اکسس پوینتی که کانکشن PPTP و L2TP رو ساپورت کنه و بتونه به سرور VPN وصل بشه نمونه اش اکسس پوینت Linksys 320 (دوستان دقت داشته باشید که 95% از این اکسس پوینتها و سوئیچ های مدیریتی توی بازار فقط PPOE رو ساپورت میکنن که اصلا به کار ما نمییاد)

2-شما وارد تنظیمات سوئیچ یا اکسسس پوینت میشید و کانکشن PPTP یا L2TP رو داخل اون تعریف میکنید و به سرور VPN کانکت میشید
.
3-شما در این مرحله سوئیچ مدیریتی را بین مودم ADSL و سوئیچی که تلفنها و سرور به اون وصل هستند قرار میدهید.
حال هر کسی که بخواهد به ما زنگ بزنه حتما باید به سرور VPN وصل باشه.
این یه راه حل امن و ارزان قیمت و راحت برای اینکه یک شبکه خصوصی داشته باشیم.

.
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
با این کار سرور تلفنی شما پشت یه سرور وی پی ان قرار میگیره که
از لحاظ امنیتی خیلی بهتره.و در برخی موارد بخاطر عبور از فیلترینگ سرعت بهتری هم داریم.
نظر
0
رای
بازگشت
همونطور که فرمودید خیلی بهتره ولی همش نیست و به نظر می رسه voip هنوز با خیلی از مسائل امنیت توی حوزه
ای تی دست به گریبانه!
نظر
0
رای
بازگشت
آقا محسن خیلی ممنون که تجربیات خود را به اشتراک گذاشتید، در الستیکس 2.2 که به زودی ارائه می شود یک TAB برای امنیت قرار داده اند که بسیار به امنیت سرور شما کمک می کمتد، به راحتی می توانید فایروال الستیکس را فعال سازید و هر پورتی را که می خواهید ببندید و یک سری نظارت های دیگر
نظر
0
رای
بازگشت
[quote author=mehr_ir55 link=topic=1790.msg8785#msg8785 date=1317530156]
همونطور که فرمودید خیلی بهتره ولی همش نیست و به نظر می رسه voip هنوز با خیلی از مسائل امنیت توی حوزه
ای تی دست به گریبانه!

دوست من در اکثر موارد برای مکالمات نیازی به امنیت زیاد نیست و نبوده که تمهیداتی براش در نظر گرفته نشده.

اما زمانی که بخواهیم امنیتمون را بالا ببریم راه حل زیاده،نمونه اش استفاده از EOIP توسط میکروتیک. اگه نیاز دارید توی یک پست جدید نحوه راه اندازی EOIP در میکروتیک و اتصال آن با الستیکس رو قرار بدم.
نظر
0
رای
بازگشت
[quote author=حامـد کـوه فلاح link=topic=1790.msg8791#msg8791 date=1317536874]
آقا محسن خیلی ممنون که تجربیات خود را به اشتراک گذاشتید، در الستیکس 2.2 که به زودی ارائه می شود یک TAB برای امنیت قرار داده اند که بسیار به امنیت سرور شما کمک می کمتد، به راحتی می توانید فایروال الستیکس را فعال سازید و هر پورتی را که می خواهید ببندید و یک سری نظارت های دیگر

سلام آقای کوح فلاح .آیا امکان راه اندازی VPN هم در این Tab قرار داره؟
اگه لینکی در مورد امکانات جدید این دارید ممنون میشم توی سایت قرار بدید.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه