1. مهدی
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. سه شنبه, 22 شهریور 1390
سلام

یکی از قابلیتهای خوب الاستیکس "فایل دسته ای داخلی ها" یا Batch of Extensions میباشد.

1. چطور میتوان هنگام ایجاد داخلی ها با این روش، انتقال مکالمه (call forward) را نیز برای آنها فعال کرد و مقصد انتقال را برای هر یک مشخص نمود؟

2. در قسمت "مدیریت کاربران" چطور میتوان تعداد زیادی کاربر را بصورت دسته ای (batch) ایجاد و هر یک را به یکی از داخلی ها اختصاص داد؟

با تشکر
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
در مورد سوال 2 باید عرض کنم باید بروید پشت قضیه و این کار را با Import کردن به فایل db مربوطه انجام دهید.
فایل های DB که الستیکس استفاده می کند در این مسیر است
[left]/var/www/db[/left]
برای ویرایش آنها نیز از sqlite استفاده کنید

در مورد اولی هم مطمئن نیستم از UI بتوان این کار را کرد ولی یک بار این روش را تست کنید، اول یک داخلی بسازید که Forward آن فعال است بعد در بخش داخلی دسته ای می توانید نمونه فایل داخلی های موجود را دریافت کنید، شاید در نمونه دریافتی گزینه ای برای Forward باشد
نظر
0
رای
بازگشت
با تشکر از پاسخ مفید شما.

در مورد اولی چک کردم و متاسفانه روش پیشنهادی شما جواب نداد. یعنی در فایلی که دانلود میکنیم اصلا در باره
call forward داخلی هایی که این قابلیتشان فعال است، چیزی وجود ندارد. آیا این اطلاعات فوروارد در دیتابیس
است یا در فایلهای .conf ?

در مورد دومی، من sqlite را بصورت یک ADD-ON در Firefox نصب کردم ولی هیچ جایی در آن پیدا نکردم که بتوانم آدرس سرور الاستیکس و دیتابیس آنرا وارد کنم و به آن connect بشم. اگر ممکنه بیشتر توضیح بدید.
من فکر میکردم دیتابیس الاستیکس از نوع MySQL است و نه sqlite !
آیا اینترفیس گرافیکی برای مدیریت دیتابیس MySQL در محیط ویندوز وجود داره؟

ممنون.
نظر
0
رای
بازگشت
مشکل دومی حل شد. ظاهرا باید ابتدا دیتابیس ها را به محیط ویندوز کپی کنیم ، بعد با sqlite تغییرات لازم را بدیم و
دوباره آنها را روی سرور کپی کنیم.
آیا نرم افزاری نیست که مثل MS SQL Server بتونه مستقیما روی سرور عمل کنه؟

البته مشکل اول هم هنوز باقیه.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست