1. khosroba
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. جمعه, 30 مرداد 1388
با سلام من یک شمارهDID دارم که رویElastix می خواهم تنظیم کنم من یکSIP Trunk ساختم که بر اساس اطلاعات هست که از پروا یدر گرفتم داخلی تلفن ها کار می کند مثلا از شماره 2000 به 2001 زنگ می خوره ولی از خط تلفن وقتی DID رو می گیرم می گه که شماره در سرویس نسیت
من اینجا تنظیمات رو می گذارم لطف کنید راهنمایی کنید مشکل از کجا می تونه باشه

[img]http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=N22KiQgoKKWmEOz.JPG[/img]
[url]http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=N22KiQgoKKWmEOz.JPG[/url]
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
اگه امكانش هست اين دو سوال رو جواب بدهيد:

اين پيغام رو وقتي مي گيريد كه از داخلي الستيكس مي خواهيد به ترانك زنگ بزنيد؟
آيا از ترانك مي توانيد داخلي ها را شماره گيري كنيد؟

ممنونم
نظر
0
رای
بازگشت
از داخل ترانک می تونم داخلی ها رو بگیرم ولی از بیرون که DID رو ی گیرم پیغام می ده که شماره داخل سرویس نیست
نظر
0
رای
بازگشت
یه چیزی هست به نام Inbound route که شما در این قسمت تعیین می کنید که تماس های ورودی به چه قسمتی ارسال بشه، مثلا تعیین می کنید که تمامی تماس های ورودی به یک داخلی مشخص وصل بشه،
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
من سیستم تلفن داخلی خودم را با softphone پیاده سازی کردم و کامل جواب می دهد
حالا
یک کارت a1200p نصب کردم و elastix هم آن را شناخته و بعد از یکی از خروجیهای این کارت به پریز تلفن اتصال برقرار کردم

تا این جا درست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حالا
چه چیزی و چگونه باید در محیط گرافیکی elastix تعریف کنم تا بتونم یک شماره شهری را از طریق softphone که در کامپیوترم نصب است شماره گیری کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن کتاب elastix withoth tear را هم خوندم ولی از outgoing , incoming , trunk سر در نیاوردم

سوال جامعی و مشکل خیی ها را حل می کنه
لطفاً کامل توضیح دهید در صورت امکان با مثال

با تشکر
نظر
0
رای
بازگشت
سلام،
اولا كه به انجمن خوش آمديد،
دوما كه بايد يه ارسال جديد انجام مي داديد، چون سوال شما در ارتباط ايت پست نبود،
سوما كه، ما در خدمتيم !
اما در مورد سوال شما، ببينيد اول بايد ببينيد كه آيا ارتباط كارت شما با الستيكس برقراره يا نه ! براي اين كار راحت ترين راه اينه كه به سيستم زنگ بزنيد ببينيد از سيستم (استريسك) پيامي پخش ميشه يا نه !
اگر پخش شد يعني شما موفق به نصب درست كارت شديد...
حالا بايد يكسري مفاهيم رو بدونيد،
اول از همه Trunk: اين مفهوم براي درگاه هاي ورودي و يا خروجي به سيستم گفته ميشه، مثلا اينجا كارت شما يه ترانكه، يا حتي يه ارتباط از طريق پروتكل SIp با يه مثلا Gateway هم يه ترانك، حالا به ترانك هاي مربوط به كارت ها ZAP گفته ميشه، كه وقتي شما كارت رو نصب ميكنيد الستيكس به طور پيشفرض يه ترانك zap/g0 براي شما ميسازه، نيازي نيست كه شما تغييراتي در آن اعمال كنيد اما خوبه كه ببينيد چه وي‍ژگي هايي داره. پس هر وروردي و يا خروجي به سيستم نياز به تعريف ترانك داره (به غير از داخلي ها)

حالا مفهوم Route: (مسير تماس هاي خروجي): از اين ويژگي براي مسير دهي به شماره هاي گرفته شده توسط داخلي ها استفاده ميشه، فقط شماره خود داخلي هاست كه نيزا به تعريف Route نداره، شما وقتي شماره اي ميگيريد در ابتدا سيستم چك ميكنه آيا اين شماره داخلي هست يا نه ! اگر جزء داخلي ها نبود سراغ Route هاي تعريف شده ميره، حالا شما در Route مي توانيد الگو Pattern تعريف كنيد و آنها را به يك ترانك خاص هدليت كنيد،‌مثلا بگيد تمامي شماره هايي كه با 9 شروع ميشه به ترانك Zap/g0 من بره،
براي اين كار شما در قسمت الگو اين متن را مي نويسيد
[left]9|X.[/left]
و در قسمت ترانك هم ترانك Zap را انتخاب مي كنيد،
اين عمل تمامي شماره هايي كه با 9 گرفته شده باشه رو، اول 9 اول آن را بر مي دارد و سپس به سمت ترانك zap ارسال مي كند، اگر دقت كنيد اين route چون خيلي متداوله به طور پيشفرض در الستيكس تعريف شده،

اميدوارم با اين مفاهيم تا حدودوي آشنا شده باشد...

موفق باشيد ;)
نظر
0
رای
بازگشت
ممنون از جوابتون

من تونستم تماس با خارج و داخل را برقرار کنم ولی در تماس با بیرون یعنی outbound برای گوشی که زنگ می خورد callerid من می افتد و لی وقتی از بیرون با تلفن من تماس گرفته می شود callerid نشان داده نمی شود.
کارت من a1200p
ورژن elastix 1.3-2

در ضمن چرا در انجمن من دکمه ایجاد تاپیک را نمی بینم
ممنون از جواب شما
نظر
0
رای
بازگشت
براي هر ارسال بايد "ايجاد موضوع جديد" را بزنيد، دومين گزينه از راست !
من از كارت شما استفاده نكردم، بايد از هرجايي كه كارت گرفتيد پشتيباني بگيريد..
اما شايد با به روز رساني درايور كارت مشكل حل بشه..

موفق باشيد ;)
نظر
0
رای
بازگشت
من برای update کردن کارت وelastix خودم این help را پیدا کردم ولی نحوه استفادش را نمی فهمم اگه میشه مرحله به مرحله کمک کنید متشکر
در ضمن من بالاخره نفهمیدم چجوری باید تاپیک ایجاد کنم

این help برای update کردن در صورتی است که callerid مشکل داره

لطفاً کمک کنید
hello, all of users:
if you have a problem with callerid, please try to download the file and recompile your zaptel. there are few points you need to note:
i test it under zaptel-1.4.10 and asterisk 1.4.8. i think it should work under zaptel-1.4.9.2. what i do is patch three files
1) wctdm.c for A400P
2) opvxa1200.c for A800P/A1200P
3) chan_zap.c for asterisk-1.4.8
4) zapata.conf is for sample.
you can replace the chan_zap.c in asterisk source code , wctdm.c and put opvxa1200.c in zaptel/kernel
compiling zaptel in this way for A1200P/A800P
1) add opvxa1200 in topmodule(TOPDIR_MODULES:=) in Makefile
2) add opvxa1200.o: kernel/wctdm.h kernel/zaptel.h
find the line as below:
ztprovision.o: kernel/zaptel.h
ztmonitor.o: kernel/zaptel.h
opvxa1200.o: kernel/zaptel.h kernel/wctdm.h
ztspeed: CFLAGS=
3) make and make install.
after rebooting it, you can edit the zaptel.conf and zapata.conf and load the module by:
1) you must change the two parameters in zapata.conf to this:
cidsignalling=dtmf
cidstart=polarity
2) modprobe zaptel
3) modprobe opvxa1200 cidbeforering=1 ; if loading a400p, please change to wctdm cidbeforering=1
here, users must to know how the calleridbeen sent:
if beforing first ring, no polarity sending, send cid,then first ring:
please set : cidbeforering=1
if after first ring then send cid, you have to set cidbeforering=1 cidbuflen=10
4) ztcfg -vvvvvvvvv
try to make calls, if can not display callerid, please:
1) modprobe -r opvxa1200
2) modprobe opvxa1200 cidbeforering=1 cidbuflen=10; load it again.
3) asterisk -vvvvvvvvvvgc
i post the zip file for you. it contains four files, please put those files in a right place. if you have any problem, please let me know!
Regards!
James.zhu
نظر
0
رای
بازگشت
دوستان کسی جواب این سوال بالایی ما رو نمیدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر
0
رای
بازگشت
[quote author=khosroba link=topic=164.msg597#msg597 date=1250878355]
با سلام من یک شمارهDID دارم که رویElastix می خواهم تنظیم کنم من یکSIP Trunk ساختم که بر اساس اطلاعات هست که از پروا یدر گرفتم داخلی تلفن ها کار می کند مثلا از شماره 2000 به 2001 زنگ می خوره ولی از خط تلفن وقتی DID رو می گیرم می گه که شماره در سرویس نسیت
من اینجا تنظیمات رو می گذارم لطف کنید راهنمایی کنید مشکل از کجا می تونه باشه

[img]http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=N22KiQgoKKWmEOz.JPG[/img]
[url]http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=N22KiQgoKKWmEOz.JPG[/url]

چک کنید که آیا تماس به سرور شما میرسه یا نه. اگه می رسه ترانک ورودی رو چک کنید.
نظر
0
رای
بازگشت
[quote author=حامـد کـوه فلاح link=topic=164.msg948#msg948 date=1253514906]
سلام،
اولا كه به انجمن خوش آمديد،
دوما كه بايد يه ارسال جديد انجام مي داديد، چون سوال شما در ارتباط ايت پست نبود،
سوما كه، ما در خدمتيم !
اما در مورد سوال شما، ببينيد اول بايد ببينيد كه آيا ارتباط كارت شما با الستيكس برقراره يا نه ! براي اين كار راحت ترين راه اينه كه به سيستم زنگ بزنيد ببينيد از سيستم (استريسك) پيامي پخش ميشه يا نه !
اگر پخش شد يعني شما موفق به نصب درست كارت شديد...
حالا بايد يكسري مفاهيم رو بدونيد،
اول از همه Trunk: اين مفهوم براي درگاه هاي ورودي و يا خروجي به سيستم گفته ميشه، مثلا اينجا كارت شما يه ترانكه، يا حتي يه ارتباط از طريق پروتكل SIp با يه مثلا Gateway هم يه ترانك، حالا به ترانك هاي مربوط به كارت ها ZAP گفته ميشه، كه وقتي شما كارت رو نصب ميكنيد الستيكس به طور پيشفرض يه ترانك zap/g0 براي شما ميسازه، نيازي نيست كه شما تغييراتي در آن اعمال كنيد اما خوبه كه ببينيد چه وي‍ژگي هايي داره. پس هر وروردي و يا خروجي به سيستم نياز به تعريف ترانك داره (به غير از داخلي ها)

حالا مفهوم Route: (مسير تماس هاي خروجي): از اين ويژگي براي مسير دهي به شماره هاي گرفته شده توسط داخلي ها استفاده ميشه، فقط شماره خود داخلي هاست كه نيزا به تعريف Route نداره، شما وقتي شماره اي ميگيريد در ابتدا سيستم چك ميكنه آيا اين شماره داخلي هست يا نه ! اگر جزء داخلي ها نبود سراغ Route هاي تعريف شده ميره، حالا شما در Route مي توانيد الگو Pattern تعريف كنيد و آنها را به يك ترانك خاص هدليت كنيد،‌مثلا بگيد تمامي شماره هايي كه با 9 شروع ميشه به ترانك Zap/g0 من بره،
براي اين كار شما در قسمت الگو اين متن را مي نويسيد
[left]9|X.[/left]
و در قسمت ترانك هم ترانك Zap را انتخاب مي كنيد،
اين عمل تمامي شماره هايي كه با 9 گرفته شده باشه رو، اول 9 اول آن را بر مي دارد و سپس به سمت ترانك zap ارسال مي كند، اگر دقت كنيد اين route چون خيلي متداوله به طور پيشفرض در الستيكس تعريف شده،

اميدوارم با اين مفاهيم تا حدودوي آشنا شده باشد...

موفق باشيد ;)

ممنون از این جواب خوب و کامل ، من خیلی دنبال جواب این سوال بودم و این توضیحات خیلی برام خوب و آموزنده بود ولی ای کاش یه تاپیک جداگانه برای اون بود که میشد اونو راحت تر پیدا کرد .
من یه سوالی هم داشتم و اینه که اگه امکان داره معانی چون did و outgoing , incoming رو هم تعریف کنید و کاربرد اونا رو بگید که بسیار مفید هستند و من هنوز نتونستم یه جواب خوب و کامل مانند چیزی که توی این پست بود رو برای اون پیدا کنم.
پیشاپیش برای جواب این سوال تشکر میکنم.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام trunk/zap go فری پی بی ایکس من در قسمت dial rule چیزی نوشته نشده و فقط در قسمت ترانکsip قانون .|9 را نوشته . این که در ترانک zap قانونی ندارم در کار سیستم اختلالی وارد نمیکنه؟متشکرم
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز هیچ پاسخی برای این پرسش ارسال نشده است
همچنین شما برای ارسال پاسخ به این پرسش مجاب نیستید