1. voipcosmo
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. شنبه, 20 آذر 1389
با سلام

اگر ما تعدادي دفتر مجزا (از نظر موقعيت جغرافيايي) داشته باشيم و بخواهيم مكالمات تلفني را از طريق الستيكس انجام بدهيم آيا با شرايط زير امكان پذير است:
وضعيت دفاتر به اين صورت باشد كه يكي دفتر مركزي باشد و بقيه دفاتر ديگر شركت و داخل هر دفتر هم فقط يك ipphone استفاده بشود.در ضمن سرور الستيكس هم در دفتر مركزي باشد و ما نخواهيم از بيش از يك سرور الستيكس استفاده كنيم.

با شرايط بالا آيا انتقال داده هاي صوتي بين دفاتر از طريق پهناي باند موجود بين دفتر مركزي و ساير دفاتر انجام مي شود يا فقط براي authentication به سرور مركزي مراجعه مي شود.اهميت اين موضوع براي من در رابطه با پهناي باند مورد نياز بين دفتر مركزي و ساير دفاتر است و مي خواهم بدانم از چقدر پهناي باند بايد استفاده كنم.(كدك g711 و مثلا 4 تا تماس همزمان)

با تشكر
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
در اين مورد مطلب زيادي در پست ها وجود دارد، بهتر است جستجو هم بكنيد..
اما
براي اين كار من فكر مي كنم با كدكي كه انتخاب كرده ايد حداقل يك ADSL 512 با كيفيت خيلي خوب نياز داريد (براي مركز)
و اگر داخلي ايران نقاط شما قرار دارند بايد از كدك IAX استفاده نماييد.. و اگر خارج از ايران هستند و سرور شما در ايران قرار دارد بايد از VPN براي ارتباط شبكه استفاده ماييد چون پورت هاي انتقال صوت توسط مخابرات بسته است
نظر
0
رای
بازگشت
من برا این کار از iax استفاده کردم (طبق آموزش خانم باقری) ولی الان سوالی که برام پیش اومده اینکه از چه کدک هایی میشه استفاده کرد تا هر ارتباط پهنای باند کمتری استفاده کنه؟! الان بطور تقریبی هر ارتباط حدود 20KBps پهنای باند میگیره!
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام

من مي خواهم فقط از يك سرور الستيكس استفاده كنم-آيا بازهم بايد از IAX استفاده كنم فكر مي كنم زماني كه بيش از يك سرور باشد بايد از اين پروتكل استفاده كرد؟در ضمن تمام دفاتر در داخل ايران هستند و اگر من درست متوجه شده باشم در واقع كليه ي بسته هاي صوتي بايد از مسير دفتر مركزي كه الستيكس در آنجا قرار دارد جابجا شود و عدد 512 كه فرموديد بايد بين دفتر مركزي و هر دفتر اين مقدار باشد؟علاوه بر اين به جز كدك G711 من از چه كدك مجاني مي توانم استفاده كنم كه پهناي باند كمتري نياز داشته باشد با توجه به اينكه G729 مجاني نيست؟من در PDF مربوط به الستيكس ميزان پهناي باند براي هر تماس در كدك G.711 را حدود 90Kbps ديدم آيا از همين عدد مي توانم براي تخمين ميزان پهناي باند مورد نيازم استفاده كنم؟

ببخشيد كه سوالم طولاني شد......با تشكر...........
نظر
0
رای
بازگشت
- پروتكل iax مي تواند بين داخلي و الستيكس نيز باشد
- از پروتكل g729 استفاده كنيد نسخه رايگان آن نيز هم هست.. هم در انجمن هم در elastix without tears توضيح داده شده است
- اگر يك مكالمه براي هر نقطه داريد براي نقاط پهناي باند كمتري بگيريد و 512 را براي مركز در نظر بگيريد
نظر
0
رای
بازگشت
با تشكر از راهنمايي خوب شما بويژه در مورد استفاده از g729.......من يك سوال خيلي مهم در اين مورد داشتم كه هنوز جواب آن را نگرفته ام ...من بطور مشخص مي خواهم بدانم كه: آيا سرور الستيكس فقط وظيفه اعتبار سنجي اكانتهاي تعريف شده روي خودش رو داره يا انتقال داده ها نيز حتما بايد از طريق سرور انجام شود؟
مثلا فرض كنيد كه بين دفاتر به جز مسير عبور داده ها از دفتر مركزي -مسير ديگري هم وجود داشته باشد در اين حالت داده ها حتما بايد از دفتر مركزي عبور كنند؟
نظر
0
رای
بازگشت
انتقال داده ها از طریق سرور انجام میشود.
بین دو داخلی ارتباط داده مستقیم نیست.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست