1. هانیه سادات سرکی
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. شنبه, 17 مهر 1389
سلام
خسته نباشید، ما قصد داریم سرور الستیکسمان را به یک Virtual machine ٍ ESX 4.0 منتقل کنیم، قبل از این کار می خواستم بدونم کارت های VoIp چه آنالوگ ها چه دیجیتال ها، با Virtual machine ها مشکل دارند یا خیر، اگر دارند، آیا می شود این مشکلات را برطرف کرد؟

متشکرم
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام

تنور با سیسکو مشکل نداره و لی کارت و کجا می خواین نصب کنین ؟
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
كارت هاي voip روي Virtual machine قابل شناسايي نيستند ، حداقل vmware كه نمي تواند آنها را detect كند و فكر نمي كنم بتوانيد اين كارت ها را روي Virtual نصب كنيد. ;)
نظر
0
رای
بازگشت
خیلی ممنون متشکرم...
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
من برای پیدا کردن راه حل، خیلی جستجو کردم و به مبحثی به اسم PCI Pass Through برخورد کردم و از آنجایی که فکر می کنم نکته ی جالبی باشه، اینجا قرار می دم تا دوستان اگر خواستند استفاده کنند.

از آنجایی که Vmware با شناسایی کارت های PCI مشکل دارد، یک راه حل برای برطرف کردن این مسئله ارائه کرده و آن استفاده از سیستم Pass-through است. این سیستم به سیستم عامل مهمان این اجازه را می دهد که بدون دخالت Vmware، مستقیما به کارت PCI دسترسی داشته باشد و از آن استفاده کند.
محدودیت های این روش آنست که حداکثر دو کارت PCI را می شود به این روش شناسایی کرد و مهمتر از آن، CPUی سرور باید ویژگی Vt-d را داشته باشد. (سروری که ما برای الستیکس در نظر گرفتیم HP G5 این ویژگی را نداشت اما من یک G6 را تست کردم، این ویژگی را داشت...)

راهنمای راه اندازی این سرویس در لینک زیر آمده است:

[left][url]http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1010789[/url][/left]
Zen هم این ویژگی را دارد البته با قابلیت های بهتر، در document ای که درذ سایت Zen بود نوشته بود یکی از روش های Pass-through در Zen نیاز به VT-d ندارد و این کار را راحت تر می کند. برای مطالعه ی بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

[left][url]http://wiki.xensource.com/xenwiki/XenPCIpassthrough[/url][/left]

امیدوارم که این اطلاعات کمک کرده باشند. ;)
نظر
0
رای
بازگشت
درود

این بحثی که گفتین یک مقدار به نظرم پیچیده تر از یک Pass Through ساده باید باشه چون کارتهای تلفنی یک خورده ماهیت Soft Realtime دارن و بطور مثال در کارتهای استریسک هر 8ms یک interrupt میخوره که اگه تاخیر در پردازشش پیش بیاد بافرهای صوتی overwrite میشن و یک بخشی از صدا از دست میره یا تو کارتهای دیجیتال HDLC frame ها ممکنه دچار مشکل بشن یا اصطلاحا لینکتون بیوفته. در هر صورت فکر نمیکنم خیلی راه حل عملی و قابل اعتمادی باشه.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
من حقیقتش این مسئله رو نتونستم تست کنم اما فکر کنم به documentهایی برخورد کردم که برای حل مشکلی که گفته بودین راه حل داشتن...
در هر حال قصد من فقط اطلاع رسانی بود شاید آیندگان استفاده کنند. ;)
نظر
0
رای
بازگشت
باز هم خیلی ممنون که این مورد رو برای بررسی قرار دادید
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است