1. soo14
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. چهارشنبه, 03 شهریور 1389
سلام
مخابرات سیستم دسترسی بنام DLC یا کافو نوری دارد که به سوئیچ مرکز مخابرات وصل است و در حقیقت DLC محل کارت مشترکین تلفن است ولی برای سوئیچ دو تلفن ارتباط به مرکز مخابرات فرستاده می شود و در آنجا سوئیچ می شوند .
ارتباط DLC ها با مرکز مخابرات در حقیقت با لینکهای E1 است با پروتکلی بنام V5.2 (نه با PRI یا CAS )
سئوال اینست که آیا با Elastix و یا هر IP PBX دیگر ( حالا با یک دیوایس واسطه که پروتکل V5.2 را بشناسد ) میتوان این E1 های آمده از DLC را به IP PBX متصل و ارتباط را سوئیچ و مدیریت نمود؟؟؟

??? ;D
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام

من خیلی متوجه سوال شما نشدم، اگه دنبال V5.2 تو استریسک هستین که خوب وجود نداره می تونین پیاده سازی کنین ولی می تونم بپورسم هدف نهایی چیه ، می خواهید یک LX با استریسک بسازین؟
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
اگه این کار رو از داخل مخابرات و قبل از ارسال به سوئیچ ها انجام بدید میشه ولی از رو کافو نوری نه!!!!
خطوط ٍE1 در مخابرات تنها تا زمان رسیدن به سوئیچ ها معنا دارند و شما تنها با استریسک می تونید روی خط E1 مدیریت داشته باشید...
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
شاید منظورم را درست بیان نکردم.
میدانید که اگه بخواهید از آستریسک بعنوان یک سوئیچ پر ظرفیت برای تعداد زیادی مشترک عادی استفاده کنید نیاز به همان تعداد FXS و یا کارت POTS دارید و در پرژه با تعداد زیاد مشترک عمده قیمت تمام شده به کارت مشترک اختصاص مییابد که در مورد Dlc ها موجود است.
من با توجه به وجود کارت پردازش مشترک در DLC ها (کافو نوری) دنبال راهی هستم که از همان کارتها استفاده کنم. در واقع ارتباط سوئیچ مخابرات با DLC از طریق لینک E1 با سیگنالینگ V5.2 است و دستورات ارسال زنگ و گوشی برداشتن و ..... فقط ارسال میشود و تنها ارتباط صوتی دو مشترک از طریق سوئیچ مخابرات برقرار می شود. خوب آستریسک بعنوان یک سوئیچ میتواند عمل کند. فقط واسطی برای تبدیل V5.2 به IP و ترجمه فرامین Sip به V5.2 می خواهیم.

دوستان جهت اطلاع می گویم که اصولاً فلسفه اصلی استفاده از Dlc ( بغیر از عدم نیاز به سیم کشی تک تک مشترکین از سوئیچ تا محل مشترک و صرفه جویی در مس موجود در سیمها با جایگزینی با یک Core فیبر نوری ) همین انطباق با NGN و حذف سوئیچ مخابراتی و استفاده از روتر در مرحله گذر از سوئیچ سنتی واستفاده از NGN است که قرار است DLC ها پس از اجرای NGN در لایه ACCess باقی بماند و روتر یا دیوایسهای VOIP سوئیچ را بر عهده بگیرد.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

همانطور که اشاره کردم V5.2 رو خودت باید به استریسک اضافه کنی ولی یک مساله وجود داره اونم اینه که چند تا E1 میخواهی به استریسک ببندی؟ ظرفیت یک DLC چند کاناله؟، خیلی منطقی نیست که فیبر DLC رو دوباره کرد E1 بعد داد به استریسک شاید یک کارت STM1 رو استریسک بدرد بخوره. ولی بصورت کلی استریسک خیلی چیزی نیست که بدرد ظرفیتهای کیلوئی بخوره ولی از ترکیبش با SIPX یا SER (Kamailio) شاید بشه به یک جاهایی رسید.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه