1. sadeghi
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. سه شنبه, 02 شهریور 1389
سلام
ما یه ترانک زدیم با یه Cisco اول کار می کرد اما امروز همش all circuits busy میده توی اون لاگ هم هیچی معلوم نیست یعنی تا ترانک میره و شماره رو درست میفرسته اما نمیدونم چرا کسی نظری داره ؟ :'(
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام

قهعدتا ترانکتون SIP هست پس توی کنسول استریسک یک sip debug بزنید بعد یک تماس ایجاد کنید ببینید چه پیامهایی رد و بدل میشه، اگه متوجه چیزی نشدین اونها رو بزارید تا ببینیم کسی چیزی متوجه میشه!
نظر
0
رای
بازگشت
در کنسول الستیکس دستور dahdi restart رو بزن ببین مشکل حل میشه؟احتمالا خط رو که برمیداره متوجه نمیشه که تماس تمام شده و تماس رو زنده نگه میداره.
نظر
0
رای
بازگشت
دستور dahdi restart چکار میکنه؟
نظر
0
رای
بازگشت
درود

State همه کانالهای Dahdi رو ریست میکنه
نظر
0
رای
بازگشت
khob hal in sip debug ro chejori cansel konam ke
pedare adam ro darmiyare azbas ke log mide ;D
نظر
0
رای
بازگشت
درود

[left]set sip debug off[/left]
نظر
0
رای
بازگشت
منظورتون
Sip set debug Off ;D
آره :D
نظر
0
رای
بازگشت
بله

اشتباه تایپ کردم :)
نظر
0
رای
بازگشت
ببخشید دوستان درست متوجه نشدم دستور Sip set debug Off دقیقا چیکار میکنه و چه ارتباطی به all circut busy now داره؟
نظر
0
رای
بازگشت
پستهای قبلی رو بخون خوب 8)
آقا این دستور dahadi restart هم هیچ کاری نکرد ؟ :D
میگم آقا این circuits busy دقیقا توی یه ساعاتی خودش قطع میشه و دو باره وصل میشه من دیگه نمیدونم ??? ???
نظر
0
رای
بازگشت
درود

سمت Cisco ببینید محدودیتی برای تعداد مکالمات روی ترانکتون ندارید یا حتی زمانبندی چیزی برای اینکه تو یه ساعت خواصی سرویس بده؟، سمت elastix هم به همین صورت. اگه به نتیجه نرسیدی خروجی که به ازای یک مکالمه تو این شرایط تو کنسول Asterisk می بینی بذار ببینیم چیزی متوجه می شیم!!
نظر
0
رای
بازگشت
نه ببین از طرف سیسکو به ایلستیکس مشکلی نداره مشکل از سمت ایلستیکس به سیسکو هست به نظرتون می تونه مشکل از فایروال سر راهمون باشه ؟ بنظر خودم ایراد از اونه چون وقتی ترانک من از کار میفته اون داخلی که از سیسکو روی گوشی ست کردم یعنی کلا خارج از ترانکه با اون هم میشه زنگ زد اما نه صدا میره و نه میاد اینو بگم که سیسکو و ایلستیکس تو ذو تا شهرند ???
من چک میکنم تا ترانک میره اما ترانکه نمیتونه به اونور زنگ برنه ؟
نظر
0
رای
بازگشت
به نظرم کلا Sip Trunk های من یه مشکلی داره چون این sip trunk که از ایلستیکس به gateway هم دارم بعضی اوقات این پیغام رو میده در صورتی که خط رو gateway آزاد هست ولی میگه که Busy >:(
نظرتون چیه ؟ ??? :'(
نظر
0
رای
بازگشت
درود

من قبلا هم گفتم sip debug کمک میکنه بفهمیم که چه حبره ولی شما چیزی راجع به اون جواب ندادید، ببینید در پروتکل sip ابتدا یک پیام INVITE فرستاده میشه اگه firewall دارید خوب ACK مربوط به ابن پیام دریافت نمیشه و timeout میشه که این یک چند ثانیه ای طول میکشه پس اگه چند ثانه طول میکشه تا all circuits busy بگیرید پس ممکنه اشکال این باشه ولی اگه خیلی سریع busy میگیرید دنبال ایراد دیگه باشیم. اگه debug کنید میبینید که چه جوابی از سمت مقابل (Cisco یا gateway) بهتون بر میگرده و به نتیجه میرسید.

اگه خواستید خروجی debug رو واسه یک مکالمه attach کنید تا بیشتر بررسی کنیم
نظر
0
رای
بازگشت
در پاسخ دوست عزیزم باید بگم که dahddi restart خط ها رو آزاد میکنه و من ازش جواب گرفتم. اما واقعیتش اینه که مشکل all circut busy now هیچ وقت بطور اصولی حل نشد. از دوستان کسی تونسته بطور اساسی حل کنه؟متشکرم
نظر
0
رای
بازگشت
درود

all circuits are busy واقعا یک خطا نیست و در مواقع مختلف ممکنه پیش بیاد، وقتی تعداد مکالمات بیش از ظرفیت خط یا ترانک بشه مثلا پیش میاد یا روی ترانک sip بسته به کد برگشتی از سمت مقابل ممکنه این پیامو بشنوید در نتیجه یک راه حل کلی هم نمیشه براش پیدا کرد و باید مورد به مورد بررسی کردش
نظر
0
رای
بازگشت
چجوری خروجی debug رو واسه یک مکالمه attach کنیم ???
من نمیدونم ???
که این خروجی رو بگیرم بزارم اینجا بینیم نظر دوستان چیه ؟
نظر
0
رای
بازگشت
درود

یک sip set debug ip xxx.xxx.xxx.xxx میزنید x ها cisco ip هستن، یک مکالمه ایجاد می کنید بعد یا از رو کنسول یا از فایل /var/log/asterisk/full این قسمتها رو بر می دارید paste می کنید تو یه فایل متنی و اینجا به پستتون attach می کنید
نظر
0
رای
بازگشت
سلام دوستان من اون فایلی رو که فرمودبد Attach کردم
نظر
0
رای
بازگشت
درود

اگه دقت کنید تو ACK ای که از سمت مقابل آمده نوشته شده، SIP/2.0 404 Not Found این یعنی extension ای با شماره 6000 یا route ای واسه این شماره در سمت مقابل تعریف نشده. من خیلی با cisco آشنا نیستم ولی اگه بلدین اونطرف رو هم debug کنید اشکال خاصی سمت شما وجود نداره.
نظر
  • صفحه :
  • 1
  • 2

هنوز هیچ پاسخی برای این پرسش ارسال نشده است
همچنین شما برای ارسال پاسخ به این پرسش مجاب نیستید

آخرین خبرها

خبرنامه

در لیست کاربران ما ثبت نام نمایید تا از آخرین اخبار دانشنامه و دوره های آموزشی با خبر باشید.