1. ایمان قربانعلی
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. سه شنبه, 26 مرداد 1389
سلام

1 خواهش داشتم از دوستان میشه طریقه کانفیگ الستیکس برای اتصال به سانترال پاناسونیک را بگید .

چه چیزهایی احتیاج هست واسه این کار ؟

ممنون
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام

خوب خودم یه جواب می دم ببینید درسته ؟

می خوام یه سانترال و به الستیکس وصل کنم .

تجهیزات : 1 . الستیکس 2. سانترال 3 . تنور پورتهای FXO و FXS

الستیکس با تنور که به صورت ترانک به هم وصل میشند . می مونه تنور با سانترال که واسه این کار از CO سانترال خط می گیرم می زنم به FXS تنور و از EXT سانترال به FXO تنور تا این جا درسته ؟
نظر
0
رای
بازگشت
دقیقا فقط منظورت از " CO سانترال خط می گیرم می زنم به FXS " بلعکسه از FXS میگیری میزنی به ورودی های کارت ELCOT
و یه نکته دیگه اینکه از EXT های آنالوگ سانترال باید بزنی FXO اگه میخوای بقیش رو هم بگم بگو اگه هم بقیش رو میدونی که هیچی ::)
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

بگید ممنون میشم . تا حالا الستیکس با سانترال راه ننداختم .

منظورتون ورودی های کارت ELCOT چیه ؟
نظر
0
رای
بازگشت
سلام سانترال یه ورودی های جهت خط شهری داره در واقع این ELCOT توی سانترال همون FXO میشه یعنی یه کارتی که خطوط شهری رو وارد سانترال میکنه حالا یه سوال مدل سانترالتون چیه ؟
شما یه FXS رو کانفیگ کن که مثلا 24 داخلی بعد خروجی FXS رو بجای اینکه بزنی به گوشی باید بزنی به این ورودی های ELCOT سانترال تل سانترال اونا رو مثل خط شهری بشناسه یعد شما توی سانترالتون یه گرو تعریف کنید تمام این ELCOT ها رو توی اون گروه قرار بدبد تا اینجا رفتی یه PM بده اون قسمت سانترالش رو اگه قبلا سانترال کار نکردی یکم مشکل میشه اونجاش رو زنگ بزنی فکر کنم راحت تر بشه بگم چون نوشتنش یکم مشکله ؟
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

این 1 پروژه هست که هنوز زمان ندادم.

ممنون تا اینجا
نظر
0
رای
بازگشت
خوب هر جوری که صلاح میدونید من این کار رو چند ماهی هست که توی شرکت انجام دادم الا هم خیلی خوب کار میکنه ;)
بخش سانترال رو نوشتاری سخته بگی از این جهت گفتم تماس بگیر حالا باز مشکلی بود شمارم رو میدم تماس بگیر بگم بعدا نوشتاریش میکنیم میزاریم توی قسمت آموزش و نکات :D
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

ممنون اقای صادقی .

فقط 1 سوال واسه این کار تنور FXS فقط لازم هست یا FXO یا جوفتش ؟
نظر
0
رای
بازگشت
بله با یه FXS هم میشه اما کسایی که از سمت ایلستیکس با سانترال تماس میگیرن باید اول به IVR پاناسونیک وصل بشن بعد از پخش پیغام داخلیسون رو بگیرن اما اگه FXO بزاری طرف ایلستیکس بدون هیچ پیش کدی داخلی های سانترال رو میگیرن اما من تا الان نتونستم کاری کنم که از طرف سانترال بدون پیش کد با ایلستیکس تمای بگیرن :'(
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

آقای صادق میشه شماره موبایل شما را داشته باشم .

حامممممممممممممممممممممممممممممممممممممد درست کن این پیام خصوصی رو ;D
نظر
0
رای
بازگشت
راست میگه آقا حامد
[email]mohammad.sadeghijula@gmail.com[/email]
ایمیل بزن برا ایمیلت بفرستم
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
من هم میخواستم یه ارتباط بین Elastix و Panasonic TDA200 باشم و یه کارهایی رو هم انجام دادم فقط یه سری هم مشکل دارم که اگر راهنمایی کنید ممنون میشم . من از داخلی های سرورم میتونم با داخلی های پاناسونیک تماس بگیرم یعنی اول شماره داخلی سرور رو که به کارت FXO خورده رو میگیرم بعد داخلی سانترال و مشکلی هم وجود نداره ولی برعکس رو نمیدونم باید چیکار کنم اگر امکان این باشه که یه خورده واضح توضیح بدید ممنون میشم
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

اگه سانترال و با EXT وصل کردی به الستیکس. اگه EXT رو بگیری و inbound تعریف کرده باشی راحت کار می کنه.

ولی اگه بخوای از طریق FXS یا CO سانترال بری بیرون 1 شماره تو سانترال تعریف می کنی و او شماره رو به Group که FXS ها رو توش گذاشتی می دی.
نظر
0
رای
بازگشت
معذرت میخوام درست متوجه نشدم . اگر امکانش باشه یه مقدار بیشتر باز کنید تا متوجه بشم :)
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

خوب برای ارتباط الستیکس با سانترال می توانید ار 3 نوع دستگاه استفاده کنید.
1 می توانید FXO رو به EXT وصل کنید.
2 میتوانید هم FXO و هم ّFXS بزنید که FXO به EXT سانترال و FXS به CO سانترال.
3 فقط FXS

خوب اگه فقط FXO بشه شما مجبورید تا 1 داخلی به او بزنید که اگه بخواین تماس داشته باشید از سانترال به الستیکس باید اول شماره داخلی رو بگیرید که 4 بوق می شنوید و بعد بوق تنور و داخلی الستیکس.

ولی اگه FXS بزارید باید تو سانترال 1 عدد رو بدید به این FXS . مثلا شما 9 را دادید به PSTN و 7 را بدید به FXS که از الستیکس اومده و شما با گرفتن 7 می توانید FXS رو آزاد کنید و شماره بگیرید.

می دونم بد توضیح دادم خدایی سخته توضیح دادن ;)
نظر
0
رای
بازگشت
من در قسمت Hardware Detector که میرم 4 تا i FXO In Use وجود داره که رنگشون سبز شده . خوب الان من از کدوم روش ارتباط برقرار کردم. ضمنا در قسمت Conttext = from-internal هستش . الان نمیدونم باید تنظیمات پاناسونیک رو دست بزنم یا الستیکس :)
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

خوب باید داخلی بزنی چون FXO داری بعد داخلی رو شماره گیری کن و inbound رو بنداز سمت IVR یا هر چی که دوست داری.

من این روش و با تنور تست کردم .

شما با کارت تست کن نتیجه رو بگو البته یکی می گه میشه ولی خودشم داره تست می کنه ;D

خوب من که خودم کارت ندارم ولی یکی از دوستان تست کرد و جواب گرفته
نظر
0
رای
بازگشت
خوب ببینید من تو Inbound چی باید تعریف کنم یعنی DID یا CID میخواد یا نه؟؟؟ من الان میخوام از داخلی های پاناسونیک شماره های داخلی SIP رو بگیرم . تو تنظیمات پاناسونیک هم نگاه کردم جایی رو پیدا نکردم که بخوام عوض کنم یعنی متوجه نمیشم که مشکل کجاست که اونو تغییر بدم . ببینید من الان راحت از شماره های داخلی الستیکس به شماره های پاناسونیک ارتباط دارم و همینطور به خطوط شهری و مشکلی نیست تا اینجا ولی برای برعکس این یعنی از داخلی های پاناسونیک به الستیکس نمیتونم و نمی دونم که باید دقیقا چیکار کنم . یعنی بهتره بگم از نظر مفهومی متوجه نمیشم که بخوام کار خاصی یا تنظیماتی رو اعمال کنم . چیزی که متوجه شدم اینه که از داخلی ها باید شماره همون داخلی که به کارت های FXO وصل شده که داخلی پاناسونیک هستش Dial بشه و از اینور شماره به فرض 400 پاناسونیک در سرور الستیکس باید توسط یک Function یی هدایت بشه به سمت شماره های SIP یعنی اون Function رو نمیدونم چی هستش و چطوری باید تنظیم کرد . :)
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
کاره خاصی نمی خواد انجام بدی بعد از گرفتن داخلی 400 که به کارت FXO زدی ، اگر IVR داری که پخش می شه و داخلیتو می گیری اگرنه که تو قسمت Inbound--->ANY DID/ANY CID همه Call هایی که میادو بفرست سمت یه داخلی از Sip که داری.
نظر
0
رای
بازگشت
بازم نشد. میخواهید یه بار مرور کنیم تا اگر چیزی از قلم افتاده بگید.
در وهله اول Extension Sip تعریف کردم به تعدادی که لازم هستش . سپس Extension Zap برای خطوط وروردی از پاناسونیک و یا همون Lineهام .
2- در قسمت Outbound Routes یه دونه Outside_9 0 اد کردم و تمامی فیلدهاش هم به صورت پیش فرض هستش .
3- در بخش Trunks هم یه دونه g0(zap) اد کردم که اونم به صورت پیش فرض و فقط Zap Identifier (trunk name)
g0 و در بخش Dial Rules هم یه XX. اد شده
4- در بخش Inbound Routes هم یه Route اد شده که تمامی فیلدها به صورت پیش فرض و خالی و در قسمت Set Destination هم روی Terminate Call ---> Hangup ست شده
5- Zap Channel DIDsهم یه دونه اد شده و بر روی کانال 2 و با DID = 3500 ست شده
6- قمست IVR هم یه دونه ست شده با نام unnamed و بصورت پیش فرض اد شده
بقیه هم که پیش فرض
3 تا خط از پاناسونیک توسط کارت Sangoma with FXO به این سرور Elastix اومده که یکی شهری و 2 تای دیگه هم داخلی با شماره های 400 و 401
شماره Sip هم 4000 و 4001 و ...
و 3 تا Zap Device برای اون 3 تا خط تعریف شده که با شماره های 3000 و 3001 و 3100 می باشند . الان از 4000 با گرفتن شماره 3000 یا 3001 یکی از داخلی های پاناسونیک ازاد میشه و میتونم با داخلی های پاناسونیک و با اون Policy که تعریف کردم کار و ارتباط برقرار کنم ولی از اون طرف یعنی از سمت پاناسونیک با گرفتن شماره 400 یا 401 به غیر از زنگ خوردن هیچ اتفاقی نمیافته و نمیدونم باید چیکار کنم :)
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

خوب اینطوری به نتیجه نمی رسیم .

می تونی logها رو بزاری اینجا.
cd /etc/asterisk

asterisk -r

چرا کل inbound و به سمت EXT نمی فرستی ؟