1. Mehdi
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. یکشنبه, 16 خرداد 1389
با سلام خدمت دوستان گرامی

چگونه میتوان دفترچه تلفن را در الستیکس راه اندازی کرد ؟
ظاهرا نیاز به نصب یک ماژول میباشد از دوستان اگر کسی این کار راانجام داده اند لطفا راهنمایی بفرمایند

با سپاس
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام .
نمیدونم منظور شما کدوم ماژول هست اما در تب Agenda یه سربرگ بنام Address Book هست که شماره و مشخصات داخلیها رو میتونید اونجا تعریف کرده و از همونجا هم شماره گیری کنید.
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام و تشکر از پاسخ شما

متاسفانه به روشی که گفتید کار نمیکند . یعنی شماره های وارد شده در کالر آدی نمایش داده نمیشود.
کاری که مد نظر بنده است به این شکل میباشد که بوسیله دفتر تلفن شماره ها را وارد سیستم کنم و در زمانی که تماس گرفته میشود نام شخص به جای شماره نمایش داده شود و همچنین بالعکس.

با تشکر
نظر
0
رای
بازگشت
دوست عزیز برای استفاده از دفتر تلفن یا phonebook کافی است داخل freepbx و از زبانه tools گزینه asterisk phonebook رو انتخاب کنی سپس فیلدهای name , number , speed dial code رو به ترتیب پرکنید. از طرفی توجه داشته باشید که در قسمت speed dial code کد موردنظر و دلخواهتان را وارد کنید مثلا 44 حالا برای استفاده کافی است که به این ترتیب شماره گیری کنید
*440 ( یعنی اول ستاره بعد صفر بعد کد 44) که به این ترتیب شماره موردنظر شماره گیری میشود
http://img105.herosh.com/2010/06/06/317405502.jpg
نظر
0
رای
بازگشت
با تشکر

متاسفانه با asterisk phonebook اینکار را نماتوانم انجتم دهم ، اطلاعات تماس را وارد میکنم و زمانی که از شماره وارد شده تماس میگیرم اطلاعات نشان داده نمیشود. اگر روش استفاده خاصی دارد لطفا بفرمایید

با سپاس
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

لطفا اساتید راهنمایی کنند

با تشکر
نظر
0
رای
بازگشت
@Mehdi : واسه کاری که شما میخواهید، هیچ چیزی لازم نیست، معمولاً Soft-phone ها (eyebeam، Bria، Ekiga، Express Talk و...) و همچنین IP-Phone ها (اکثراً) نام Extension رو همراه با شماره اش نمایش میدهند؛ ممکنه مشکل شما از این باشه که Display Name رو برای Extension همون User Extension گذاشتید و یا اینکه از FXS استفاده می کنید که خوب طبیعتاً گوشی های معمولی text نشون نمیدن؛ بهرصورت نمایش نام تماس گیرنده در الستیکس هیچ تنظیم خاصی نمیخواد، اون Asterisk Phonebook هم فقط بخاطر تعریف Speed Dial و همچنین گرفتن لیست کاربران از طریق LDAP در کلاینت ها هست که کار سختیه و من که هنوز راهی براش پیدا نکردم.
در ضمن من منظورتون رو از "و همچنین بالعکس" متوجه نشدم!
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

ممنون از توجه شما دوست عزیز ، کاری که قصد دارم انجام بدهم راه اندازی دفتر تلفن معمولی برای تمام اعضا می باشد.
شماره و نام را وارد کنم و زمانی که کالر آیدی افتاد نام تماس گیرنده نمایش داده شود و منظور از بالعکس هم شما با انتخاب نام شماره مورد نظر را شماره گیری کنید . امیدوارم منظورم را به صورت واضح بیان کرده باشم.

با تشکر
نظر
0
رای
بازگشت
حق با آقا سعیده.
شما اگه در تعریف داخلی در Display Name نام یوزر را مشخص کرده باشید، در تماسها نام آن یوزر نمایش داده میشود. ضمنا در Eyebeam هم میتوانید از Contact list خود سافت فون استفاده کنید و با کلیک روی نام شخص، شماره گیری نمایید.
البته همانطور که قبلا هم عرض کردم، از طریق Address Book نیز به به سادگی میتوانید لیست همه داخلیها به همراه نام آنها و امکان شماره گیری با کلیک کردن را داشته باشید.
نظر
0
رای
بازگشت
با تشکر از شما و آقا سعید

شاید بنده منظورم را درست بیان نکرده باشم و لی کاری که شما میفرمایید برای داخلی ها میباشد که این به خوبی کار میکند . ولی کاری که مورد نظر میباشد به اینصورت است که شماره و نام را وارد کرده و زمانی که شخص از شماره مورد نظر به سیستم تماس گرفت نام شخص نمایش داده شود مانند نمایش داخلی که در حال حاضر انجام میشود.

با سپاس فراوان
نظر
0
رای
بازگشت
OK، تماسهای خارجی مد نظرتونه !

برای تماس با شماره های خارجی هم میتونید از Address Book استفاده کنید (دو بخش Internal و External داره و همونطور که در شکل پیوست میبینید با کلیک روی دکمه تماس (سبز رنگ) میتونید شماره گیری کنید.)
اما برای تماسهای ورودی راه مناسبی رو نمیشناسم مگه اینکه برای هر شماره یک Inbound route تعریف و در قسمت CID name prefixe نام شخص را مشخص کنید که دردسرهای خاص خودشو داره و مطمئنا روش مناسبی نیست. امیدوارم سایر دوستان اگه روش مناسبی میشناسن معرفی کنن.
نظر
0
رای
بازگشت
با تشکر

ممنون میشم اگر دوستان تجربه خودشان را بیان کنند
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

کسی از دوستان با superfecta کار کرده ؟
هر کسی از phonebook به هر طریقی استفاده میکند لطفا راهنمایی کند

با تشکر
نظر
0
رای
بازگشت
؟؟؟؟
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
منم همچنین چیزی لازم دارم و بعد از پرس و جو میگن باید برنامه نویسی کنید که از دیتابیس سرور دیگری خوانده شود.
من میخوام مانند دفتر تلفن موبایل که کسی تماس بگیره اسمش نشان داده شود و اگر هم میخواهیم تماس بگیریم با جست و جوی اسم ایشان بتوانیم تماس بگیریم.
نظر
0
رای
بازگشت
من هم این مشکل دارم روی ایزابل ولی وقتی تعریف میکنم یک شماره و اسم روی گوشی بهم نشون نمیده اسمش فقط شماره نشون میده
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه