1. ابراهیم قانع
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. پنج شنبه, 09 ارديبهشت 1389
جديداً براي اتصال يك دستگاه ميكرونت به سرور الستيكس نياز به انجام كانفيگ هاي ويژه اي دارم كه از يك سايت راهنما گرفتم .
متاسفانه توي قست آخر اين كانفيگ به مشكل برخوردم . مشكل من اينه كه شماره خط شهري مقصد بايد چند ثانيه بعد از تماس با ترانك ميكرونت ارسال بشه . براي مثال اگر كاربر ما 95678904 رو شماره گيري كرد ، ابتدا بايستي 9 شماره گيري بشه تا اتصال با ترانك برقرار بشه و بعد از چند ثانيه كه بوق تلفن مخابرات دريافت شد شماره 5678901 ارسال بشه .
البته راهنمايي كه اون سايت ارائه داده اينه كه بلد نيستم چجوري ازش استفاده كنم :
گفته بايد در فايل extensions.conf اين اطلاعات رو قرار بدم كه متاسفانه اول اين فايل اخطار داده كه نبايد محتوياتش رو تغيير بدم .

[left]

globals
GW_FXO = 192.168.100.251

;--------------GW Configurations---------------------------

from_gwfxo
; Calling Dial Plan from GW_FXO Micronet SP5054A/S

GW_Extensions are
1001-4

Asterisk will engage those calls to admin extensions on
201-4

exten => _2001-4,1,Answer()
exten => _2001-4,n,Dial(SIP/${EXTEN})
exten => _2001-4,n,Hangup()

to_gwfxo
; Dial Plan to call PSTN over GW_FXO Micronet SP5054A/S

include = default
exten => _9.,1,Macro(dial_gw,${CALLERID(number)},${EXTEN:1})
exten => _9.,n,HangUp

macro-dial_gw
; ${ARG1} Who is calling
; ${ARG2} Who to call

exten => s,1,Wait(1)
exten => s,2,Goto(s-${ARG1},1)
exten => s-2001,1,Dial(SIP/1001,90,tTrD(ww${ARG2}))
exten => s-2001,2,ExitMacro
exten => s-2002,1,Dial(SIP/1002,90,tTrD(ww${ARG2}))
exten => s-2002,2,ExitMacro
exten => s-2003,1,Dial(SIP/1003,90,tTrD(ww${ARG2}))
exten => s-2003,2,ExitMacro
exten => s-2004,1,Dial(SIP/1004,90,tTrD(${ARG2}))
exten => s-2004,2,ExitMacro
[/left]

لطفاً راهنمايي كنيد كه چه راهي مشكلم رو حل ميكنه . اگر راهنمايي بيشتري لازمه بگيد تا كل مراحلي كه طي كردم رو بنويسم .
با تشكر از توجهتون
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام..
اينكه استريسك چطوري 9 بفرسته بعد چند ثانيه ويسه بعد شماره رو بفرسته من نمي دونم يعني تا به حال پيش نيومده كه برم سراغش شايد بهتر باشه انجمن هاي اصلي را بگرديد، اما چند نكته:
1. اين كد بايد در extension_custom.conf بايد قرار داده شود
2. آيا مطئنيد كه اگر 9 رو هم اولش قرار بدهيد بعد بفرستيد آنوقت سيستم تلفني مقابل نمي تونه خط آزاد كنه و شماره بگيره؟ (چون من با داخلي هاي پاناسونيك اين كار را كرده ام وشده)
نظر
0
رای
بازگشت
همه اين مشكلات از وقتي پيش اومده كه من ميخواستم از دستگاه هاي مايكرونت براي FXO gateway استفاده كنم .
متاسفانه اين دستگاه ها كانفيگ فوق العاده مشكل و مسئله داري با سيستم هاي استريسك دارند و هيچ جاي اينترنت هم نديدم راهنماي خاصي براي اتصال اونها به استريسك باشه ، غير از اين راهنما كه اون هم بخاطر ضعف فني من قابل فهم نيست :
[url]http://www.voip-info.org/wiki/index.php?page=How+to+configure+Micronet+GW+FXO+SP5054A%2FS+with+asterisk[/url].
البته آموزش فوق دو بخش داره كه بخش اول تنظيمات دستگاه ماكرونت رو گفته و بخش دوم آموزش تنظيمات در الستيكس رو .
من بخش اول رو انجام دادم ولي توي بخش دوم با مسئله برخوردم .
ابتدا توي محيط الستيكس طبق آموزش گفته شده در لينك بالا داخلي 1001 و 2001 رو ساختم . ( اولي براي داخلي FXO مايكرونت و دومي داخلي جهت دريافت تماس هاي بيروني از مايكرونت)
بعد رفتم سراغ extensions.conf كه ديدم اين فايل اخطاري داره براي اينكه نبايد ويرايشش كرد .
اگر امكان داره بفرمايي اين خطوط كدي كه گفته داخل extensions.conf بگزاريم براي چه كاري هست و اين خطوط چه كار ميكنند ؟
سعي كردم تمام كارهايي كه انجام دادم رو بگم تا متوجه بشيد تا اينجا اوضاع از چه قراره .
در ضمن الان اگر با داخلي 1001 تماس بگيرم بعد از يك زنگ ، بوق شهري رو هم دارم و ميتونم شماره هاي مخابرات رو بگيرم .
نظر
0
رای
بازگشت
ببخشيد
احتمالاً توضيحاتم كافي نبوده تا بتونه به دوستان براي راهنماييم كمك كنه .
من اين سوال رو تو فروم هاي انگليسي هم مطرح كردم ولي جوابي نگرفتم .
ميخواستم اگر امكان داره يه جور ديگه راهنماييم كنيد .

اين دستگاه براي هر پورت FXO يك اكانت SIP نياز داره كه داخلش اطلاعاتش رو تعريف ميكني و بعد هم در الستيكس اين SIP Account رو تعريف ميكني تا رجيستر بشه . مثلاً من 1002 رو ساختم و رجيستر هم شد .
حالا اگر كسي از تلفن هاي داخلي با شماره تعريف شده كه در اينجا 1002 تماس بگيره بعد از يك زنگ خط وصل ميشه و طرف بوق شهري (مخابرات) داره و ميتونه شماره رو بگيره .
حالا مشكل اينجاست كه من ميخوام با اين داخلي مثل يك ترانك رفتار كنه و مثلا براي ((مسير تماس خروجي)) تعريف كنم .
يعني اينكه از تلفن هاي داخلي اگر كسي شماره 9821212121 رو گرفت اول اين داخلي 1002 زنگ بخوره و بعد از وصل شدن داخلي شماره 821212121 ارسال بشه .

حالا اين به كنار كه نتونستم اين پورت FXO رو بعنوان ترانك تعريف كنم ، من راه حل ديگه اي به ذهنم رسيد كه البته سواد پياده كردنش رو ندارم :
دوستان راهنمايي كنند كه چجوري ميشه ماكرو يا dialplan نوشت كه در صورت گرفتن شماره اي با پيش شماه 9 يا هر عدد دلخواه ابتدا داخلي هاي FXO زنگ بخورند و بعد از چند ثانيه و يا بعد از برداشته شدن گوشي بقيه اون تون ها (شماره ها) بر روي خط ارسال بشه .
ممنون ميشم اين مورد رو راهنمايي كنيد .
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام
به يك جاهايي رسيدم .
الان اين ماكرو ميتونه تقريباً مشكل من رو حل كنه :

[left]
include = default
exten => _9.,1,Dial(SIP/1002,90,tTrD(135))
exten => _9.,n,HangUp
[/left]

با اين ماكرو اگر شماره اي با 9 شروع بشه ابتدا از 1002 رد ميشه و بعد بقيه اون شماره گيري ميشه . فقط يه مشكل داره . چون آرگومان مربوط به ادامه اعداد بعد از 9 رو نميدونستم ، ناچاراً از عدد 135 استفاده كردم . الان هر شماره اي كه با 9 شروع بشه مركز اطلاع رساني مخابرات ( شماره 135 ) شماره گيري ميشه . (ولي در هر صورت تماس با موفقيت برقرار ميشه)
اگر ممكنه راهنمايي بفرماييد كه چه متغيري بجاي 135 ميتونه شماره هاي بعد 9 رو بفرسته .
نظر
0
رای
بازگشت
سلام،
اول اينكه خيلي خوشحالم به نتيجه رسيديد و آن را هم در انجمن قرار داديد..
دوما شما به جاي 123 اين را قرار دهيد ببينيد جواب مي گيريد يا نه .X
نظر
0
رای
بازگشت
.x كار نكرد ولي بجاي اون از كد زير استفاده كردم و درست شد .
${EXTEN:1}
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست