1. Hanibal
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. یکشنبه, 27 دی 1388
با سلام
بهترین راه برای اینکه یک extension رو بفرستیم روی ivr چیه؟
یعنی وقتی کسی شماره داخلی مورد نظر ما رو گرفت برود روی IVR
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
فکر کنم سوال رو بد مطرح کردم جواب نگرفتم.
دو تا سرور رو با هم ترانک کردم. Ivr روی سرور اول هست. وقتی تماس گیرنده روی Ivr کلید 6 رو میزنه میخوام بره روی سرور دوم و اونجا ivr دیگه ای براش پخش بشه.
برای اینکار 6 رو تنظیم کردم که بفرسته روی یک extension روی سرور دوم. حالا میخوام اون extension زنگ میخوره بفرسته روی ivr.
نظر
0
رای
بازگشت
[quote author=hmn566 link=topic=436.msg2256#msg2256 date=1263808517]
فکر کنم سوال رو بد مطرح کردم جواب نگرفتم.
دو تا سرور رو با هم ترانک کردم. Ivr روی سرور اول هست. وقتی تماس گیرنده روی Ivr کلید 6 رو میزنه میخوام بره روی سرور دوم و اونجا ivr دیگه ای براش پخش بشه.
برای اینکار 6 رو تنظیم کردم که بفرسته روی یک extension روی سرور دوم. حالا میخوام اون extension زنگ میخوره بفرسته روی ivr.

راستش زیاد سوالتون فرقی نکرد، فقط تو در تو شده!
راه حلی که به نظر من رسید تو پست اول شما (منتظر بودم اگه دوستان راه حل بهتری داشتن بدن ولی اینجوری هم کارتون راه میافته)، این بود : می تونید Follow Me برای Extension موردنظر تعریف کنید : Initial Ring Time رو صفر، Ring Strategy رو مثلاً firstavailable بذارید، Ring Time رو 1 و Follow-Me List رو هم فقط یه 0 بذارید؛ تو اینحالت هر چی call بیاد رو Extension شما، میره رو no answer و شما می تونید Destination if no answer رو رو IVR موردنظرتون تنظیم کنید ...
البته نمیدونم این بهترین راه باشه، ولی بهرصورت یه راه حل واسه راه افتادن کار که هست ;D
نظر
0
رای
بازگشت
يه راهي رو هم تست كنيد دوست عزيز، اگر كار كنه راحتتر و سريعتر هست..
مثلا سرور يك قراره به سرور 2 وصل بشه (به IVR)
ترانك IAX هم كه فرموديد ساختيد براي ارتباط بين 2 سرور، حالا وقتي تماس قراره از سرور يك به سرور 2 بره و يه شماره اي رو اونجا بگيره شما تعيين كنيد كه 7777 رو شماره گيري كنه...
7777 شماره تعريف شده براي تماس هاي ورودي هست inboundroute ها ، يعني وقتي 7777 رو ميگيريد انگار كه از بيرون به سيستم زنگ زديد، و اگر در inbound route تعريف كرده باشيد كه به روي IVR بره، با گرفتن 7777 به IVR وصل خواهيد شد..
پس شما فقط كافيه عدد 7777 رو بر روي سرور مقصد شماره گيري كنيد تا به IVR آن متصل شويد..
البته قبلش Inbound route سرور 2 رو بر روي IVR تنظيم كنيد ...
نظر
0
رای
بازگشت
سلام مهندس
سرور اول وقتی بگم 7777 رو بگیر که با misc drstination انجام میدم همین اتفاق روی سرور اول نمیفته؟ یعنی میندازه روی Ivr خودش و دیگه به سرور دوم نمیرسه. اگر اشتباه میگم بگید.
نظر
0
رای
بازگشت
فکر کنم فعلا راه حل آقا سعید عملی تر باشه.
اگر راه بهتری پیدا کردم همینجا میگم. احتمالا با goto تو فایلهای استریسک هم قابل اجرا باشه
نظر
0
رای
بازگشت
توی server دوم یک misc application (نه misc destination) با شماره دلخواه (مثلاً MISCAPP-EXTEN) تعریف کنید و مقصد اون رو IVR ای که می خواهید تماس به اون منتقل بشه قرار بدید. بعد برای انتقال به این منو می تونید از دستور زیر توی dialplan استفاده کنید:

Goto(from-internal,MISCAPP-EXTEN,1)
نظر
0
رای
بازگشت
خوب بالاخره راهش رو پیدا کردم
این فضیه خیلی وقتم رو گرفت و در نهایت با ترکیبی از تمامی مطالبی که توی نت پیدا کردم و جوابهای دوستان ایجاد شد.
تو قسمت آموزش و نکات کامل توضیح دادم.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست