1. ماندانا باقری
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. سه شنبه, 22 دی 1388
Winprint HylaFAX يك رابط گرافيكي تحت ويندوز براي ارسال فكس از طريق سرور است.
با استفاده از اين نرم افزار شما براحتي هر نوع داده اي را مي توانيد به سادگي پرينت گرفتن ، با دادن شماره مقصد فكس، فكس كنيد.
براي دريافت اين نرم افزار [color=blue]اينجا[/color] كليك كنيد.
براي رفتن به صفحه Sourceforge و گرفتن source code يا اطلاع باگ [color=blue]اينجا[/color] كليك كنيد.
با نصب اين فايل، پورت WinPrint HylaFAX اضافه مي شود.
بعد از اجراي فايل exe ، به كنترل پنل قسمت add printer رفته و add a printer را بزنيد.
در صفحه زير Local printer را انتخاب كرده ولي از آنجايي كه اين يك پرينتر واقعي نيست گزينه Automatically detect and install my Plug and Play printer را انتخاب نكنيد.

[center][img width=503 height=385]http://www.voipiran.io/images/forum/add-printer-wizard.png[/img][/center]

Next را زده و در قسمت select printer port دكمه create a new port type را زده ، اگر نصب با موفقيت انجام شده باشد بايد گذينه Winprint Hylafax را در ليست مشاهده كنيد.آن را انتخاب كرده و next را بزنيد.

[center][img width=503 height=385]http://www.voipiran.io/images/forum/select-printer-port.png[/img][/center]

جعبه نام گذاري پورت بالا مي آيد، نام مهم نيست ولي بهتر است از HFAX1: براي مشخص كردن آن استفاده كنيد.

[center][img width=376 height=228]http://www.voipiran.io/images/forum/add-port.png[/img][/center]

انتخاب نوع پرينتر ،همانطور كه نشان داده شده Apple LaserWriter 12/640 PS را از Apple انتخاب كنيد.

[center][img width=503 height=385]http://www.voipiran.io/images/forum/which-printer.png[/img][/center]

مي توانيد با هر نامي كه مايليد آن را نام گذاري كنيد.

[center][img width=503 height=385]http://www.voipiran.io/images/forum/name-your-printer.png[/img][/center]

آن را share نكنيد ، مي توانيد Winprint HylaFAX را روي هر دستگاهي نصب كنيد و مستقيماً به سرور hylafax ارتباط برقرار كنيد.
صفحه تست را پرينت نكنيد چون هنوز پرينتر را تنظيم نكرده ايد.
وقتي پرينتر را نصب كرديد ، روي آن right click كرده و properties را انتخاب كنيد.
تب مربوط به پورت ها را آورده و آن را روي پورتي كه ايجاد كرديد قرار دهيد.

[center][img width=404 height=448]http://www.voipiran.io/images/forum/fax-properties.png[/img][/center]

دكمه Configure Port را براي تنظيم ارتباط با سرور فكس بزنيد.

[center][img width=378 height=432]http://www.voipiran.io/images/forum/configure-hylafax-server.png[/img][/center]

در hylafax server address ، ip سرور را قرار دهيد.
Username و پسورد سرور را وارد كنيد.
يكي از مشكلاتي كه ممكن است ايجاد شود ، عدم داشتن permissions براي دسترسي به سرور hylafax است .
براي رفع اين مشكل به /var/spool/fax/etc/hosts.hfaxd رفته و ip كامپيوتر خود را به آن اضافه كنيد.
حالا شما براي ارسال فكس آماده ايد.
براي تست كردن ، هر application كه مي خواهيد انتخاب كند و روي پرينت كليك كنيد و پرينتر خود را winprintHylafax انتخاب كنيد.
وقتي هر چيزي را به اين پرينتر ارسال مي كنيد، كادر زير ظاهر مي شود.

[center][img width=396 height=284]http://www.voipiran.io/images/forum/send-fax-to.png[/img][/center]

شماره فكس را به طور كامل وارد كرده ، فكس با استفاده از hylafax ارسال مي شود و سرور hylafax ايميلي مبني بر تصديق دريافت يه آدرسي كه در Notify E-Mail وارد كرديد ، ارسال مي كند.

اميدوارم اين مطلب براتون مفيد باشد :)
تهيه و تنظيم : ماندانا باقري
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
خیلی ممنون خانم باقری. خیلی بجا بود.
نظر
0
رای
بازگشت
خیلی ممنون از مقاله ی خوبی که گذاشتین. :) ;)
نظر
0
رای
بازگشت
خواهش مي كنم. ;)
نظر
0
رای
بازگشت
سپاس فراروان به همراه يك امتياز مثبت براي شما + ;)
اميد است تمامي كاربران با ارسال تجارب و دانسته هاي خود حتي بسيار كوچك در گسترش دانش در اين انجمن سهيم باشند.
نظر
0
رای
بازگشت
با تشکر از خانم باقری
من تمام مراحلی رو که فرمودین انجام دادم اما وقتی یک فایل رو با اون پرینتر مجازی APPLe میفرستم
error میده که فایل names.txt رو از اون آدرسی که تویه بخش Address Book Directory دادیم نمی تونه باز کنه ؟
بعد یه سوال دیگه اینکه هیچ تنظیماتی توی Elastix نمی خواد انجام شه ؟ آخه یه قسمت fax داریم که من باهاش کارنکردم.
با تشکر
نظر
0
رای
بازگشت
يعني به آدرسي كه در Address Book اضافه كرديد ، نمي توانيد فكس را ارسال كنيد؟
نه. شما فقط تنظيمات را روي client اعمال مي كنيد و روي سرور به جز دادن پرمي‍ژن، تنظيماتي را انجام نمي دهيد.
نظر
0
رای
بازگشت
من تمام تنظیماتی رو که شما فرمودین انجام دادم توی قسمت FAX Number هم شماره فکس مورد نظر رو که اولش صفر جهت آزاد شدن خط میزارم !؟
بعد توی job list پرینتر ها میره و send هم میشه اما نمیدونم چرا فکس اصلا زنگ نمیخوره.
نظر
0
رای
بازگشت
يكبار فكس را به داخلي ارسال كنيد ببينيد داخلي زنگ مي خورد؟
و يكبار هم شماره شهري را با eyebeem يا ipphone بگيريد و ببينيد اصلاً مي توانيد به بيرون تماس داشته باشيد؟
نظر
0
رای
بازگشت
نه داخلی هم زنگ نمی خوره.
اما با IPPhone میگیرم مشکلی نداره.
آخه فرض کنیم که زنگ بخوره چه داخلی میفته واسه شخص مقابل ؟
به نظر یه کاری باید انجام شه ؟
نظر
0
رای
بازگشت
شما فكس مجازي تعريف كرديد؟
و در مركز تلفن extensioni از نوع iax ايجاد كرديد؟
نظر
0
رای
بازگشت
ببخشید خانم باقری من دیر جواب دادم.
من یک Etention از نوع IAX2 ساختم .
کار دیگه هم باید انجام بدم ؟
نظر
0
رای
بازگشت
بله در قسمت فكس مجازي جديد،‌ براي iax ‌ ي كه ساختيد، يك فكس مجازي ايجاد كنيد.
نظر
0
رای
بازگشت
خانم باقری با تشکر مشکل فکس حل شد فقط 3سوال دیگه:
اول اینکه ما پسورد ROOT رو روی تمام سیستمها وارد میکنیم یه مقداری نا امن نیست ؟ :'(
و دوم اینکه ما اگه 10تا فکس داشته باشیم چه جوری هر کدوم رو به یه سیستم ربط بدیم یعنی سیستم شماره 1 با داخلی 2323 فکس بفرسته که بتونم محدودش کنم به داخل شهری یا بین شهری؟ ???
و سوم اینکه هروقت یک بار با این hylafax به یه داخلی زنگ میزنم اون داخلی چند دقیقه ای یک بار زنگ میخوره؟ :o
نظر
0
رای
بازگشت
در مورد پسورد روت من گفتم که این نرم افزارایی که این * رو تبدیل میکنه نمیدونم میشه پسورد رو دید یا نه
و برای سوال دوم اینکه نه اون که 10 تا فکس تعریف میشه درسته اما اینکه چطوری یه داخلی IAX رو فقط به یک سیستم اختصاص بدیم که مثلا اون کامپیوتر وقتی به داخلی من فکس بفرسته اون شماره ای رو که تعریف کردیم برای من بیفته ؟
نظر
0
رای
بازگشت
نحوه دریافت هم از طریقه همون ایمیلی که تعریف کردیم ؟
نظر
0
رای
بازگشت
خوب وقتي مي خواهيد فكس مجازي بسازيد ، داريد آنرا به يك داخلي iax اختصاص مي دهيد!! و وقتي مي خواهيد به آن فكس بفرستيد ، شماره داخلي iax را وارد مي كنيد . و وقتي فكسي براي شما اارساال مي شود شماره فكس مجازي نشان داده مي شود ككه از كدام فكس مجازي براتون فكس ارسال شده.
نحوه دريافت هم از طريق شماره داخلي iax است.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

من hylafax رو روی الستیکس نسخه دوم تست کردم. الان یک مشکلی دارم و اینکه نمیتونم از کامپیوترم فکس ارسال کنم. منظورتون از شماره فکس چیه یعنی باید شماره فکس واقعی وارد بشه؟ من مسیر var/spool/fax/etc/hosts.hfaxd را روی الستیکس دو ندارم.ضمناً به خطای llogin incorrect 530 بر میخورم. متشکرم
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
بله دقیقاً در قسمت شماره فکس، شماره ای که می خواهید فکس براش ارسال کنید را وارد میکنید.
چون شما ip خودتان را در آن فایل اضافه نکردید، دسترسی ارسال ندارید، من در الستیکس 2 فایل اضافه کردن ip را پیدا می کنم و براتون پست می کنم ;)
نظر
0
رای
بازگشت
متشکرم
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

جواب سوالو پیدا کردم . باید در الستیکس از زبانه فکس در قسمت fax clients آی پی سرور را وارد کنید. در این حالت از سرور به داخلی موردنظر فکس زده میشه و ایمیل هم ارسال میکند.
فقط نمیدونم چرا فکس ها به فاصله خیلی زیاد وارد ایمیل میشه مثلا نیم ساعت یا حتی یکساعت بعد وارد ایمیل من میشه!
آیا داخلی ها میتونند از طریق یک رابط وب فکس دریافت کنند و بتونند چک کنند؟
نظر
  1. مجید
  2. 3 سال قبل
با سلام
خانم باقری ممنون از مقاله عالیتون
بنده یک سوال داشتم و با توجه به توضیحات بالا مشکلم حل نشد
بنده چندین فکس دارم و با تغییر فایل php و با نام کاربری جداگانه فکس ها را جدا نمودم در این برنامه هم به جای پسورد root روی سیستم یوزر، نام کاربری و پسورد یوزر فکس را می زنم اوکی هم هست و فکس ارسال می شود ولی مشکل اینجاست که با فکس خود یوزر ارسال نمیشه آیا راهی وجود داره هر یوزر بتواند با شماره فکس خودش در این برنامه فکس ارسال کنه؟

ممنون
مجید باقری
  • صفحه :
  • 1
  • 2

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco