1. الیار
  2. شبکه و زیرساخت
  3. چهارشنبه, 01 خرداد 1398
سلام.
توضیحاتی در خصوص شبکه داخلی ما:
1- یک میکروتیک rg450g داریم.
اینترنت رو از مودم adsl به صورت bridg به پورت 2 وصل کردیم
از پورت 3 هم وصل کردیم به یه سوئیچ.
شبکه هم به صورت بی سیم توسط یک میکروتیک رادیو وای فای متال 2 که به یکی از پورتهای سوئیچ وصل هست بین کارمندان توزیع شده (هم گوشی هاشون هم سیستم ها)
2- یک سرور الستیکس داریم که سیستم تلفنی مون رو روی اون راه اندازی کردیم. این سرور هم با به یکی از پورتهای سوئیچ وصل هست. آی پی این سرور رو دستی دادیم.
3- آی پی به صورت dhcp توزیع میشه.
4- کانکشن اینترنت در میکروتیک rg450g تعریف شده.
5- پرسنل در گوشی هاشون از اپلیکیشن zoiper برای استفاده از تلفن هامون استفاده میکنن.

الان شرح مشکل ما:
از زمانی که پرسنل افزایش پیدا کردن. حجم استفاده از نت بالا رفته. عملا پهنا پر میشه و موقع استفاده از تلفن ، هی قطع و وصل میشه!
من میخوام بدونم راهی هست که بگم مثلا این حجم از پهنا برای نت باشه و این حجم از پهنا برای voip هایی که بی سیم در گوشی هاشون استفاده میکنن؟

ممنون میشم کمک کنید.
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام

شما میتونید ویپ رو داخل ی vlan جدا قرار بدید .
Clear your mind of "cannot"
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

شما میتونید ویپ رو داخل ی vlan جدا قرار بدید .

بنظرم این مقدور نیست. چون همکاران در گوشی هاشون از نت نیز استفاده میکنن. در این صورت هربار که به نت میرن باید به یه وایرلس وصل بشن و هربار که از ویپ میخوان استفاده کنن به وایرلس دیگه!
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید چیکار کنم که پهنای باند voice و یا voip رو مثلا بگم همیشه 30% پهنا برای voip محفوظ باشه و مابقی برای نت!

2تا تصویر پیوستی کاملا گویای خواسته من هست که برای صدا یک مقدار پهنا برای ویدئو یک مقدار پهنا و برای نت مقدار خاص خودش پهنا در نظر گرفته شده
ضمیمه (2)
نظر
0
رای
بازگشت
سلام دوست عزیز
راه حلی که پیشنهاد میکنم ایجاد queue می‌باشد که میتوانید رول هایی را ایجاد کنید تا بتوانید مدیریت پهنای باند (dude) داشته باشید. البته این موضوع دقت بیشتری را طلب می‌کند.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام دوست عزیز پیشنهاد میکنم برای اینکه به پاسخت برسی به صفحه راه اندازی ویپ برو
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز هیچ پاسخی برای این پرسش ارسال نشده است
همچنین شما برای ارسال پاسخ به این پرسش مجاب نیستید

آخرین خبرها

خبرنامه

در لیست کاربران ما ثبت نام نمایید تا از آخرین اخبار دانشنامه و دوره های آموزشی با خبر باشید.