1. parsabit
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. پنج شنبه, 10 مهر 1393
سلام.
از تاپیک های مشابه ای که در این خصوص بود مشکلم حل نشد. برا همین تو این تاپیک مجزا مشکلم رو بیان می کنم.

بنده یک گتوی 8 کانال نیوراک رو به سرور الستیکس متصل کردم. در حال حاضر دو خط شهری بهش وصله که کاربران با گرفتن پیش شماره 9 از این دوخط برای تماس های خروجی استفاده می کنن.
حالا می خوام 6 خط شهری دیگه رو به 6 کانال باقی مانده از گتوی بزنم. بطوری که هر کدوم از خطوط شهری مختص به یک داخلی خاص باشه. به این شکل که اگر کسی اون شماره شهری رو گرفت فقط داخلی مورد نظر زنگ بخوره و اگر هم این داخلی مورد نظر خاص تماس شهری داشته باشه فقط از همون شماره خط شهری ای که بهش اختصاص دادم تماسش خارج بشه.

تا جائیکه بررسی کردم باید یک ترانک بین گتوی و الستیکس بزنم و بعد توی الستیکس روت خروجی و ورودی رو تعریف کنم. اما بلد نیستم! اگه بصورت مبتدیانه راهنمایی کنین ممنون میشم!!!
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
برای اتثال نیوراک به الستیکس پست زیر رو ببینید . من هم همین مشکل رو داشتم و مشکلم حل شد

[url]http://www.voipiran.io/forum11/thread4734.html#post22921[/url]

حالا برای اینکه یک شماره خاص اگر زنگ خورد بره به یه داخلی خاص باید توی قسمت inbound route

اینکارو انجام بدید . اما برای اینکه اگر مثلا داخلی 304 اگر خاص مثلا یک خط شهری رو بگیره و حتما از

یک خط خاص همیشه بره بیرون باید اینکارو توی outbound route اینکارو بکنید و به کمک رول ها مورد نظر

باید یک پیش شماره مثلا 1 رو به شماره مورد نظر اضافه کنید (توی قسمت اخر رول باید شماره داخلیتون

رو که دارید محدودش می کنید بنویسید تا این رول فقط برای این داخلی خاص منظور بشه)و توی گیتوی باید

همه درخواستهایی که به سمت گیتوی میاد و پیش شمارش عدد یک هستش رو یکش رو حذف کنید و بفرستید

به سمت یک پورت خاص از گیتوی

میدونم گنگ توضیح دادم اما اگر کمی با الستیکس اشنا باشید متوجه گفته هام می شید
نظر
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
ممنون از راهنمایی شما...
لطفا اگه میشه این مطالب رو بصورت مرحله به مرحله با ذکر فیلدها و منوها بصورت دقیق و مبتدیانه بگید تا بتونم پیاده کنم.
ممنون.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست