1. zovareh
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. پنج شنبه, 22 خرداد 1393
با سلام
من مشکلی شبیه به این موضوع دارم و نمیدونم کجا رو باید چک کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
سناریو به این صورت هست که 2تا خط شهری هست، و داخلی ها هم تنظیم شده به شکلی که یه سری از افراد (extension) با کد 95 بتونن به بیرون زنگ بزنن و یک سری با گرفتن کد 96 بتونن به بیرون زنگ بزنن ( این قسمت هم مشکلی نیست و درست کار میکنه).
مشکل اینجاست که میخوایم بگیم کسانی که کد 95 رو میگیرن فقط بتونن با خط 1 به بیرون زنگ بزنن و کسانی که کد 96 رو میگیرن بتونن با خط 2 به بیرون زنگ بزنن.
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
اگر از کارت استفاده میکنید باید فایل chan_dahdi.conf را edit کنید و باید Channel2 را توی یک group دیگه مثلا 1 قرار بدید و بعد اون دسته از داخلی هایی که باید از اون خط به بیرون زنگ بزنند را به سمت اون گروه روت کنید.
نظر
0
رای
بازگشت
خوب می تونید دو ترانک معرفی کنید و ترتیبشون رو طوری تنظیم کنید که مثلا ترانک اول و ترانک دوم
با استفاده از گزینه Route Position و اولی رو روی First before... قرار دهید

بعد همون ترانک با اولویت بالاتر رو انتخاب کنید و در قسمت چهارم بخش Dial Pattern شماره دهای داخلی که می خواید رو وارد کنید می تونید برای مقال 123,124,125 و یا 12X

اتفاقی که می افته اینه که سیستم برای برقراری تماس خروجی اول سراغ ترانک اولی میاد اگر کالر آی دی تماس گیرنده تو این لیست بود که با همین ترانک شماره رو می گیره در غیر اینصورت می ره سراغ ترانک بعدی
نظر
0
رای
بازگشت
سلام دوست عزیز من کارای بالا کردم ولی باز کالر ایدی که می زنم خروجی دارن ولی از ائن کالری که داخل لیست نیست از ترانک بعدی خروجی نمی گیره من یک کارت 8 کانال دارم که 7 کانال برای 10 داخلی هست می خوام 1 کانل برای یک داخلی باشه همشون با 9 خروجی بگیرم حتی کانال 8 در گروپ یک گذاشتم باید چه کاری انجام بدم
نظر
0
رای
بازگشت
سلام تصویر از کار های که کردید بگزارید... ببینیم شاید outbound به درستی تعریف نشده است...
برای نوشتن outbound باید نهایت دقت را داشته باشید تا مورد های بالای لیست فقط قوانین مورد نظر را اجرا کنند.
نظر
0
رای
بازگشت
[ATTACH=CONFIG]316[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]317[/ATTACH]
نظر
0
رای
بازگشت
سلام،
سناریو خودتون رو بگیر بگم چطوری outbound بنویسید... این outbound شما خیلی به هم ریخته است... اما در کل الان فقط داخلی های س رفمی که با 10 شروع می شوند می توانند به بیرون تماس بگیرند.
منتظرم
با سپاس
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco