1. alirezasahami72
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. دوشنبه, 11 فروردين 1393
سلام خدمت دوستان محترم و با تشکر از آقای کوه فلاح چون مقاله در مورد Elastix رو خوندم و خیلی کمکم کرد ممنونم فقط چندتا سوال برام پیش اومده
:1 - اولی بیشتر شبیه مسئله می مونه: چطور میتونم بین 300 نقطه از شهر elastix رو با استفاده از یک سرور مرکزی که فقط elastix روش نصبه راه بندازم.این بین هر کدوم از نقطه ها خط ADSL خودشون رو دارن.آیا با استفاده از Ip Valid میشه این کارو کرد؟؟؟یعنی توی قسمت Account setting برنامه xlite اون ip valid رو بزنم و ارتباط برقرار بشه
؟2 - زیاد در مورد کارت اطلاعات ندارم . منظور از کارت ، کارت سخت افزاری هستش؟یعنی کارت voip? و اینکه آیا من نیاز دارم
؟3 - حالا در نظر بگیریم سناریو 1 با Ip Invalid باشه آیا امکانش هست؟
شرمنده و ممنونم فعلا همین سوالا بود ولی ایشا ا... بیشتر میشه ممنونم
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
در مورد سوال اول شما بله این امکان وجود داره. شما می تونید روی سرور الستیکس IPValid ست کنید و از هر جایی که به اینترنت دسترسی داشته بشند توسط IPPhone و سا SOftPhone به اون IPValid رجیستر بشید. البته اگر پروتوکل های مربوطه بسته نباشند.
اگر همچین کاری خواستید انجام بدید موارد امنیتی را حتما مد نظر داشته باشید./

در مورد سوال دوم شما کارت های VOIP که بروی سرور الستیکس نصب میشن کارت هایی هستند که از نوع FXO برای ورود خط شهری به داخل سرور شما و فراهم کردن امکان تماس از داخل سرور به خطوط شهری یا همون PSTN را برای شما فراهم می کنند و نوع دیگر هم FXS هستند که به شما این امکان را می دهند که گوشی تلفن های معمولی (غیر IPPhone) از همین گوشی ها که همه توی خونه ها دارن ، به سرور الستیکس وصل کنید و به جای IPPhone از اونها استفاده کنید. یه نوع ترکیبی هم هست که هم روی کارت FXO داره و هم FXS کلا این کارت ها با استریسک کامپتیبل هستند.
مثل کارت های Atcom - samguma - Digum

یک سری دست گاه های دیگه هم هست که دقیقا شبح این کارت ها هستند ولی بحای این که روی اسلات PCI مادربورد شما نصب بشن مثل مودم های اکسترنال قدیمی خودشون به یک آداپتور وصل میشن و از طریق کابل Lan روی سرور شما رجیستر میشن که به اونها میگن Gateway

GateWay ها هم مثل کارت ها هم می تونن FXO داشته باشند . هم FXS و هم ترکیبی از این دو را.
چن تا برند معروف Gateway هایی VOIP هم newrock - dinstar - tenor

موفق باشید
نظر
0
رای
بازگشت
سلام ممنونم از راهنماییتون

عذر میخوام حالا فرض کنیم که سرور Elastix من دارای Ip Invalid باشه و من بخوام از یکی نقطه ها توی سطح شهر به سرور Elastix وصل بشم

تنظیمات برای دو طرف باید چه طور باشه؟؟؟

ممنونم
نظر
0
رای
بازگشت
داخلی تون را روی سرور ایجاد میکنید از نوع IAx2 یا SIP بعد از روی سافت فون یا IP Phone که هرجای دیگری که به اینترنت دسترسی داشته باشه با اون نام کاربری و کلمه عبوری که برای داخلی تعریف کردید روی سرور رجیستر میشید.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه