1. amiramirzade
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. سه شنبه, 29 بهمن 1392
سلام
سوالی داشتم
شرکت ما از من خواسته که قیمت و نحوه اجرای این پروژه رو تحقیق کنم امیدوارم دوستان کمک کنن تا ما مشکلمون حل بشه
سوال من اینه که برای راه اندازی چنین سیستمی یعنی الستیکس احتیاج به چه سخت افزار و نرم افزاری هست؟
اسم اونها رو دقیق میخوام بدونم تا بتونم براورد قیمت کنم
ما تقریبا 24 خط شهری داریم و حدود 100 خط داخلی میخواهیم سیستم فکس هم که قاعدتا میخواهیم
بعضی جاهایی که قراره داخلی داشته باشن شبکه ندارن بعضی ها هم دارن.
-------------------
سوال دومم اینه
معایب این سیست چیه؟
اگه شبکه مشکلی واسش پیش بیاد چه اتفاقی میفته؟همه چیز قطع میشه؟ یا نه راهکاری واسه این موضوع هست
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
در مورد بخش اول شموال شما الستیکس قسمتی داره به نام IVR که به توسط اون می تونید این خوش آمد گویی و انتقال دادن تماس گیرنده به داخلی یا یک گروه خاص مثلا فروش و یا یک صف را انجام بدید و شما نیازی به سخت افزار ندارید
برای فایل های صوتی هم لیست کاملی توی VoipIran هست می تونید به این لینک مراجعه کنید
... تنها مرجع تخصصی ویپ، سیستم های تلفنی، استریسک، الستیکس - پیام های صوتی استریسک

در مورد گوشی های موبال هم این امکان وجود داره که نرم ازفار Softphone تحت موبایل مثل Zoiper و یا 3CX روی موبایل نصب کنید و موبایل یا از طریق WIFI و یا از طریق اینترنت به سرور شما متصل بشه و به عنوان داخلی عمل کنه

در مورد سوال سوم شما این گیت وی که من گفتم با اون گیت وی که شما در شبکه می شناسید فرق می کنه...!!!
و این گیت وی اگر کسی IP اون را روی گوشی یا کامپیوترش به عنوان Gateway اضافه کنه هیچ کاربردی نخواهد داشت.
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام،
شما برای نصب الستیکس برای این حجم نیاز به یک کامپیوتر خوب مثلا i7 با یک هارد سریع و 8 گیگ رم دارید...
برای گوشی های می توانید از ipphone استفاده کنید که به شبکه متصل می شوند...و یا از softphone ها استفاده کنید که رایگان هستند و روی کامپیوتر های شخصی نصب می گردند. جاهایی که شبکه ندارید می توانید gateway ها نوع FXS استفاده کنید، این گیت وی ها به شبکه متصل می شوند اما از طرفی خروجی آنالوگ برای متصل کردن گوشی های عادی می دهند.. حال می توانید از محل گیت وی تا جای گوشی سیم کشی کنید.
اگر شبکه شما قطع شود بستر از بین رفته و مکالمات قطع می شوند. برای راه اندازی ویپ نیاز به بستر شبکه کاملا پایدار دارید و این از الزامات است.
برای دانستن انواع سخت افزار و قیمت ها می توانید با شرکت سیتکو 42509 تماس بگیرید.

من به شخصه عیب بزرگی برای این نوع سیستم ها نمی بینم حالا دوستان هم نظر خواهند داد، آنقدر ویپ جذاب و پر امکان است که عیب های آن بسیار کوچک به نظر می رسند.
نکته مهم این است که باید روی سیستم تلفتی استریسک، الستیکس و پیاده سازی کاملا مسلط باشید وگرنه سیستم شما دارای مشکلات فراوانی خواهد بود که این مشکلات به دلیل ویپ یا الستیکس نیست به خاطر عدم دانش کافی در راه اندازی است.

موفق باشید
نظر
0
رای
بازگشت
من هم با جناب کوه فلاح موافقم :)
100 البته که ویپ شما را از مزایا و امکانات بسیار زیادی بهره مند میکنه که در سیتم های تلفن pbx یا نمب توانید اجرا کنید و یا هزینه اجرای ان خیلی خیلی زیاد میشه.
نظر
0
رای
بازگشت
ممنون از پاسختون
سوال دیگه من اینه که ما برای راه اندازی این سیستم اینه که
جاهایی که باید داخلی داشته باشند و شبکه ندارند تقریبا 60 تا میباشد
بالاترین خروجی گتوی چنده؟یعنی بالاترین خروجی (خط داخلی) که یک گتوی میده چندتا هست؟یعنی میشه با 2تا یا 3تا گتوی همچین
خروجی گرفت؟
(چون میخوام گتوی ها یه جا باشه و از یه جا و از یه مرکز سیم کشی کنم و داخلی ها رو تقسیم کنم آخه سیم کشی از قبل شده فقط باید به خروجی گتوی وصل کرد)
در ضمن من در سایت فروش تجهیزات که معرفی شده بود گشتم گتوی fxs منظورتون گتوی دیجیتاله؟
من یه عکس از ذهنیت خودم از این سیستم کشیدم لطفا نگاه کنید ببینید من درست متوجه شدم یا نه

[URL]http://www.xum.ir/images/2014/02/18/Phone.jpg[/URL]
نظر
0
رای
بازگشت
گیت وی 96 پورت fxs هم توی بازار موجود هست.

این مدل MX120-96S محصول شرکت نیوراک هست که 96 پورت FXS داره

تقریبا درسته ولی فکس شما باید از نوع fxs باشه برای همین باید به گیت وی وصل کنید.

همچنین روی شبکتون باید vlan تعریف کنید که اختلالی برای تلفن ها هر هین کار شبکه پیش نیاید

موفق باشید./
نظر
0
رای
بازگشت
ممنون
سوال دیگه من اینه که
اين سيستم الکستيکس تلفن گويا رو هم داره؟ مثلا وقتي کسي زنگ ميزنه خود سیستم جواب بده و بهش خوش آمدگويي بگه و بگه که اگه با پشتيباني ميخواهيد تماس بگيريد عدد 1 و يا مديريت عدد 2 و.... در غير اينصورت منتظر بمانيد (احتیاج به سخت افزار اضافی داره؟)
برای تهیه فایل های صوتی که در بازار نیست چه باید کرد و هزینش چقدره؟
----------------
سوال مهم دیگه ای دارم و اون اینه که آیا میشه تلفن همراه رو (IOS و Android ) رو به این سیستم تلفن الکستیکس وصل کرد یعنی اون موبایل خودش یه داخلی محسوب بشه (با نرم افزار)
حالا ممکنه اون موبایل داخل شرکت به اکسس پوینت وصل شده باشه و داخل شبکه محلی باشه
و هم ممکنه در تیر راس اکسس پوینت نباشه و خارج از شرکت باشه ولی به اینترنت وصل باشه
آیا این امکان وجود داره؟
-------------
سوال بعدی من اینه که
گتوی قاعدتا در شبکه آی پی میگیره و یا خود کامپیوتر سرور اگه کسی در شبکه به صورت دستی به کامپیوترش همون آی پی گتوی رو به کامپیوترش بده چه اتفاقی میافته؟
برا جلوگیری از این کار چه باید کرد
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام
میخواستم بپرسم که اگه من در کلاسهای آموزشی که آقای کوه فلاح برگزار می کنن شرکت کنم
میتونم خودم این پروژه رو در شرکتمون راه اندازی کنم
یعنی کلاساشون عملیه؟سرفصل هاشون کامله؟اگه به مشکلی برخوردم سریع پشتیبانی میشم؟
نظر
0
رای
بازگشت
بله دوست عزیز این کلاس ها کاملا عملی هستند و طبق سرفصل های خود palosanto برگزار می شوند
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه