1. am2015
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. شنبه, 07 دی 1392
سلام بنده مدت کمیه که با الستیکس آشنا شدم البته مقداری در زمینه شبکه تجربه دارم ولی با الستیکس و ویپ تقریبا هیچ.

برای این سناریو چه کارتهایی لازم دارم؟
6 خط شهری داریم که وارد شرکت میشن، یکیشون فکس هست و قراره هر وقت زنگ خورد خودکار فکس رو دریافت کنه و هر کدوم نیاز به پرینت داشت توسط اپراتور پرینت بشه.
5 خط دیگه بعد از پخش پیغام و انتخاب داخلی به گوشی IP Phone متصل می شوند. البته 2 تا از این خطها باید ایزوله بشه یعنی خارج از سیستم پخش پیغام باشه و فقط به 2 داخلی خاص متصل بشه.
یک خط PRI هم هست که مثل خطوط شهری به داخلی ها وصل میشن.
نمایش کالر آیدی، امکان هولد و پخش موزیک یا پیغام در زمان هولد، ضبط مکالمات ورودی و خروجی مواردیه که نیاز داریم.

در حال حاضر مهمترین مسئله انتخاب بهترین کارت از نظر سخت افزاری است.با توجه به نیازهای بالا کدوم برند کارت بهتر دراومده و کمترین میزان مشکلات در اونها دیده شده؟ بنده دقیقا چه کارتهایی نیاز دارم؟
فکر میکنم باید یک fxo 8 پورت بگیرم ولی این فقط برداشتیه که از مطالعه مختصر داشتم، لطفا از تجربیاتتون دریغ نفرمایید ممنون.
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
شما هم میتونید از کارت استفاده کنید و هم از گیت وی ولی اگر تماس های همزمان (هر 6 خط با بیرون ممکنه زیاد باشه) بهتره که از گیت وی استفاده کنید
نظر
0
رای
بازگشت
در صورت استفاده از گیت وی باز هم شما نیاز به یک pc دارید. فقط مزیت اون نصبت به کارت اینه که باز کمتری را به pc شما القاع می کنه
نظر
0
رای
بازگشت
ممنون در خصوص گیت وی چطور؟ کدوم بهتره؟ و اگر گیت وی استفاده نکنم کدوم کارت؟
در حال حاضر مهمترین مسئله انتخاب بهترین کارت از نظر سخت افزاری است.با توجه به نیازهای بالا کدوم برند کارت بهتر دراومده و کمترین میزان مشکلات در اونها دیده شده؟ بنده دقیقا چه کارتهایی نیاز دارم؟
نظر
0
رای
بازگشت
Gateway شرکت newrock خوبه و dinstar هم خوبه من خودم با newrock بیشتر کار کردم و خوش قیمت هم هست

در مورد کارت هم برای 6 خط بهتره از Arcom استفاده کنید ولی کارت های بهتری هم هست مثل sanguma ولی قیمتش تغریبا 2 برابر Atcom هست.

هر کارتی بخوای می تونی استفاده کنی ولی حتما اکو کنسلر داشته باشه.

موفق باشید
نظر
0
رای
بازگشت
بین گیت وی و سرور شما باید ترانک ایجاد بشه
در مورد E1 هم بعضی از gateway ها E1 پشتیبانی می کنند
تعداد خط طها شونم بستگی به گیت وی داره معمولا 4 و 8 و 16 و....
نظر
0
رای
بازگشت
راستش یکی از دلایلی که بنده مامور شدم تا الستیکس را برای شرکت نصب کنم انعطاف پذیری و هزینه کمتر به نسبت مارک پاناسونیک بود با این شرایط که یک سرور و یک گیتوی برای این کار در نظر گرفته بشه و قطعا ups و تجهیزات شبکه دیگری هم نیازه پاناسونیک به صرفه تر نیست؟
نظر
0
رای
بازگشت
شما باید ببینید که چه امکاناتی را از یک سیستم تلفنی انتضار دارید.
یک پاناسونیک 6 به 16 نهایتا براتئن در میاد 1،000،000 که اگر بخواهید بیشتر از 16 تا داخلی ازش بگیرید نمی تونید و باید دستگاهتون را کلا عوض کنید ، اگر بخواهید ضبط مکالمه داشته باشید باید یک ماژول جداگلنه با هزینه جدا گانه روی اون نضب کنید ، اگر بخواهید ivr چند لایه داشته باشید باید ماژول های جدا گانه دوباره نصب کنید ، اگر بخواهید تعداد خطوط ورودی را افزایش دهید باید یا دستگاه تون را عوض کنید یا اگر اجازه بده کارت روش نصب کنید ، اگر فردا بخواهید 4 تا داخلی اضافه کنید اگر پاناسونیک شما داخلی خالی داشته باشه کلی باید سیم کشی کنید

خلاصه که کلا محدود هستید به هر آنچه که در ابتدا خریداری کرده اید.

ولی در صورتی که از سیستم تلفنی ها تحت ip استفاده می کنید می تونید حداقل 500 تا داخلی داشته باشید ، می تونید داخلی برروی موبایل یا هر دستگاه دیگه که سیستم عامکل اندورید یا ios داشته باشه نصب کنید می تونید هر وقتی خواستید داخلی را از یک اتاق انتقال بدید یه اتاق دیگه ، برای ایجاد داخلی جدید نیازی به سیم کشی مجدد ندارید می تونید داخلی خارج از شرکت یا کشور تعریف کنید ، می تونید هر چند تا ivr چند لایه یا صف داشته باشید . 100 تا امکان دیگه که با هزینه کردن برای ایجاد سیستم تلفنی تحت ip می تونید در اختیار داشته باشید.

حالا این حا رو برای مدیریت تشریح کنید تا تصمیم بگیرند.

موفق باشید :)
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست