1. electro voip
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. یکشنبه, 13 اسفند 1391
سلام . من یه سرور الستیکس دارم با یه اینترنت 4 مگ و آی پی استاتیک (به قول بعضی ها ولید ... میدونم آی پی ولید و پابلیک چیه .. عامیانه گفتم منظورم اینه آی پی بطور ثابت از اینترنت دیده میشه)
در حال حاظر از طریق یک روتر TPLINK پورت فورواردینگ انجام شده و سرور الستیکس از طریق NAT روی اینترنته و مشکلی هم ندارم... اما :
حالا من میخوام که دوتا کارت شبکه روی سرور الستیکس بزارم (یعنی یدونه کارت شبکه اضافه کنم)و مودم tplink و نت و پورت فورواردینگ رو از داستان حذف کنم ...
که در نتیجه
1- اینترنت کانکت نشده با یه کابل شبکه مستقیم بیاد توی کارت شبکه اول سرور الستیکس(که در اصل کار پورت WAN رو توی روترهای عادی مثل tplink برام انجام بده )
2- توی الستیکس یا لینوکس کانکت بزنه ( نوع کانکت اینترنت من از نوع PPPOE هستش. فکر کنم با برنامه PPPOE کلاینت از توی وبمین بشه )
3- بعد از کارت شبکه دوم اینترنت شر شده بیاد بیرون و بره روی مثلا کامپیوتر شرکت برای استفاده عادی از اینترنت

از توی Webmin پکیج PPPOE کلاینت ( یا همون ADSL CLIENT ) رو هم نصب کردم
در اصل من میخوام که سرور رو مستقیم و بدون پورت فوروارد و مودم اضافی ، آی پی ولید رو روش ست کنم و سرور رو بزارم روی اینترنت ( و البته از روی کارت شبکه دوم هم اینترنت بیاد بیرون برا مصرف عادی یه کامپیوتر دیگه... در اصل یجورایی از سرور الستیکس به جای روتر استفاده میشه
نکته :دوستان من نیازم اینه که سرور اینجوری بره روی اینترنت و گرنه روشهای دیگه مثل پورت فوروارد رو بلدم

اصلا اگه بخوایم قضیه بالا رو فراموش کنیم: دوستان از کدوم روش ،مستقیم آی پی ولید رو الستیکس ست میکنند و بدون پورت فوروارد میزارن رو اینترنت ؟ از توی خود محیط گرافیکی الستیکس که فکر نکنم بشه؟...

[SIZE=3][COLOR=#ff0000]قبل از جواب دادن لطفا سوالات بعدی من و جواب های دوستان رو که در پایین گفته شده یه نگاه بندازید لطفا...[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=3]و بعدش اگر وقت داشتین این پست رو هم جواب بدین ممنون میشم[/SIZE]
[URL]http://www.voipiran.io/forum11/thread3322.html[/URL]
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
مودم رو بگذار توی مد bridge

بعد PPPOE Clinet رو بگذار روی لینوکس در این حالت Ip Valid Static شما می شینه روی سرورت الستیکس دگه forward هم نمی خواد انجام بدی
نظر
0
رای
بازگشت
یک چیزی دگه هم گفته بودی Ip valid
یعنی آیپی که در اینترنت قابل شناسایی باشه مثلا 4.2.2.4

حالا وقتی isp به شما valid static میده در طول دور اینترنتت همیشه IP ولید شما همیشه همون 4.2.2.4 هست
نظر
0
رای
بازگشت
کسی نمیدونه؟
میخوام اینترنت بیاد توی سرور الستیکس کانکت بشه (و آی پی ولید من هم مستقیم روی سرور ست شه) و بعد از یه کارت شبکه دیگه بیاد بیرون برای استفاده کامپیوتر کناریش... یه کلام ختم کلام
نظر
0
رای
بازگشت
سلام راحت ترین کار اینه که یک روت بین دوتا کارت شبکه می نویسی و بعدش هم که یک dhcp روی الستیک اجرا کن ............................تمام
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه