1. Nicolas1390
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. پنج شنبه, 26 بهمن 1391
سلام
من یک مودم adsl دارم که یوزر و پس اینترنت روی مودم تنظیم شده و مودم مستقیم به اینترنت وصل میشه ، داخل شبکه ای که مودم هم عضوی از اون هست ، یک سرور الستیکس دارم .
حالا می خوام ازاینترنت به سرور الستیکس وصل بشم (تلفن آیپی را به سرور وصل کنم) . از اونجایی که اینترنت مستقیم روی سرور الستیکس نیست ، باید پورت های لاز را روی مودم فوروارد کنم روی سرور الستیکس، فقط پورت 5060 استفاده میشه ؟ یعنی روی مودم فقط پورت 5060 را فوروارد کنم ؟
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام 3 تار باید بکنی
1- واسه سیگنالینگ 5060 از بر پایه udp رو بفرست روی الستیکس
2- rtp 1000-2000 udp
3-tcp 443 که اگه خواستی به سرور از طریق وب دسترسی داشته باشی

آخریش خیلی لازم نیست اگه خواسیت به سرور ssh بزنی 22 هم نت کن
نظر
0
رای
بازگشت
[QUOTE=Nicolas1390;16027]سلام
من یک مودم adsl دارم که یوزر و پس اینترنت روی مودم تنظیم شده و مودم مستقیم به اینترنت وصل میشه ، داخل شبکه ای که مودم هم عضوی از اون هست ، یک سرور الستیکس دارم .
حالا می خوام ازاینترنت به سرور الستیکس وصل بشم (تلفن آیپی را به سرور وصل کنم) . از اونجایی که اینترنت مستقیم روی سرور الستیکس نیست ، باید پورت های لاز را روی مودم فوروارد کنم روی سرور الستیکس، فقط پورت 5060 استفاده میشه ؟ یعنی روی مودم فقط پورت 5060 را فوروارد کنم ؟[/QUOTE]

سلام
در ادامه صحبت دوستان گرامی
اگه میخواهید از طریق اینترنت به سرور الستیکس وصل بشین باید آی پی ولید داشته باشید اول از همه :)
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
ناراحت نشو عزیز،هدفمون کمک کردن به دوستمونه

آره شما صحیح میفرمایید بنده اطلاعتم کمه و به همین دلیل نیازی ندیدم زیر پروفایلم این همه النگ دولنگ بنویسم،سالار شما تو مراحل اولیه نمیتونین مطلب رو درست ادا کنین!

افسوس ! حالا که نیتتون خیر بوده ای کاش انتقاد بنده رو که به جا هم بوده،به خرده نمیگرفتین و حتی جمله ی "با هزار تا بدبختی و گرفتاری که دارم و با تمام وجودم پست های بچه ها رو جواب میدم" رو هم نمینوشتین،بحث من خدایی نکرده توهین به شما نیست دوست عزیز من خواستم راهنمایی کنم مثل شما بدون منت!

[CENTER]پس لطفا شما این مطالب رو بخون امیدوارم تجدید نظر کنی :
[/CENTER]

[COLOR=#000000]
[/COLOR]
[COLOR=#000000]IP Address ها دو گروه بندی متفاوت دارند(جدا از کلاس بندی IP Adresses )

1-از نظر Public یا Private بودن

2-از نظر Validیا Invalid بودن

[/COLOR][COLOR=#00ff00]Public IP Address[/COLOR][COLOR=#000000] : ای پی آدرس هایی هستند که در دنیای اینترنت واقعی به صورت مستقیم قابل دسترس هستند و اعمل روتینگ روی اونها انجام میشه.(محدود هم هستند،[/COLOR][COLOR=#000000]بنابراین سرویس دهنده گان اینترنت از روشی به نام NAT=Network Address Translation استفاده میکنند تا IP Address های Private رو به یک IP Address از نوع Public ترجمه کنند[/COLOR][COLOR=#000000])

Private IP Address : ای پی آدرس هایی هستند که در شبکه های خصوصی و Local کاربرد دارند و در هر شبکه ای میشه از اونا استفتده کرد بدون اینکه هیچ گونه Confllict ای پیش بیاد و نمیشه از این ای پی آدرس ها در نیای واقعی اینترنت استفاده کرد چون در دنیای اینترنت این دسته از آی پی ها روت نمیشوند .مثلا ای پی آدرس هایی از رنج زیر :
10.0.0.1---192.168.0.1------172.16.0.1 و ..

[/COLOR][COLOR=#ff0000]Valid IP Addres[/COLOR][COLOR=#000000] : "کلا به هر ای پی آدرسی که بشه رو کارت شبکه ست کرد ای پی ولید گفته میشه"

Invalid IP Address: آدرس هایی نظیر Net ID Address و Host ID Address , Loopback IP Address , ...و همچنین ای پی های Brodcast ,... که نمیتوان در آدرس دهی NIC ها یا کارت های شبکه استفاده کرد ای پی اینولید گفته میشه.نظیر ای پی های زبر :

Net ID Address:10.0.0.0
Loopback IP Address:127.0.0.1
Broadcast IP Address:255.255.255.255
[/COLOR]

[COLOR=#000000]
[/COLOR][SIZE=2]خوب ! با این احتساب الان آی پی ولیدی که جناب [SIZE=2]عالی[/SIZE] به دوستمون پیشناهاد میدید معنیش چیه ؟ [SIZE=2]ایشون[/SIZE] اینی که شما میگین رو دقیقا کجا باید داشته باشه ؟[/SIZE]
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

آقا مهدی شما درست می گید و البته محمد هم درست میگه ولی کلا هر ip که بشه از طریق اینترنت دید را ip valid می گویند و بیشتر ip validها public هستن و از نظر خیلیها ip public همون ولید هتش زیرا در ایران بیشتر ispها از ip invalid که همشون nat می شوند استفاده می کنند .

[SIZE=4][COLOR=#ff0000]
راستی سعی کنید به هم احترام بزاریم و از کلماتی که برای دیگران مانند توهین می باشد استفاده نکنیم . ما همه برای کمک کردن به همدیگه و یاد گرفتن از هم اینجا جمع شده ایم.[/COLOR][/SIZE]
نظر
0
رای
بازگشت
بله دوست عزیز قابل دسترسی میباشد. همین الان روی سرور خودم همین کارو کردم یه آی پی ولید مستقیما به خود کارت شبکه دادم و سرور خودم رو روی اینترنت گذاشتم
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
البته من آی پی 192.168.1.1 اینطور ندادم. من یه رنج ۸تایی آی پی خریدم و روی کارت شبکه ست کردم
ip : 92.50.X.X
subnetmask : 255.255.X.X
GW : 92.50.X.X
DNS1 : 8.8.8.8
DNS2 : 4.2.2.4
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0