1. محمد
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. جمعه, 13 بهمن 1391
سلام
دوستان 4 تا خط شهری وارد کارت 4 پورت Atcom شده و تا حالا همه داخلی ها و IVR و غیره به خوبی کار می کردند. حالا کارفرما خواسته که یکی از خط ها را به صورت اختصاصی استفاده کنه یعنی داخلی ها نتونند از اون خط شماره بگیرند و اگر کسی از بیرون با اون خط تماس گرفت متسقین داخلی کارفرما زنگ بخوره و دیگر روی IVR نره....!!!

لطفا راهنمایی بفرمایید
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
نظر
0
رای
بازگشت
اگه انجام دادین به من هم یاد بدین.شدیدا نیاز دارم.
نظر
0
رای
بازگشت
[QUOTE=m.yazdian;15765]سلام
دوستان 4 تا خط شهری وارد کارت 4 پورت Atcom شده و تا حالا همه داخلی ها و IVR و غیره به خوبی کار می کردند. حالا کارفرما خواسته که یکی از خط ها را به صورت اختصاصی استفاده کنه یعنی داخلی ها نتونند از اون خط شماره بگیرند و اگر کسی از بیرون با اون خط تماس گرفت متسقین داخلی کارفرما زنگ بخوره و دیگر روی IVR نره....!!!

لطفا راهنمایی بفرمایید[/QUOTE]

کار راحتیه.بارها هم توضیح داده شده. شما این کارا رو انجام میدید:
1- تماسهای ورودی رو جدا میکنید. یعنی اول 4 تا zap chanell did میسازین. بعد میرین تو فابل dahdi_chanells.conf برای هر کانال یک گزینه context=from-pstn هست که تمام اون گزینه ها رو به context=from-zaptel تغییر میدید. بعد 4 تا inbond rout میسازین و did هایی رو که ساختین برای هر کانال وارد میکنید .برا ساخت هر did سه تا گزینه هست من خودم برا خط یک سه تا گزینه رو 1 میزارم .برا did خط 2 هم سه تاش رو 2 میزارم. و الی آخر.که بعد برا روت ورودی هم همون اعداد رو بزارم و این کار رو برای شما ساده میکنه .خب تا اینجا تماس های ورودی تفکیک شدن و شما میتونید فرضا 3 تا inbond rout اول رو(که مربوط به سه خط اول شده اند) رو به ivr اختصاص بدین و inbond route چهارم را که مختص به خط چهارم شده رو مستقیم وارد داخلی کارفرما یا هرکی دوست دارید بکنید که وقتی زنگ خورد فقط همون داخلی زنگ بخوره..
2- نوبت به اختصاصی کردن و مجزا کردن تماس های خروجی میرسه.یعنی دادن خط چهارم به اون داخلی خاص (داخلی کارفرما) میباشد که فقط خودش بتونه از اون داخلی و از طریق خط فرضا چهارم به بیرون تماس بگیره.خب شما برای 4 تا خط 4 تا ترانک و 4 تا هم out bond route میسازید.من خودم همیشه برا روت اولی 1 میزارم و از پایین هم ترانک شماره 1 رو انتخاب میکنم (که وقتی قبل شماره 1 بزارم از خط شهری یک تماس بگیره ) و برا دومی 2 و سومی 3 و چهارمی هم چهار میزارم. البته من همیشه یه ترانک شماره پنج هم میسازم و پایین تو قسمت شماره کانال به جا عدد g0 رو میزارم .بعد یه روت پنجم هم میسازم و توی الگوش 9 میزارم و از پایین که باید ترانک رو انتخاب کنم ترانک شماره 5 رو میزارم .که وقتی 9 رو قبل شماره بزارم ، بین چهار تا خط خودش خط آزاد رو به ترتیب اولویت از یک تا چهار انتخاب میکنه و از طریق اون شماره میگیره. ولی برا مورد شما لازمه که تو روت پنجمتون از پاین که باید ترانک رو انتخاب کنید :به جای ترانک شماره پنج رو بزارم هر سه تا ترانک 1 و 2 و 3 رو با هم انتخاب کنید تا کسی با گرفتن 9 قبل از شماره نتونه از خط 4 استفده کنه.و بخش مهم داستان: خب شما میتونید ماژول custom contexts رو از توی free pbx نصب کنید. بعد گزینه custom contexts توی منوهای free pbx اضافه میشه. شما یک contex میسازید و توش اجازه استفاده از outbond rout یک و 2 و 3 رو میدید. بعد میرید تو داخلیهایی که قبلا ساخته بودین و میبینید که گزینه custom contexts اضافه شده . خب برای داخلیهایی که میخواید محدود بشن (خط 1 تا 3 رو فقط بگیرن) اون custom که ساخته بودید رو انتخاب میکنید. و داخلی کارفرما رو هم دست نمیزنید که نتیجه این میشه که کارفرما تمام امکانات و روت های دیگه رو داره به اضافه خط شماره 4 رو هم میتونه بگیره. چون شما محدودش به اون custom خاص که ساخته بودید نکردید. اما اگه بخواین که کارفرما فقط خط 4 رو بگیره میتونید یه custom هم برای اون بسازین و فقط اجازه استفاده از خط 4 شهری رو بهش بدین.
برای جزییات بیشتر میتونید عبارت ( جدا کردن تماس های ورودی ) و ( ساختن did ) و ( ساخت custom contexts ) را سرچ کنید. مطالب کاملی میابید. ببخشید با عجله نوشتم.. M N
نظر
  1. علی
  2. 3 سال قبل
0
رای
بازگشت
بله ... عالی دوستان هم که دیگه لینک دادن تا من داشتم این رو مینوشتم....
دستشون درد نکنه....
نظر
0
رای
بازگشت
آقا دست گلتون درد نکنه از این ه مه وقتی که گزاشتید.
خیلی هم ممنون.
با این همه توضیحات موفید شما دیگه نباید مشکلی پیش بیاد ولی فرمایشات شما را انجام می دهم اگر مشکل بود که اینساالله که نباشه تیو همین بخش می نویسیم.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه