1. امید یزدی
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. شنبه, 09 دی 1391
سلام
سیستم تلفن ما 30 خط شهری دارد که به سرور وصل است . چند روز است که گاهی اوقات وقتی کسی با شماره های شرکت تماس میگیرد تلفن بوق می خورد و ivr پخش نمی شود.
و وقتی داخلی ها می خواهند تماس بگیرند (تماس خارجی) میگوید کلیه مسیرها مشغول می باشد. سرویس تلفن ریست میکنم و مجددا راه اندازی میکنم درست می شود ولی پس از مدتی مجددا همینطوری می شود.
این مشکل جدیدا به وجود آمده و من هیچ تغییر در سرور ندادم.
از اساتید و دوستان خواهشمندم راهنمایی نمایید. خیلی متشکرم

ضمنا در پنل فلش اپراتور که نگاه میکنم میبینم در قسمت ترانک ها مثلا الان 11 ترانک فعال و در حال مکالمه است و در قسمت اکستنش ها در حال مکالمه 5 مکالمه در حال انجام است. آیا به این ارتباط دارد ؟
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
خط ایوان دارید یا خطوط معمولی شهری ؟
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
امید جان این ایراد میتونه از جاهای مختلف سیستم باشه. تمام خط هاتون رو دونه دونه در بیار و یه تلفن آنالوگ بهش وصل کن و به اون خط زنگ بزن ببین شماره خطی که میگیری اصلا زنگ میخوره ؟ چون امکان داره قطعی رخ داده باشه توی سیم ها یا جعبه تقسیمی که سیم های مخابرات از توش اومده اون مشکل پیدا کرده . از این مشکلات برای من رخ داده و ایراد های خیلی مسخره ای هم داشته مثل قطع شدن سیم توی جعبه کروز مخابرات یا اینکه خود سیم قطع شده و غیره
اگه اینا همه سالم بودند inbound route تون رو حتما چک کنید ببینید کانفیگ اشتباهی انجام ندادین ؟
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
خیلی ممنونم از پاسخ شما
این کار را قبلا کردم کلی وقت گذاشت و تک تک خط ها را تست کردم همشون درسته .
الان توی پنل اپراتور فلش بودم دیدم تمامی ترانک هام مشغول هست و روبروی آنها حرف T زده وقتی قطعشون کردم و تماس گرفتم دیدم درست شد و زنگ میخوره . بنظرم این خط ها پس از تماس کاربران قطع نمیشه و این باعث میشه که کلیه خطوط مشغول بمانند.
چرا این اتفاق می افتد و این حرف t چیست و چگونه اصلاحش کنم
نظر
0
رای
بازگشت
بله این مشکل میتونه توی سیستم ایراد بندازه. برای رفع این مشکل شما busydetect=yes و busycount=0 در فایل /etc/asterisk/chan_dahdi.conf ادیت کرده و این گزینه ها رو فعال کنید که مشکل قطع نشدن تماس هاتون برطرف بشه.
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
تغییراتی که فرمودید دادم ولی هنوز همون مشکل هست . ترانک ها در وضعیت t قرار دارد.
خیلی ممنونم می شم راهنمایی کنید
نظر
0
رای
بازگشت
busycount را بالاتر ببرید مثلا روی 3 تنظیم کنید.. اگر باز مشکل داشتید به نظر من باید دوباره درایور wanpipe که برای سانگوما هست را نصب کنید.. برای این منظور نیز به سایت سانگوما سر بزنید.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه