1. work
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. جمعه, 01 دی 1391
سلام اساتید
من میخوام IVR راه اندازی کنم با مثلا 10000 کلید و هر کدام از اعداد یک فایل صوتی را پخش کنند
حالا سوال من این است که بهترین روش برای Upload فایل های صوتی چیست؟ دستی به نرم افزار وارد بشه یا با winscp آپلود بشه در محل؟
بهترین پسوند فایلی چیست از نظر کیفیت؟
با چه نرم افزاری فایل های mp3 را به پسوند مورد نظر تبدیل کنم؟
و مهمترین سوال اینکه من فایل های صوتی را چطور به ivr بدم بهتره؟(solotion میخوام.بهتر این است که دونه دونه فایل های صوتی را براش announcement بسازم و در ivr انتخاب کنم؟ و یا نه راهکار دیگری دارید)
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
این مواردی که شما می خواهید جزء قابلیت های Freepbx نیست... و برای آن باید Dialplan نویسی کنید... در آنجا هم توابعی برای رندوم پخش کردن فایل وجود دارد هم می توانید یک عدد از کاربر گزفته و همنام آن بروید و پیامی را پخش نمایید... برای Dialplan نویسی می توانید به کتاب استریسک نسخه 3 که در این بخش وجود دارد مراجعه نمایید.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام EyeDrIR یه مدتی در انجمن نبودید؟
به نظر من شما Dialplan نویسی رو بخونید کلی از سوالات جواب داده میشن.. مثلا در همین کدی که نوشتید به اون 1 میگن Extension در حالی که می توانید برای نوشتن Extension از dial pattern ها نیز کمک بگیرید یعنی بنویسید 1xx این یعنی تمای اعدا 3 رقمی که با یک شروع می شوند. من در حال نوشتن یک کتاب جدید با عنوان الستیکس حرفهای هستم که در آن Dialplan نویسی حرفه ای رو هم آموزش دادم ولی خوب فکر می کنم 2 ماهی تا ارائه اون طول بکشه چون حجم مطالب زیاد و وقت من کمه.. می تونید از این مرجع برای یاد گیری استفاده کنید.
Practical Asterisk 1.4 and 1.6
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
به نظر من منطقی نیست که ده هزار فایل رو دونه دونه بخواین توی الستیکس آپ لود کنید و برای هر کدوم یه ivr درست کنید باید برای این کار دایلپلن بنویسید توی استریسک. و هر ده هزار فایلتون رو با winscp یا هر طور دیگه ای توی فولدر sond کپی کنید بعد برای هریک دایلپلن بنویسید
پسوند mp3 و wav و gsm رو میتونید استفاده کنید.
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
ممنون بابت جواب
مهندس دایلپنل را چطور باید نوشت؟آماده دارین و راهنمایی میکنید؟اگر هم بایت بنویسید لطفا شرایط و براورد را pm کنید مرسی
نظر
0
رای
بازگشت
خواهش میکنم
دایلپلنش به این صورت هست :
[PHP]
exten => 1,1,Answer()
exten => 1,n,playback(test,1)
exten => 1,n,Hangup()
[/PHP] در اینجا گفتم داخلی شماره یک هر موقع زنگ خود خط رو جواب بده بعد یه فایل صوتی پخش کنه به اسم ۱ و بعدش هم که تموم شد تماس رو قطع کنه.
اون قسمت های که با رنگ زرد مشخص کردم شماره داخلی هاتون هست که باید تا 10000 نوشته بشه. :)
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
بفرمایید برنامه شما دقیقا در چه موردی است؟.. شاید از طریق UI پیش بروید برای شما بهتر باشد چون نگهداری و تغییر در آن بسیار ساده تر است... اما اگر نیاز به کمی هوشمند سازی داشته باشید باید سراغ Dialplan نویسی بروید.
نظر
0
رای
بازگشت
ممنون حامدجان
مهندس ببین قضیه اینکه من میخوام یه ivr راه اندازی کنم که منوی 1 را که زدن یه تعداد فایل صوتی پخش بشه،حالا مشکل دوتاست
1-آپلود و ساخت announcment و تنظیم ivr کاره سختیه برای این تعداد فایل و میخوام راهکاری بدین که بشه همه فایل را روی سرور آپلود و دیگر نیاز به تنظیم دائم برنامه نباشه و با حذف و کپی فایل های صوتی داخل پوشه ای روی سرور تعداد ivr ها خودش ساخته و شخص مثلا با زدن عدد 120 آهنگ 120 پخش بشه(یعنی عدد انتخابیه ivr مثلا اسم فایل ها باشه)
2-میخوام قابلیت اینو به ivr اضافه کنم که اگه خواستم پخش آهنگ ها را رندوم کنم بتونم.یعنی با زدن عدد 1 یک آهنگ از فولدر به صورت تصادفی پخش بشه

مهندس میشه اینارو بدون برنامه نویسی انجام داد؟
نظر
0
رای
بازگشت
سلام دوست عزیز،
اون برنامه ای که دیدید پولی است به نام virtual dial plan البته هزینه زیادی ندارد فکر کنم حدود 200 دلار باید باشد می توانید از خود الستیکس خریداری کنید.. مشابه رایگان ندارد حتی پولی نیز چیز زیادی غیر از آن گیر نخواهید آورد.. البته یه راه دیگه این است که خودتان dialplan نویسی را یاد بگیرید که خیلی دست شما باز تر خواهد شد.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه