1. hadi
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. پنج شنبه, 16 آذر 1391
سلام بر همه دوستان خوبم
طی یه سناریو نیاز هست که دو شرکت که یکی در ایران و دیگری در کشور x هست با یکدیگر ارتباط داشته باشند. شرکت داخل ایران دارای یه سانترال میباشد که باید به سرور الستیکس متصل شود. از طرفی شرکتی که در کشور x واقع شده نیاز دارد که با گرفتن شماره 9 بوق آزاد داخل ایران رو داشته باشد تا تماسهای داخل ایران با تعرفه های مخابراتی ایران محاسبه شود.
حالا برای اجرای این پروژه چند سوال پیش می آید؟
1. برای ارتباط این دو شرکت از چه نوع ترانکی استفاده شود بهتر است؟
2. چطور می شود با گرفتن شماره 9 از کشور x به بوق شهری ایران دسترسی پیدا کرد؟یا با ایجاد ترانک این مشکل رفع خواهد شد؟
3. آیا مخابرات اجازه چنین ارتباطی رو میده؟
4. بعد اتصال سرور الستیکس به سانترال داخلی های سانترال هم میتوانند از امکانات الستیکس بهره ببرند؟
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام 1 - از ترانک IAX2 استفاده کنید 2- این تنظیمات رو باید در outbound تعریف کنید ابتدا ترانک رو تعریف کنید سپس این قسمت رو درست کنید 3- من تا حالا چنین کاریو نکردم و فقط در محیط آزمایشگاهی انجام دادم و فکر میکنم IAX در ایران بازه و مشکلی نداره 4 - بله میتونن اما نه از همه ی امکانات
نظر
0
رای
بازگشت
خواهش میکنم در خدمتتون هستم
نظر
0
رای
بازگشت
[QUOTE=harati;14577]سلام بر همه دوستان خوبم
طی یه سناریو نیاز هست که دو شرکت که یکی در ایران و دیگری در کشور x هست با یکدیگر ارتباط داشته باشند. شرکت داخل ایران دارای یه سانترال میباشد که باید به سرور الستیکس متصل شود. از طرفی شرکتی که در کشور x واقع شده نیاز دارد که با گرفتن شماره 9 بوق آزاد داخل ایران رو داشته باشد تا تماسهای داخل ایران با تعرفه های مخابراتی ایران محاسبه شود.
حالا برای اجرای این پروژه چند سوال پیش می آید؟
1. برای ارتباط این دو شرکت از چه نوع ترانکی استفاده شود بهتر است؟
2. چطور می شود با گرفتن شماره 9 از کشور x به بوق شهری ایران دسترسی پیدا کرد؟یا با ایجاد ترانک این مشکل رفع خواهد شد؟
3. آیا مخابرات اجازه چنین ارتباطی رو میده؟
4. بعد اتصال سرور الستیکس به سانترال داخلی های سانترال هم میتوانند از امکانات الستیکس بهره ببرند؟[/QUOTE]

سلام دوست عزیز
همون طور که دوست عزیزم عباس گفتند شما میتونید از ترانک iax استفاده کنید. ترانک sip هم میتونید استفاده کنیدبرای اتصال دو تاسرور. هیچ مشکلی هم نداره از لحاظ مخابراتی.
برای اتصال الستیکس به سانترال پاناسونیک هم میتونید از ترانک PRI یا H323 استفاده کنید.
البته من پیشنهادی که دارم اینه که یه سرور با آی پی ولید تو ایران بزارین بعد تمام داخلی ها هر جایی که هستند رو روی سرور ایران ریجیستر کنید. بعدش هم که هر داخلی که سر شماره 9 یا هرچیزی که توی الستیکس تعریف کرده باشین رو بگیره به خط شهری وصل میشه و بعدش هم که بقیه شمارش رو میزنه و تماس برقرار میشه. من یه همچین سناریویی رو انجام دادم مشکلی هم نداشته.
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
بله درست میگید . اگه بخواهید به بوق شهری هر دو کشور دسترسی داشته باشید در هر کشور یه سرور الستیکس باید بزارین
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه