1. uranium
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. جمعه, 05 آبان 1391
سلام و عرض خسته نباشید
دوستان من داخل انجمن راجع به این موضوع گشتم ولی نتونستم جوابم رو پیدا کنم
داخل شرکت یک دستگاه سانترال قدیمی داریم که تعدادی پرسنل بهش متصل هستند . یک Elastix هم راه اندازی کردم با یک کارت 4 پورت اتکام FXO . علاوه بر اینا برای ارتباط این دستگاه سانترال به شبکه VoIP بهمون پیشنهاد یک ATA دادن تک پورت... بجای کارت FXS !!! اینم پیشنهادی بود که مدیر شرکت قبول کرده بود بدون هماهنگی ما !
حالا من اصلا نمیفهمم چطور این ATA میتونه سانترالو به الاستیکس وصل کنه و تماسها بدون مشکل از هر دو طرف انجام بشه ؟!
از بیرون که تماس میگیرن میان به خط FXO و میان داخل قوانین استریسک و میرن روی منشی و شماره داخلی رو میگیرن و مثلا IP Phone زنگ میخوره ... ATA رو هم رجیستر کردم به استریسک به عنوان یک داخلی دیگه و با اتصال یک تلفن بهش اونم میتونه تماس برقرار کنه ... فقط نمیدونم چطور میتونم وقتی کسی تماس میگیره میره روی منشی تلفنی بتونه با شماره های داخلی سانترال هم ارتباط برقرار کنه ؟؟؟
میشه لطفا بفرمایید چه درگاهی به کجا و چه تنظیمی باید انجام بشه ؟! راستش خیلی واسم مبهمه ! نمیدونم چطور تماس از شبکه سانترال از طریق ATA به شبکه VoIP میاد و برعکسش هم همینطور
خیلی ممنون میشم ! فکرم درگیر شده اساسی و منبعی هم پیدا نکردم ...
منطق این سانترال رو نفهمیدم که چطوری باید تماسها رو انتقال بدیم ... خیلی ممنون میشم ... منتظرتون هستم دوستان خوب
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
خوب این بستگی داره به منطق مورد نظر شما توی طراحی تون ، بصورت عادی و اگر اتصال به درستی انجام شده باشه ؛ از طرف سانترال کافی هست داخلی که ata بهش متصل هست رو بگیرید (که به ippbx تون متصل میشوید) و در اصطلاح به نقطه مقصد متصل برسید و کد مورد نظرتون رو بگیرید و یا برعکس. در هر حال لینک کردن یه سیستم ippbx با یه سانترال آنالوگ (اون هم قدیمی !) چندان نمیتونه ایده آل باشه
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام و عرض ادب
ممنون از محبتتون
مشکل من هم همینه که دقیقا اتصال به چه شکل باید انجام شده باشه که من به خواسته‌هایی که در پست قبل عرض کردم برسم ؟
فعلا از لحاظ فیزیکی بدونم دقیقا چی رو به کدوم پورت و درگاه وصل کنم و بعد تنظیمات مورد نیازی که باید داخل خود ATA انجام بدم رو هم انجام بدم ...
زمانی‌که داخلی ATA رو گرفتیم مثلا یک داخلی SIP در استریسک براش تعریف کرده باشیم و اونو هم رجیستر کرده باشیم، اگه از یک IP Phone شماره‌ی سیپ ATA رو گرفتیم، باید جوری باشه که به من بوق دوم داده بشه که بتونم شماره‌های شبکه‌ی سانترال رو بگیرم و تماسو با اون برقرار کنم . و برعکسش هم همینطور ، اگه از سانترال میخوان با شبکه‌ی VoIP ارتباط برقرار کنن حتما باید شماره‌ی متصل به ATA رو شماره‌گیری کنن تا بوق دوم روی ATA داده بشه و بعد بتونه مثلا شماره‌ی داخلی‌های استریسک رو بگیره و ATA هم تماس رو از طریق VoIP برقرار کنه
ممنون میشم به بنده هم بفرمایید دقیقا مثلا کدام درگاه ATA به چه نوع درگاهی از سانترال وصل بشه و دیگه چیو به چی وصل کنم
ممنون میشم کمک کنید ... واسم مبهمه اول از همه اتصالات و بعدش هم همین مواردی که عرض کردم بالا
ممنون از محبتتون
نظر
0
رای
بازگشت
کلا سولوشنی که پیاده کردید مناسب ارتباط بین این دو دستگاه نیست.
البته فرقی نمی‌کرد که شما کارت FXS بخرید یا ATA چون تفاوت این دو در تعداد پورت‌هاست نه در نحوه عملکرد. در عین حال شما خروجی دستگاه ATA که یک بوق آنالوگ هست رو به یکی از پورت‌های CO دستگاه سانترالتون وصل می‌کنید.
سپس با توجه به Dial Plan های دستگاه سانترال، با یک پیش شماره (مثلا عدد 8) میتونید کلیه خطوط تعریف شده در سیستم استریسک رو شماره گیری کنید.
برای ارتباط بالعکس یعنی خطوط استریسک با سانترال اصولا فقط 2 حالت وجود داره:
1. یا اینکه اگر این خط ATA زنگ خورد یک داخلی خاصی از سانترال زنگ بخوره که بایستی از قسمت DID خود سانترال این تنظیم رو انجام بدید.
2. یا اینکه یک IVR در سانترال تعریف کنید که اگر خط ATA زنگ خورد بره روی IVR سانترال و بعدش هم شماره گیری داخلی‌های سانترال توسط کاربر تماس گیرنده
نظر
0
رای
بازگشت
[QUOTE=uranium;13624]سلام و عرض خسته نباشید
دوستان من داخل انجمن راجع به این موضوع گشتم ولی نتونستم جوابم رو پیدا کنم
داخل شرکت یک دستگاه سانترال قدیمی داریم که تعدادی پرسنل بهش متصل هستند . یک Elastix هم راه اندازی کردم با یک کارت 4 پورت اتکام FXO . علاوه بر اینا برای ارتباط این دستگاه سانترال به شبکه VoIP بهمون پیشنهاد یک ATA دادن تک پورت... بجای کارت FXS !!! اینم پیشنهادی بود که مدیر شرکت قبول کرده بود بدون هماهنگی ما !
حالا من اصلا نمیفهمم چطور این ATA میتونه سانترالو به الاستیکس وصل کنه و تماسها بدون مشکل از هر دو طرف انجام بشه ؟!
از بیرون که تماس میگیرن میان به خط FXO و میان داخل قوانین استریسک و میرن روی منشی و شماره داخلی رو میگیرن و مثلا IP Phone زنگ میخوره ... ATA رو هم رجیستر کردم به استریسک به عنوان یک داخلی دیگه و با اتصال یک تلفن بهش اونم میتونه تماس برقرار کنه ... فقط نمیدونم چطور میتونم وقتی کسی تماس میگیره میره روی منشی تلفنی بتونه با شماره های داخلی سانترال هم ارتباط برقرار کنه ؟؟؟
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
سلام دوست عزیز
شما میتونید به راحتی از سانترال پاناسونیک با سرور الستیکس شرکت ارتباط برقرار کرده . طوری که داخلی های الستیکس به طور مستقیم داخلی های سانترال رو بگیرن و برعکس.
و احتیاجی هم به ataنداره.
من این کارو برای جایی انجام دادم و با یه fxo تونستم به سانترال پاناسونیک قدیمی ارتباط برقرار کنم.
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
اول سلام
با اجازه اساتید.
آقای هابیلی کاملا صحیح میفرمایند.من هم این کار رو انجام دادم.فقط کافیه یه fxo داشته باشی که اونو تو سرورت رجیستر کنی،بعد پورت اونو وصل کنی به یک یا چند خط داخلی مرکزسانترال(مثلا پاناسونیک).در این شرایط از داخلی های ویپ خیلی راحت میتونی داخلیهای سانترالتو بگیری ولی اگه بخوای از سانترال با داخلیهای ویپ تماس بگیری باید یه تنظیماتی رو سانترالت انجام بدی.
وقتی یه داخلی رو از سانترال گرفته و به ویپ میدی (مثلا داخلی اون خط سانترال 210باشه)،شما فقط میتونی 210 رو بگیری و به ویپ وارد بشی حالا اونجا میتونی بندازیش تو یه ivr ویا ... تا بتونی به بخشهای مختلف ویپ وصل بشی.
کاری که من انجام دادم این بود=>تو ویپ یه دیزا بدون پین کد تعریف کردم و خطوط ورودی از سانترال رو به اون روت دادم.حالا هرکسی از سانترال تماس میگیره یه بوق ویپ بهش میدم که به سادگی میتونه به هر داخلی ویپ زنگ بزنه.
***یکی از دوستان هم میگفت میتونی fxs بزاری و خطهای اون رو به ورودی سانترال وصل کنی***(ولی من اینو تست نکردم و هیچ حرفی در ارتباط باهاش نمیتونم بزنم)
موفق باشید...
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست