1. fnima2000
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. شنبه, 11 مهر 1388
سناریویی را در نظر بگیرید که در یک شهر استریسک داریم و در شهر دیگر یک گیت وی مثلا تنور یا سیسکو یا هرچیز دیگری. حالا این دو چطور باید از طریق سیپ تماس ها رو منتقل کنند. به عنوان مثال اگر تنور اوریجینیت کند و استریسک ترمینیت را انجام دهد تنظیمات را در استریسک چگونه باید انجام داد؟ اصلا کدام یک باید در دیگری رجیستر شود؟ باید در استریسک sip user تعریف کنیم یا provider ؟
تکلیف تماس های همزمان چه می شود؟ یک سیپ یوزر چند تماس همزمان را می تواند بفرستد؟ تنظیمات سمت تنور را چگونه باید انجام داد؟ آیا تنور اصلا می تواند به عنوان سیپ سرور عمل کند؟ یا فقط می تواند سیپ یوزر باشد؟

سوال مفصلی شد و البته فکر می کنم بعضی عبارات را به شکل غلط مصطلح به کار برده ام.
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام

تنظیماتی که شما می خواین و من قبلا گفتم یخورده بگردی هستش 8)

ولی تو تنور باید Patern تعریف کنی پس نمی تونه اورجینت باشه باید Sip Only بزاریش

برای رجیستر کردن هم باید Ip تنور را تو الستیکس تعریف کنی و هم برعکس

Sip user هم تعریف نکردی مشکلی نداره

منظورت از تماس همزمان چیه ؟؟؟؟

تنور خودش به تنهایی نمیتونه کار کنه همیشه باید یا Elastix یا Asterisk باشه
نظر
0
رای
بازگشت
مرسی از پاسخت ایمان عزیز. من در ارسال های شما موردی در مورد ارتباط الستیکس و تنور رو پیدا کردم که در اون تنور به عنوان یک ترانک برای الستیکس عمل می کنه اما منظور من یک ارتباط از طریق اینترنت بود. با این حال فکر کنم که تفاوتی نکنه که تنور روی lan باشه یا اون طرف دنیا. شمای کلی پلن من اینطوریه:
[left]<pstn>-----<asterisk>----------<wan>---------<tenor>-----<pstn> [/left]

سوال دیگه من صرفا به sip و موضوعات User Agent مربوط می‌شه. می دونم استریسک هم می‌تونه به عنوان sip server و هم sip client عمل کنه اما در مورد تنور نمی دونم سروره یا کلاینت.
در مورد تعداد تماس های همزمان هم منظور من اینه که وقتی فرضا من تنور رو به عنوان یک sip user در استریسک ثبت می‌کنم چون فقط یک یوزر رو ثبت کردم آیا امکان داره که چند تماس همزمان رو از این یوزر دریافت کنم یا نه. من با یک سافت فون ساده مثل xlite که امتحان کردم تونستم دو تماس همزمان رو با یک یوزر ثبت شده در استریسک داشته باشم و فکر می‌کنم این به خاطر امکان call overlap هستش که به شکل پیش‌فرض در استریسک فعاله اما من می‌خوام بدونم آیا محدودیتی در تعداد تماس های همزمان بیش از دو تا وجود داره یا نه. البته تا ۹۰ درصد مطمءنم که محدودیتی وجود نداره.
اگر تعداد زیادی sip user داشته باشیم که البته تماس های همه‌شون از سمت تنور اوریجینیت بشه(یعنی از آی‌پی تنور بیان) آیا باز هم باید sip user تعریف کرد یا می شود با همین آی‌پی سر و ته قضیه را هم آورد؟
سوال مفصل‌تر شد!
نظر
0
رای
بازگشت
[quote author=fnima2000 link=topic=245.msg1102#msg1102 date=1254775762]
مرسی از پاسخت ایمان عزیز. من در ارسال های شما موردی در مورد ارتباط الستیکس و تنور رو پیدا کردم که در اون تنور به عنوان یک ترانک برای الستیکس عمل می کنه اما منظور من یک ارتباط از طریق اینترنت بود. با این حال فکر کنم که تفاوتی نکنه که تنور روی lan باشه یا اون طرف دنیا. شمای کلی پلن من اینطوریه:
[left]<pstn>-----<asterisk>----------<wan>---------<tenor>-----<pstn> [/left]

سوال دیگه من صرفا به sip و موضوعات User Agent مربوط می‌شه. می دونم استریسک هم می‌تونه به عنوان sip server و هم sip client عمل کنه اما در مورد تنور نمی دونم سروره یا کلاینت.
در مورد تعداد تماس های همزمان هم منظور من اینه که وقتی فرضا من تنور رو به عنوان یک sip user در استریسک ثبت می‌کنم چون فقط یک یوزر رو ثبت کردم آیا امکان داره که چند تماس همزمان رو از این یوزر دریافت کنم یا نه. من با یک سافت فون ساده مثل xlite که امتحان کردم تونستم دو تماس همزمان رو با یک یوزر ثبت شده در استریسک داشته باشم و فکر می‌کنم این به خاطر امکان call overlap هستش که به شکل پیش‌فرض در استریسک فعاله اما من می‌خوام بدونم آیا محدودیتی در تعداد تماس های همزمان بیش از دو تا وجود داره یا نه. البته تا ۹۰ درصد مطمءنم که محدودیتی وجود نداره.
اگر تعداد زیادی sip user داشته باشیم که البته تماس های همه‌شون از سمت تنور اوریجینیت بشه(یعنی از آی‌پی تنور بیان) آیا باز هم باید sip user تعریف کرد یا می شود با همین آی‌پی سر و ته قضیه را هم آورد؟
سوال مفصل‌تر شد!

سلام
tenor Sip Server هستش
تماس های همزمانم تا 4 خظ من جواب گرقتم و مشکلی بابت تعداد یوزر پیش نمی یاد البته اگه استریسکت هنگ نکنه ;D
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه