1. Nicolas1390
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. شنبه, 11 شهریور 1391
سلام
من میخوام فقط برای یک داخلی صف ایجاد کنم ، یعنی اگر اون داخلی مورد نظر اشغال بود ، تماس گیرنده بتونه منتظر باشه تا زمانی که داخلی آزاد بشه .
توی تعریف صف فقط داخلی مورد نظر را وارد کردم اما کار نمی کنه ! چه اون داخلی اشغال باشه چه آزاد باشه باز هم برای تماس گیرنده آهنگ پخش میشه و هیچوقت هم این آهنگ تمام نمیشه ! اما اگه توی تعریف صف 2 داخلی را معرفی کنم ، این مشکل پیش نمیاد !

مشکل دیگه ای هم که با صف دارم اینه که اگر توی تعریف صف 2 داخلی را تعریف کنم و بعد یکی از داخلی ها کلا تلفنش وصل نباشه، باز هم تماس گیرنده میره توی صف و اصلا از صف بیرون نمیاد ! در حالی که اون یکی داخلی کاملا در دسترس هست !
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
یه صف ایجاد کن با شماره داخلی اون طرف یا میتونی از ring gruop استفاده کنی.
مثلا داخلی طرف توی سازمان 102 هست.شما یه صف یا حلقه ایجاد میکنی با شماره 102 و توی لیست داخلی ها یه شماره مثلا 202 تعریف میکنی که 202 عضوی از صف یا حلقه 102 هست.واسه این که اهنگ نزنه و بوق بخوره تیک Insted of ring رو بزن
نظر
0
رای
بازگشت
مشکل سر آهنگ زدن یا بوق خوردنش نیست ، 202 چی هست ؟! متوجه نشدم !
برای داخلی 102 میخوام صف درست کنم ، یک صف ایجاد می کنم با شماره و نام دلخواه بعد توی قیمت Static Agents فقط 102 را می نویسم. اما وقتی تماس گیرنده میره توی صف دیگه از صف بیرون نمیاد ! اون داخلی 102 هم اصلا زنگ نمیخوره !
نظر
0
رای
بازگشت
ببخشید این مشکل اولی (اگه صف را برای فقط یک داخلی تعریف کنیم ) حل شد ، یعنی حل نشد ! موضوع اینه که اگه اون داخلی IP Phone باشه مشکل حل شده است اما اگه اون داخلی یک تلفن معمولی باشه که به FXS وصل باشه، مشکل همچنان پابرجاست !
نظر
0
رای
بازگشت
اینکه FXS زنگ نمی خوره شاید واقعا از رجیستر خارج شده، با یک داخلی تست کنید، راستی چرا از Ring group به جای Queue استفاده نمی کنید؟
نظر
0
رای
بازگشت
مرسی
نه در دسترس هست ! یعنی وقتی تماس گیرنده مستقیم داهلی 102 را بگیره راحت زنگ میخوره !
ring group برای زمانی که خط اشتغال باشه هم بدرد میخوره ؟ من میخوام فقط داخلی 102 زنگ بخوره و اگر این داخلی اشغال بود ، تماس گیرنده منتظر آزاد شدن خط بمونه .
توی گروه فکر نکنم بشه همچین کاری کرد !
نظر
0
رای
بازگشت
مرسی همه داخلی ها توی لیست هستن بجز همون تلفن معمولی که با ماژول fxs به سیستم وصل شده !
این جریان رجیستر چیه ؟!!! آخه من با این تلفن هم زنگ میزنم هم از تلفن های دیگه میتونم شماره این تفان رو بگیرم و صحبت کنم !
مرسی
نظر
0
رای
بازگشت
خوب باید چکار کنم ! آفلاین نیست آخه ! خیلی راحت میشه باهاش تماس گرفت !!!!
نظر
0
رای
بازگشت
در داخل تعریف صف و قسمتی که داخلی روی کارت خود را نوشته اید باید تغییری بدهید، اگر داخلی روی کارت را از نوع zap تعریف نموده اید قبل از نوشتن داخلی یک z بگذارید واگر از نوع dahdi است یک d مثلا اگر می خواهید داخلی 300 را بویسید و از نوع zap هم هست بنویسید.
[CODE] Z300[/CODE]
نظر
0
رای
بازگشت
مرسی
اما من هم اول داخلی توی static agents حرف Z را نوشتم و هم حرف D ، یعنی هر کدوم را جداگانه تست کردم و باز هم جواب نگرفتم
جالب اینجاست که اگه تماس های ورودی را روی IVR تنظیم کنم و مثلا عدد 4 را به این داخلی بدم ، تماس گیرنده بدون هیچ مشکلی میتونه با تماس به شماره ای که داخل الستیکس هست و زدن عدد 4 ، به این داخلی وصل بشه !!! فقط توی صف کار نمی کنه !!!! توی صف زمانی کار می کنه که علاوه بر این داخلی ، داخلی دیگه ای هم برای صف تعریف شده باشه !
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه