1. Oracle
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. یکشنبه, 15 مرداد 1391
سلام به دوستان و خسته نباشید.

من یک دستگاه TDA-100 دارم که یک کارت VOIP روی اون هست. این کارت ها پروتکل H323 رو پشتیبانی می کنه که ظاهرا خیلی منحصر به فرده. بطور اتفاقی دیدم که الستیکس هم این پروتکل رو پشتیبانی می کنه. می خوام بدونم که کسی از دوستان می دونه چطور می شه این دو تا سیستم رو ترانک کرد بصورتی که داخلی های هر دو امکان تماس با سیستم دیگر رو داشته باشند ؟ البته با این توضیح که ورودی های خط شهری بصورت E1 روی الستیکس هست.
از توجهتون سپاسگزارم
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
متاسفانه کارت های VOIP پاناسونیک فقط با پروتکل H323 کار می کنند. این کار یه جورایی انحصارطلبی مخابراتی ها در مقابله با گسترش سیستم های VOIP بوده که قافیه رو نبازند. ولی در نهایت طی سال های گذشته تجربه نشون داد که این نسخه هم افاقه نکرده و مخابراتی ها مقهور گسترش و امکانات VOIP شدند.

من در قسمت آموزش های سایت دیدم که یکی از دوستان چک لیستی از امکانات استریسک و الستیکس گذاشته بود که یکی از اونها این بود : قابليت هدايت تماسهاي بين پروتکل هاي H.323 و SIP
بنابراین الستیکس این پروتکل رو می شناسه.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
من یکبار شروع کردم نصب کنم ماژول h323 رو ولی چون خیلی سخت بود و من از پروتکلش هیچی سر در نمیاوردم وسط کار ولش کردم
اگر به لینوکس مسلطین پکیجش توی اینترنت هست ولی فکر کنم باید از ریشه عوض بشه و وقتی عوض بشه sip رو باز ساپورت نمی کنه(البته شاید من تست نکردم چیزایی که خوندم رو میگم)
نظر
0
رای
بازگشت
آقا سید ممنون از توجهتون. حتما دنبال این ماژول میرم و مطالعش می کنم.
نظر
0
رای
بازگشت
یک مقدار نصب h323 روی الستیکس دردسر داره . باید کلی ور برید . توی اینترنت هم زیاد مطلب واسه نصبش نوشته . البته شما راه حل دیگه ای هم دارید و اون اینه که برای TDA خودتون یک کارت E1 بگیرید و یکی دیگه هم واسه الستیکس . اینجوری میتونید قشنگ ترانک کنید این دو تا رو و از امکاناتشون استفاده کنید . این ترانک هم دیجیتال میشه و کلی امکانات بهتون می ده . اما اگه الستیکسی که دارید با TDA شما فاصله داره و ارتباطشون از طریق شبکه هستش باید همون راهکار H323 رو ادامه بدید که خوب اونم بسته به تعداد کانالهایی که کارت TDA شما داره ، کانال ارتباطی دارید
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

چه کاریه حتما H.323 میتونید E1 یا از gateway استفاده کنید.
نظر
0
رای
بازگشت
از این همه لطف دوستان سپاسگزارم. تازه امروز دستگاه tda200 رو به من دادند و من شروع کردم به کار. روی همه پیشنهاد های دوستان کار می کنم. امیدوارم نتیجه بگیرم.
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام
ممنون از مطلب که گذاشتین ولی پی دی اف رو که زحمت کشیدین گذاشتین واضح توضیح داده نشده خیلی کلی گفته شده مثال کانال پشت سرور یعنی چی؟ یا مواردی دیگر ... لطف بفرمائید تصحیح بفرمائید تا دوستان استفاده بفرماین
سپاس از شما
نظر
0
رای
بازگشت
به آدرس system =>hardware detector برید و شماره کانالی رو که میخواید از طریق اون به پاناسونیک وصل بشید رو یادداشت کنید . آره به نظرم بد گفتم :-D شما ببخشید . تصحیح میکنم :D
نظر
0
رای
بازگشت
تصحیح شد .
نظر
0
رای
بازگشت
دوستمون از طریق FXO و FXS اینکار رو انجام دادنند. در حالیکه ما فرضمون این هست که پاناسونیک و الستیکس هر دو در یک Network قرار دارند و با پروتکل H323 قراره که با هم ارتباط داشته باشند. این روش ممکنه برای تعداد کمی خط مستقیم و داخلی جواب بده ولی وقتی تعداد خطوط مستقیم از 100 تجاوز کنه و 300 تا خط داخلی داشته باشی واقعا باید فکر دیگری کرد!
نظر
0
رای
بازگشت
1- موقع ارسال کلید تنظیمهای اضافی رو بزنید تا آیگونی برای افزودن attach اضافه شود.
2- شما تونستید ارتباط TDA100 رو با الستیکس برقرار کنید؟
نظر
0
رای
بازگشت
سلام دوستان
بحث خیلی فنی شده . اما اجازه بدین من هم مشکلم رو بیام کنم ممنون

ارتباط tda200 با کارت pri و سرور الستیکس با کارت e1 ارتباط برقرار شده
و داخلی های همدیگه رو می گیرن بدون مشکل
اما داخلی های استیکی نمی تونن رو پاناسونیک خط آزاد کنند و به بیرون تماس بگیرن
به مجردی که 90915xxxxxxx گرفته میشه یک پیغام goodbay پخش میشه و قطع میشه و زمانی هم که بدون 9 گرفته میشه اپراتور پاناسونیک بر می داره

لطفا راهنمایی لفرمایید
ممنون
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

مشکل شما سمت پاناسونیک هستش . و استریسم داره تماس را می فرسته سمت پاناسونیک. شما احتمالا سمت 1 مقصد دیگه 9 را قرار داده اید
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام
شما باید در نرم افزار پاناسونیک برای خطوط e1کلاس سرویس تعریف کنین و برای کلاس سرویسها خط اختصاص بدین
البته این طوری که شما توضیح دادین روی پاناسونیک خطوط e1 رو co تعریف کرده اید که در پاناسونیک خط شهری شناخته میشه
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
اگه پاناسونیکتون sip ساپورت باشه با ترانک sip میتونین ارتباط بین این دوتا رو برقرار کنید من حقیقتش با پاناسونیک خیلی کار نکردم ولی یه آموزش خوب دارم که روش ترانک زدن با پروتکل sip به صورت ویدیو در elastix و asterisk now و trixbox توضیح داده. توی این لینک میتونی آموزش رو بیبنی :

[url]http://voipiran.io/forum/index.php?topic=2588.0[/url]
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
من Tda 100 رو با این روش به الستیکس وصل کردم و داخلی ها همدیگرو به راحتی میگیرن
[url]http://voipiran.io/forum/forum12/thread2716.html[/url]
نظر
0
رای
بازگشت
سلام خدمت دوستان
ایزابل و پاناسونیک با پروتکل H323 به هم وصل میشن و بدون هیچ مشکلی کار می کند
فقط یک سری مشکلات کدک و ... داره که به راحتی قابل حل هست .
در حال حاضر در چند مرکز در حال بهره برداری هست و خیلی استیبل کار می کنه .
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه