1. fnima2000
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. جمعه, 27 شهریور 1388
من استریسک رو از سورس نصب می کنم چون به ویژگی های جدید در addons احتیاج دارم اما در نصب gui مشکل پیدا می کنم فکر می کنم دلیلش اینه که از یک ویرایش دسکتاپ لینوکس استفاده می کنم. دفعه قبل که این کار رو کردم سیستم کند شد و بعد از ریبوت دیگه بالا نیومد.
آیا برای داشتن gui حتما باید از پلتفرم LAMP استفاده کرد؟ من به gnome هم احتیاج دارم. آیا این روش عملیه که یک ویرایش سرور که به شکل پیش فرض به شکل LAMP هستش رو نصب کرد و بعد استریسک و گنوم رو نصب کرد؟
این کار جنگ بین Apache, Mysql,php, asterisk و gnome بر سر منابع سیستم رو به راه نمیندازه؟
کسی ایده ای در این زمینه نداره؟
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
مرسی از پاسخ.
مشکل اصلی نصب گنوم نیست. روی همین centos که الستیکس و تریکسباکس روش ران می شه هم میشه گنوم رو نصب کرد. مشکل اینجاست که اینها همه استریسک 1.4 هستن بجز تریکس باکس 2.8 که 1.6 داره ولی پکیج rpm اونها برای addons قدیمیه و بدرد من نمی خوره. مثلا در تریکسباکس 2.8 وقتی من addons رو نصب میکنم پیغام میده که:
this package is currently installed and is not available
در حالی که ماجول های addons اصلا لود نمی شه. واقعا مسخره ست. وقتی هم که addons رو uninstall کردم و خواستم از سورس نصب کنم با اینکه همه dependency ها نصب شده بود ایرادات بیخود می گرفت. فکر می کنم بیشتر این ماجراها به علت هماهنگ نبودن ورژن استریسک و addons هستش. فعلا می خوام از اوبونتو سرور 9.04 که LAMP و postgresql روش نصب شده استفاده کنم ببینم چی می شه. نتایج رو پست می کنم. در ضمن من از لینک "دیدن پاسخ های جدید به ارسال های شما" در بالای صفحه فروم استفاده می کردم و پست هام رو پیگیری می کردم ولی ظاهرا دیگه کار نمی کنه و این پاسخ رو هم من تصادفا دیدم.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام،
منم میگردم ببینیم ISO دیگه ای از استریسک هست که آخرین ورژن رو داشته باشه یا نه ،
راستی وقتی پست می دهید و وقتی هنوز تو محیط ویرایش هستید، پایین قسمتی که تایپ می کنید گزینه ای هست به نام "انتخاب های اختیاری بیشتر..." قبل از ارسال پست آن را باز کنید و گزبنه "در صورت پاسخ به این موضوع خبرم کن." را انتخاب کنید تا در صورتی که جوابی برای ارسال شما آمد به شما ایمیلی ارسال شود،
امیدوارم موفق باشید
نظر
0
رای
بازگشت
pbx in a flash هم روی یک نسخه ش استریسک 1.6 رو داره. من دانلودش کردم ولی هنوز سراغ نصبش نرفتم.
نظر
0
رای
بازگشت
ubuntu 9.04 server روی یک vaio با 512 مگ رم و سی پی یو 1.8 سنترینو Apache,Mysql,php و Postgre SQL و open ssh و Asterisk و Addons و GUI و دسکتاپ کامل gnome رو نصب کردم و داره کار می کنه. اگر ویندوز بود تا حالا ده بار جونش بالا اومده بود. البته فکر می کنم کدک ترنسلیشن نفس گیر ترین کار سی پی یو باشه. کدک هم نصب می کنم ببینم می ترکد یا نه.
نظر
0
رای
بازگشت
خوبه، خیلی ممنون که تجربیات خودتون رو اینجا می گزارید...
راستی از Ubuntu Server راضی هستید؟ تفاوتش با مثلا redhat رو می دونید؟...
نظر
0
رای
بازگشت
من تجربه زیادی در کار با لینوکس ندارم(هنوز به نیم سال هم نرسیده) اما تا اینجای کار با دبینی ها راحت تر از ردهتی ها کنار اومدم. ویرایش دسکتاپ اوبونتو فوق العاده یوزر فرندلی هستش و به همین خاطر ظرف مدت کمی تونسته خیلی پر طرفدار بشه:
http://distrowatch.com/dwres.php?resource=major
http://www.google.com/trends?q=ubuntu%2Cfedora
اوبونتو در ویرایش های مختلفی مثل دسکتاپ، سرور و لپ تاپ عرضه می شه. نصبش راحت و روونه و قبل از نصب می تونید به شکل live اجراش کنید تا ببینید با سیستمتون سازگار هست یا نه.
در مورد تفاوت هاش با ردهت اساتید فن بهتر می تونن نظر بدن ولی در کل دستورات یونیکسی یکسانه ولی دستورات سیستمی متفاوتن. باید بگم که در ردهت دستورات سیستمی رو راحت تر می شه حدس زد ولی دبین از این بابت کمی سخته. دلیلی که برای انتخاب دبین دارم اینه که
1- با فدورا سیستم هنگ می کرد. البته شاید سیستم من ناسازگار بوده.
2- تا حالا با apt مشکلی پیدا نکردم ولی yum خطاهای احمقانه زیادی رو بالا آورده از جمله package conflict معلوم نیست این yum رو برای چی نوشتن. برای حل همین مشکل دیگه. البته فکر کنم این مشکل به خاطر انتخاب repository ها بوده و بعیده که یک برنامه پکیج منیجر تکامل یافته مثل yum که احتمالا دیگه هیچ باگی نداره این مشکلو داشته باشه.
3- در نصب از سورس در دبین بسیار موفق تر بودم تا ردهت. چندین و چند برنامه رو از سورس خواستم نصب کنم که در دبین شده و در ردهت نشده از جمله همین استریسک خودمون. روی اوبونت مثل هلو نصب شد و روی سنت او اس پوست از سر نگارنده این مطلب کند.
یادآوری میکنم که یک newbie هستم و مطمئنا ایراد از بنده است. ;)
نظر
0
رای
بازگشت
ممنون از توضيحات شما...
داري وسوسم مي كني اين ويندوز كوفتي رو بياندازم كنار !
نظر
0
رای
بازگشت
من مدتها برای دستکتاپ از اوبونتو استفاده می کردم و راضی هم بودم. بعد لپ تاپم سوخت و لپ تاپ جدید روش ویستاست که پدر من و تو کار با شبکه در آورده واقعا بخش شبکه اش مسخره است.

ولی از حق نباید گذشت که مایکروسافت آفیس یه چیزه دیگه است :)
نظر
0
رای
بازگشت
من از Windows7 استفاده كردم، البته ورژن بتا، واقعا سريع مياد بالا، خيلي سرعت خوبي داره، در ضمن يك سري قابليت به دسكتاپ اضافه كرده كه خيلي كار با پنجره هارو راحت مي كنه...
من كه واقعا خوشم اومد...
نظر
0
رای
بازگشت
Linux, DOS and Windows...the good, the bad and the ugly.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام،
چرا از Asterisknow استفاده نمی کنید،
به راحتی می توانید استریسک رو نصب کنید، بعدش هم Gnome را نصب کنید...
برای نصب Gnome هم از این پست استفاده کنید..
[url]http://voipiran.io/forum/index.php/topic,191.msg729.html#msg729[/url]

در ضمن یکسری ISO ها هست که فقط استریسک رو با لینوکس به صورت یک فایل تحویل شما می دهند، یه کم تو اینترنت بگردید فکر کنم بتونید پیدا کنید..
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه