1. Ehsan Amiri
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. چهارشنبه, 24 خرداد 1391
با سلام خدمت دوستان گرامی،
من با کمک دوستان در ([url]http://voipiran.io/forum/index.php?topic=2371.0[/url]) در یک سرور دو شرکت مجزا را تعریف کردم که هرکدام 4 خط شهری جداگانه دارند. مشکلی که هست در هنگام تماس خروجی از داخلی ها امکان انتخاب خط شهری وجود ندارد. من میخواهم هر شرکت امکان انتخاب خط خود را داشته باشد.
مثل PBX های آنالوگ پاناسونیک که مثلا 9 خط آزاد می دهد ولی با 81 یا 82 یا 83 میشه خط مورد نظر رو انتخاب کرد.
یا اینکه برای یک رنج خاص داخلی فقط امکان استفاده از 4 خط مخصوص خود وجود داشته باشد.
به نظر شما چه راه حلی وجود دارد؟
با تشکر
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام دوست عزیز
تا جایی که میدونم outbound rout براشون تعریف کنین همانطور که inbound route تعریف کردین و شرکت ها را از هم جدا کردین.
مدیر ویپ ایران
مدرس رسمی ویپ در ایران
کانال تلگرام ویپ ایران
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
دوستمون درست گفتن شما اول بايد outbound رو بنويسي براي شركت هاي مختلف بعد هر دو روشي كه گفتين كار ميكنه
هم ميتونه با پيش شماره آزاد بشه
و هم ميتونه يك رنج خاص از مشتركين تون از يك خط خارج بشن حتي بدون پيش شماره
اينجوري خروجي مجزا ميشه
نظر
0
رای
بازگشت
روشی خود من استفاده میکنم دسته بندی کانالها است. برای تفکیک Outbound ها و نسبت دادن آنها به یک یا چند کانال dahdi باید ابتدا ترانکهای مجزا ایجاد کرد و در قسمت DAHDI Identifier هر ترانک شماره کانال مورد نظر را وارد میکنیم. حالا میتوانیم در Outbound Route روتهای جدید ایجاد کنیم و در آنها ترانکهای مجزا را مورد استفاده قرار بدهیم. از این ترانکها در Custom Context هم برای تفکیک تماسهای خروجی استفاده کنیم.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه