1. damon
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. شنبه, 20 خرداد 1391
با سلام
با يه سري سوال خدمتتون رسيدم ، با اوليش شروع ميكنم
من يه كارت FXO روي سرور واك دارم كه داره به خوبي كار ميكنه
حالا وقتي ميخوام يه كارت E1 هم كنارش بذارم مشكل پيش مياد و ديگه كارت FXO روي كانال ZAP g0 نميمونه
رنگ كانال هاي FXO سبزه اما رنگ كانال هاي E1 قرمزه (البته هنوز كانال هاي E1 به جايي وصل نيستن)
براي اضافه كردن يك همچين كارتي به جز تنظيمات اوليه كه خود واك داره چه تنظيماتي بايد اضافه كرد؟
(توي برنامه و توي فايل ها)
كتاب elastix in persian رو هم كامل خوندم ، توي فروم هم تا جايي كه شد سرچ كردم و مطالب رو خوندم ، اما به نظر مياد اين كار به صورت جداگانه جايي توضيح داده نشده
پيشاپيش ممنون از كمكتون و ممنون از اين فروم كه بدون هيچ چشمداشتي مطالب رو در اختيار همه ميگذاره (راستش چند تا سايت ديگه رفتم حالم بد شد اينقدر فضاي تجاري توش حاكم بود :-[ )
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام ، خوش اومدید ..

در خصوص لینک E1 که کار شما این هست که : کارت رو نصب کنید ، درایور احتمالی رو نصب کنید (کارت و 30 کانالش باید داخل صفحه Hardware Detect يا همون شناسایی سخت افزار نمایش داده بشه) ، لینک رو از مخابرات تحویل بگیرید (اصلاحا بوق رو بگیرید) ، لینک تون رو از طریق مودم E1 تبدیل کنید و مودم رو به کارت تون متصل کنید (گرچه مواردی هم دیدم که نیازی به مودم واسط نبوده و زوج مسی از سمت مخابرات مستقیما به سیستم متصل شده - بستگی به کارت داره) ، همین ! اینکه E1 تون در کنار FXO یا FXS باشه هم ایجاد مشکلی نمیکنه ، در خصوص اینکه الآن کارت و پورت های FXO تون با شناسه g0 نیست مگه براتون ایجاد مشکل کرده؟ نهایتا میتونید از داخل Inbound Route تنظیمات رو عوض کنید.
در ضمن ما اینجا از پول هم بدمون نمیاد اما جو فاروم بیشتر دوستانه ست تا تجاری !
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام
شما باید تنظیمات مربوط به کارت E1 را بدرستی انجام بدین تا بتوانید تماس داشته باشید ، بعد از نصب کارت و انجام تنظیمات مربوطه می توانید group آن را تعیین کنید و با استفاده از آن group ترانک تعریف کنید. zap g0 ترانک پیش فرض است که مطمئناً با اضافه کردن کارت های دیگر باید با توجه به گروپ کارت آن را تغییر بدین.
نظر
0
رای
بازگشت
از هر دو دوست عزيز نهايت تشكر رو دارم كه جوابم رو دادن
آقاي احمد زاده ، ممنون از جواباتون ، تا مرحله ي بوق گرفتن و وصل كردن مودم به كارت رو دقيقا همون طور كه مي خواستم توضيح دادن ، تشكر
در مورد فضاي تجاري حاكم هم منظورم اين بود كه سايت هاي ديگه حتي يه سوال خيلي كوچيك هم كه ميخوان جواب بدن با اخم و عصبانيت جواب ميدن يا اصلا جواب نميدن
اما اينجا به قول آقاي فلاح همه دانششون رو از اينترنت گرفتن و با روي گشاده به بقيه هم كمك ميكنن تا پيشرفت كنن
خوشحالم كه توي اين جمع مهربون و پر بار عضو شدم ، منم توي سيسكو و مجازي سازي كه بيشتر اطلاعات دارم هر جايي تونستم كمك فروم خواهم كرد تا ازين هم كه هست بهتر بشه ;)

خانم باقري ، از شما هم تشكر بابت جوابتون
من دقيقا همين جاش برام سواله ، وقتي يه كارت دوم اضافه كرديم و ديگه نميشد با يه ترانك كار رو ادامه داد دقيقا بايد چه كارهايي كرد؟
ترانكي كه براي كارت دوم ميسازيم چطور بايد شماره ي گروه اون كارت رو بگيره؟ چطور ميفهمه مربوط به اون كارته؟
نظر
0
رای
بازگشت
وقتی کارت را نصب می کنید و تنظیماتش را انجام می دهید در فایل dahdi-channels.conf برای هر کارت یک شماره گروه اختصاص داده می شود که شما بر اساس آن شماره گروپ می توانید ترانک بسازید .
مثلاً در کد زیر شماره گروپ 0 است پس باید ترانک را g0 قرار داد.

[left]
; Span 1: WRTDM/0 "wrtdm Board 1" (MASTER)
;;; line="1 WRTDM/0/0 FXSKS (SWEC: MG2)"
signalling=fxs_ks
callerid=asreceived
group=0
context=from-pstn
channel => 1
callerid=
group=
context=default[/left]
نظر
0
رای
بازگشت
سلام دوباره
با یه سوال برگشتم
من کارت E1 رو نصب کردم
یه گروه دیگه ست ، با همون شماره گروه یه ترانک درست کردم
یه مسیر ورودی هم ساختم که هر DID بیاد بفرستش سمت فلان شماره
کارت آپه و سبز رنگه همه ی کانالاش
اما موقع تماس هیچ لاگی روی سرور نمیاد
بوق اشغال هم میخوره
حالا سوالم اینه که وقتی یه ترانک میذارم واسه E1 چطور باید ازش توی مسیر ورودی استفاده کنم
آخه بالای اون ترانک نوشته که
اخطار:این ترانک توسط هیچ Routی مورد استفاده قرار نگرفته است
چه به چه ی؟
;D
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
تنظیمات کارت E1 را بدرستی انجام ندادین.
ترانک برای تماس های خروجی است و در آنجا ازش استفاده می کنید. وقتی تنظیمات E1 رابدرستی انجام داده باشید، وقتی تماس می گیرید استریسک سیگنال آن را شناسایی می کند و شما در کنسول می توانید لاگش را ببینید.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست
  2. 0 زیرمجموعه