1. saman
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. یکشنبه, 27 فروردين 1391
سلام.
من دوتا دفتر دارم در دو مکان مختلف.بستر اینترنتی و static ip موجود در دفاتر هم مناسبه.سیستم سانترال پاناسونیک هم در هر دو دفتر وجود داره.البته داخلی های مشابه دارند.(مثلا دبیرخانه دفتر یک 100 و دبیرخانه دفتر دو هم 100)
امکانات زیر توسط الستیکس چگونه قابل پیاده سازیند؟

1- رنج داخلی ها در دفتر یک از 100 و در دفتر دو از 200 شروع شوند.
2-گرفتن داخلی برای پرسنل در هر دفتر از بستر شبکه محلی و یا سانترال استفاده کند.
3-گرفتن داخلی از رنج 100 به رنج 200 و برعکس از بستر static ip استفاده کند.
4-در هر دفتر چند اپراتور با داخلی مشخص تعیین شوند برای دادن خط آزاد به بقیه داخلی ها.
5-در هر دفتر چند خط داخلی تعیین شوند که خط آزاد داشته باشند.
6-کارت های مورد نیاز برای سرور السنیکس.
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام
ببنید به نظر من سوال شما جواب مشخصی نداره ، اگه الستیکس کار باشید خوب به اشکال مختلف میتونید سناریوتونو پیاده سازی کنید
اما در کل چیزایی که نوشتید قابل اجراس ، حالت ساده ترش اینه که برید یه ip pbx آماده atcom بخرید و یه دستگاه ata که به تعداد مکالمه همزمانتون پورت داشته باشند هر کدوم . مثلا هر کدوم 4 پورت باشه
حالا از اونجا که داخی هاتون مشابه هست تعین کنید مثلا دفتر x برای ارتباط با دفتر y قبل از شماره داخلی 5 بگیره و دفتر y عدد 6 رو بگیره .با تنظیم سانترال و ip pbx میتونید سناریوتونو پیاده سازی کنید و تمام داخلی ها در 2 دفتر با هم مرتبط باشند ( با محدودیت مکالمه همزمان مثلا برای 4 نفر )
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
دوست عزیز بستگی به نوع سیستم سانترال موجود شما داره شما نوع سانترال رو ذکر نکردین
حالا اگ مرکز تلفن شما پاناسونیک از برند tdaوtdeباشه شما مشکلی اصلا نخواهی داشت چون با اضافه کردن دو عدد کارت ip gw میتونی این کار رو انجام بدین که در کل هر دو مرکز حکم یک مکرز رو پیدا میکنه و مانورها دیگه هم میتونب روش انجام بدی
اگه مراکز شما از نوع پاناسونیک دیگه هستش میتونین با اضافه کردن voip gatewey این کارو انجام بدی یک عدد fxsو یک عددfxoکه تعداد پورت هاش هم بسته به نیاز شماست با این کار میتونی چند تا از داخلی های مرکز اول رو به مرکز دوم بدی و برای اون مرکز اونها رو خطco تعریف کنی
موفق باشی
نظر
0
رای
بازگشت
ازینکه سوالم کلی بود شمرمنده.شما درست میفرمایید.
نه من الستیکس کار نیستم.البته من این نرم افزار رو نصب کردم و یک Static Ip هم به سرورم دادم و تونستم با استفاده از سافت فون صحت کارم رو تست کنم.اطلاعات من در همین اندازست.اگه امکانِ راهنمایی برای شخصی با اطلاعات من نیست که هیچ ولی اگه هست باید بگم که
مدل سانترال های من tda100 هست.و من در دفتر اولم حدود 100 شماره و دفتر دوم حدود 40 شماره دارم.قصد انتقال خط رو ندارم.نحوه ی وصل کردن سانترال به سرورم چه شکلیه.یعنی چه مدل کارت به کجا میخوره و با چه کابلی به کجای سانترال وصل میشه.و آیا باید سانترال هم تنظیم بشه دوباره؟یعنی رنج جدید داخلی ها باید توی سانترال تعریف شه یا در pbx ؟
آیا توضیحی در این مورد داخل کتاب آقای کوه فلاح وجود داره اصلن؟ ممنون.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
این کاری که شا می خواهید انجام بدین اصلا ربطی به الستیکس نداره سانترال پاناسونیکtda100تحت شبکه هم می تونه باشه با نصب یک عدد کارت در داخل اسلاتهای دستگاه مثل بقیه کارتهایی که رو دستگاه دارین
به هر کدوم از کارتها ip ست میکنین و یک سری تنظیمات روی کارتها انجام میدین که با ip هم دیگه رو بشناسند و روی مرکز تلفن هم یکسری تنظیمات باید انجام بدین
اسم کارتهایی که باید نصب کنیدکارتip gatewey پاناسونیک هستش که 8 کنال و 16 کانال اون رو می تونین بر اساس نیازتون استفاده کنید
شما دو حالت میتونین تنظیمات انجان بدین اول اینکه با گرفتن یک کد به از مرکز تلفن اولی به دومی وصل بشین مثلا اول 7 رو بگیرین بعد شماره داخلی مرکز دومی رو و از مرکز دوم هم به همین صورت
و حالت دوم اینکه رنج داخلی های دستگاه اولی رو مثلا از 200 شروع کنی و دستگاه دومی رو با 300 با این کار دیگه احتیاج به گرفتن کد نداری و با گرفت داخلی دستگاهها میتونن با هم تماس بگیرند
و در ضمن میتونند از خطهای مستقیم هم دیگه استفاده کنند و یا اینکه زنگ خور خطوط را روی هر دستگاه که بخواهی تنظیم کنی (در مورد خطوط مستقیمی)
یک سری کارهای دیگه هم میتونی انجام بدی که سرچ کنی تو اینترنت به نتیجه می رسی
در ضمن ارتباط دو دستگاه با پروتوکل h323انجام می شه که اگه اگه می خواهی رو اینترنت جواب بگیری باید فکر بسته بودن پورتهای اون هم باشیکه با تفاسیر باید بری تو کار vpnو.. از این جور کاها که بحث اون مفسله.....
موفق باشی
نظر
0
رای
بازگشت
ممنون از راهنماییتون.ولی من کانفیگ کردن سانترال رو بلد نیستم.و بنظر میرسه در هر صورت باید سانترال کانفیگ شه تا بتونیم اونها رو بهم متصل کنیم؟من میخواستم همه تنظیماتمو توی pbx انجام بدم و ببینم چه تجهیزاتی به چه جایی باید وصل بشه.
ممنون
نظر
0
رای
بازگشت
سلام
ببینید راهی که دوستمون واسه خرید کارت خود پاناسونیک میگه کاملا درسته و جواب میده .
شما چه با اون کار و چه اگه بخواین با الستیکس کار کنین ارتباط میزنید با داخلیهاتون در 2 سمت
حالا اگه میخواید الستیکس کار کنید همون تجهیزاتی که بهتون گفتم بهترین گزینس هم جای کمی میگیره و هم بی دردسره
اتفاقی هم که میوفته اینه که شما فرضا 4 تا از پورتهای داخلیتونو از سانترال مرکز اول به 4 تا پورت سانترال تو مرکز دوم وصل کردید . حالا تو این شرایط با تنظیم سانترالاتون میتونید بین داخلیها ارتباط بگیرید
در هر حال نیاز به کانفیگ سانترال هم هست ولی فک میکنم کارتهای پاناسونیک خیلی گرونتر از یک ata و یک ip pbx در بیاد
که ip pbx بهتون داخلیهای soft phone و ارتباط تصویری هم میده اما کارت پاناسونیک نه
من پیشنهاد میکنم ip pbx رو با کمک کتاب آقای کوه فلاح و بچه های انجمن انجام بدید و تنظیم سانترال رو به متخصصش بسپارید
نظر
0
رای
بازگشت
درود ؛
دستگاه سانترال شما باید tda100d باشه که 100 تا داخلی داره چون tda100 معمولی 5اسلات داخلی داره با کارتهای 16 تایی.
به گفته دوستمون m_redarmi: میتونید از کارت ipgateway استفاده کنید.البته این کارت در 3 نوع موجوده که ظرفیت 4 و 16 داره و نه 8.
اگر از این کارت استفاده کنید باید رنج داخلیهاتون رو در نامبرینگ پلان یک دست کنید و دا باید برای هر کارت یک گیت وی تعریف کنید.
اما مشکل اینه که این کارت گران قیمته!!!! و بستر ارتباطی هم مهم و البته اینترنت ایران ضعیف و نا ایستا.
من کارت 16 رو برای ارتباط 2 دستگاه و با بستر لیزلاین مخابراتی با ظرفیت 512k استفاده کردم که به دلیل سرعت کم جواب نداد.
اما در موردی دیگه از الستیکس استفاده کردم و جواب گرفتم. قیمتی هم به صرفه بود . کار رو زیاد سخت نکردم و از ip08 اتکم در یک سمت و ata8پورت در سمت دوم استفاده کردم یعنی از سانترال اول 8 داخلی به اتکم دادم و البته اونها رو در سانترال در یک icdgroup تعریف کردم با شماره 600
در سمت دوم 8 پورت ata رو به کارت خطوط شهری متصل کردم و این خطوط رو در سانترال دریک ترانک گروپ تعریف کردم و برای این ترانک گروپ کد *8 رو اختصاص دادم.
حالا کاربر گروه اول برای ارتباط با گروه دوم 600 رو شماره گیری میکنه و در حالت پخش دیزا شماره داخلی مقصد رو میگیره. و کاربر گروه دوم *8و سپس شماره داخلی گروه اول رو میگیره.
تنظیمات تصرف خطوط و سایر محدودیت ها هم مربوط به سانترال میشه.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام خدمت همه
ما دو تا دفتر داریم که تو یکیش tda100d داریم با کارت 16 شهری که 13 تا خط بهش وصله ، کارت 16 دیجیتال که 15 تا تلفن روشه و 24 آنالوگ که 20 تاش به تلفن وصله. تو دفتر دیگمون هم یه 1232 در کنار یه 816 داریم که از 20 تا خط شهری 10 تاش وصله و از 48 تا داخلی 12 تاش داره استفاده میشه.
حالا ما میخوایم زنگ خورهای دفتری که tda100d داره رو به اون یکی دفتر منتقل کنیم و اینکه بتونیم دوتا دفتر از طریق داخلی با هم ارتباط داشته باشن.
شرایط فعلی ما از این قراره:
زیر ساخت شبکه ای بین دوتا دفتر نداریم.
همزمانی تماس هامون بیشتر از 8تا نیست.
میتونیم درصورت نیاز دوتا سانترال رو جابجا کنیم.
تا حد امکان تو سیم کشی داخلی ها تغییر نداشته باشیم.
ما رو هیچ کدوم از سانترال ها دیزا نداریم.
از نظر هزینه ای بهترین سناریویی که میشه پیاده سازی کرد رو بفرمایید ممنون میشم.
با تشکر از همه دوستان
نظر
0
رای
بازگشت
دوست من میزان پهنای باند شمورد نیاز شما بستگی به کدک ی که استفاده میکنید دارد اگر از G711 استفاده میکنید برای 8 تماس همزمان حداقل 1 مگ اینترنت stable نیاز دارید به صورتdedicate

پیشنهاد میکنم از کدک های gsm یا G729 استفاده کنید
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این موضوع پاسخی داده نشده است

دسته بندی ها

سیستم های تلفنی کدباز
  1. 107 پست
  2. 0 زیرمجموعه
سیسکو Cisco
  1. 61 پست