1. vahid
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. سه شنبه, 15 فروردين 1391
سلام
برای راه اندازی یک شبکه voip با 500 داخلی چه سروری (سخت افزار و نرم افزار ) پیشنهاد می کنید ؟ ، بستر شبکه فیبر نوری هست 2 core
اگر بخوام از 2 یا چند سرور همزمان استفاده کنم امکانی وجود داره که بتونم از یک interface برای کنترل و مدیریتش استفاده کنم؟
برای record همزمان مشکلی پیش نمیاد؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام دوست عزیز،
تعداد خطوط شهری و تعداد مکالمات همزمان حدودی را هم بفرمایید، در ضمن آیا از کدک ل729 هم می خواهید استفاده کنید یا نه؟....
اما به طور کلی شما می توانید حدودا تا 200 مکالمه همزان را نیز داشته باشید ولی در شرایطی که کدک g711 باشد و ضبط مکالمات نیز نداشته باشید.
اگر ضبط ندارید یا خیلی کم است به نظر من با یک سرور کار کنید و اگر می خواهید سرور دوم را برای پشتیبان در نظر بگیرید، یک سرور با 2 پردازنده 4 هسته ای و 8 گیگ رم و الستیکس 64 بیتی به راحتی جواب شما را می دهد.

موفق باشید
نظر
0
رای
بازگشت
با سلام
آقای کوه فلاح من هم همچین سوالی دارم
اگه بخوام سرور دوم هم بزارم به شکلی که پشتیبان هم باشن و به محض fail شدن یک سرویس در اولی همه چیز به سرور دوم منتقل بشه چه باید کرد؟
فرضا به عنوان gw برای خطوط شهری از تنور یا سیسکو استفاده بشه اما call manager ها 2 تا باشن و gw اگه در یکی قطعی احساس کرد تماسهارو به دومی بفرسته
ضمن اینکه گوشیها ip کدوم سرور رو داشته باشند تا در هنگام قطعی و سوئیچ شدن رو دومی مشکل نخورن؟
نظر
0
رای
بازگشت
خوب مشکل اینجاست که اولا این راه حل واسه جایی که کارت شهری یا e1 داره جواب نمیده چون اونجا تماس میاد رو یه سرور و اگه مثلا سیم تلفن خط شهری رو به هر 2 سرور وصل کنیم اختلال ایجاد میشه ، پس تو حالتی که خط به سیستم وصل کنیم این راه جواب نمیده
ثانیا حالتی که فقط voip باشه و خطوط شهری در کار نباشه اگه ما trunk هم بزنیم وقتی یه داخلی روی سرور خودمون وجود داره آیا باز از dial peer مربوط به trunk استفاده میکنه؟ فرض کنید یه داخلی بنا به دلیلی رو سرور 1 رجیستر شده و یه داخلی رو سرور 2 حالا اگه اینا بخوان با هم تماس برقرار کنن آیا بدون perfix میشه به استریسک فهموند که بره سراغ سرور دیگه در عینی که داخلی ای که میخوایم باهاش تماس بگیریم رو سرور خودمون هست و رجیستر نشده ، پیغام unreachable نمیده؟
من فکر کنم این کار به این راحتیا نیست
چیزی که تو فکرمه اینه که gw رو رو یه device مثل cisco بذاریم بعد برای اون 2 تا manager بذاریم
نظر
0
رای
بازگشت
50 خط ورودی اونجا وجود داره ، چه gateway پیشنهاد می کنید؟
تماس همزمان 50 تا 60
ضبط صدا وجود داره
من 2 تا سرور hp dl 380 g7 در نطر گرفتم
با وجود اینکه اونجا ضبط صدا زیاد وجود داره ایا جواب میده؟
نظر
0
رای
بازگشت
برای redundency از virtualization هم میشه استفاده کرد، vmware قابلیت های زیادی داره HA یا Fault Tolerance یه سر به این لینک بزنید.
[url]http://www.vmwares.ir[/url]
نظر
0
رای
بازگشت
خوب vmware داره اما بحث 2 تا سرور مجراس که فرضا یکی برقش بره
نظر
0