1. عباس کریمی
  2. عمومی - ایزابل، الستیکس، فری پی بی اکس ...
  3. دوشنبه, 12 دی 1390
سلام
من 2 تا ماژول FXO دارم که یکیش خط شهری بهش وصل شده ، یکی دیگشم به خروجی سانترال (داخلی 313 سانترال) زدم .

مشکل اول : وقتی از سانترال داخلی الستیکس رو میگیرم ابتدا باید 313 رو بگیرم بعد اون داخلی که باهاش کار دارم .
وقتی جواب میدم و صحبت برقرار میشه که هیچی مشکلی نیست اما اگر از سمت یکی از کارکنان خط رد بشه کلا تا انتها دیگه مشغوله مگه اینکه خطو از پشت سرور بکشم دوباره بزنم.

مشکل دوم:چه جوری باید از VOIP با سانترال ارتباط برقرار کنم حتما به FXS نیاز هستش ؟
نظر
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای
بازگشت
سلام

در مورد سوال دوم نه حتما به fxs نیاز نیست برای ارتباط شما می توانید context اون channel را به internal تغییر دهید و در قسمت مسیر تماس های خروجی یک outband اضافه کرده و در pattern داخلی های پاناسونیک خود را add کنید و ترانک یا channel فوق را به این کار اختصاص دهید. سوال اول واضح نیست.صرفا برای ارتباط دو طرفه بهتر است بیشتر از یک خط استفاده کنید.
نظر
0
رای
بازگشت
به چه صورت باید در pattern داخلی های پاناسونیک رو add کنم ؟ و ترانک و اختصاص بدم ؟
نظر
0
رای
بازگشت
الان ارتباط رو برقرار کردم . اما یا باید این کانال فقط برای ارتباط الستیک با پاناسونیک باشه یا فقط برای ارتباط پاناسونیک به الستیکس . هردو نمیشه .در ضمن من اصلا به فایل dahdi-channels.conf دست نمیزنم یعنی internal نمیکنم.

و اما مشکل اصلی اینه که وقتی از پاناسونیک با الستیکس زنگ میزنم اگه از طرف یک از دو طرف (پاناسونیک یا داخلی الستیکس ) رد تماس کنم برای مادام العمر مشغول میمونه مگر اینکه خط تلفن رو از پشت سرور بکشم بیرون . اما اگه با هم صحبت بکنن و بعد قطع کنن ، هیچ مشکلی پیش نمیاد.
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

استفاده از یک channel برای این ارتباط دو طرفه توصیه نمی شود.

در بهترین حالت شما باید بتوانید با تنظیمات در پاناسونیک براحتی بدون مشکل تماس را به الستیکس پاس بدید.
درالستیکس busy count , busy detect , رو در chann_dahdi.conf چک کنید . ( به ندرت بعضی از مدل های پاناسونیک زیاد سازگاری با این مد ندارند.)

می توانید یک روش دیگه هم که ابتکاری می باشد را تست کنید .دیگر نیازی به تغییرات پاناسونیک ندارید.البته مناسب زمانی می باشد که از 2 یا چندین خط استفاده می کنیم .یک یا دو خط را برای ارتباط پاناسونیک با voip قرار می دهیم , و بقیه را بالعکس.

با تغییر group در chann_dahdi.conf آن ها را از هم جدا می کنیم.(فرضا پاناسونیک g1voip g0)

در الستیکس یک disa درست کنید با تعریف zap did و یک inbound route که did number همان شماره داخلی پاناسونیک می باشد (313مثلا)تماس را به disa بفرستید .یعنی با گرفتن شماره داخلی پاناسونیک شما بوق داریدو می توانید داخلی voip بگیرید.context این channel ها zaptel می باشد.g0

برای ارتباطvoipبه پاناسونیک هم تماس را روی ترانک غیر از این channel هامسیر دهی می کنیم .(فرضا g1)
نظر
0
رای
بازگشت
آقای حیدری دستت درد نکنه اون اشغالی درست شد . ممنون . :)
نظر
0
رای
بازگشت
سلام

خواهش می کنم موفق باشید. ;)
نظر
  • صفحه :
  • 1